Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 06.08.2020, 19:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Жовтень » 2 » З досвіду роботи. Туризм і бібліотека
15:53
З досвіду роботи. Туризм і бібліотека
У 2014 р. стартував новий проект «Живе краєзнавство», ініційований РОУНБ. Його завдання - проведення активної кампанії  з популяризації книг та ресурсів бібліотеки  краєзнавчої тематики за допомогою організації пішохідних та віртуальних екскурсій вулицями міста, презентацій краєзнавчих виставок, поширення кращого досвіду бібліотек у галузі краєзнавчого туризму. Проект спрямовано на мотивацію рівнян та гостей  міста до збереження історико-культурної спадщини Рівненщини, глибокого пізнання історії рідного краю, читання та сприяння підвищенню комунікативних процесів, піднесення національно-патріотичного духу. Щороку інтерес до історії Рівного зростає. Частково це пов’язано з відродженням історичного минулого міста та археологічними знахідками, що мали місце під час перебудови центральної частини міста у 1960-х роках. Так склалось історично, що середмістя Рівного – це культурний простір , який охоплює забудови, які є привабливими екскурсійними об’єктами (краєзнавчий музей та Музей бурштину, драматичний та ляльковий театри, сакральні споруди, обласна книгозбірня, військовий бункер та ін.
        Організації пішохідних екскурсій передувала активна краєзнавча пошуково-дослідницька діяльність. Результати цієї роботи відображають окремі теми краєзнавчих маршрутів:  «Сакральні споруди історичної частини Рівного», «вул. Замкова», «вул. Шкільна», «вул.16 Липня», «вул. Драгоманова», «вул. С. Петлюри». З  2016р. до перелічених маршрутів додався ще один – подорож парком ім. Т.Г. Шевченка. Отже, створена мапа туристичних маршрутів включає пішохідні екскурсії найстарішими вулицями середмістя. Успішному втіленню проекту «Живе краєзнавство» сприяла активна інформаційна кампанія – анонси на каналах місцевих телерадіокампаній, на сторінках соціальних мереж, інформаційні листи галузевим управлянням та організаціям, на шпальтах місцевих періодичних видань, екскурсійні пропозиції, які поширювалися серед партнерів та друзів бібліотеки. Дата та час проведення екскурсії оприлюднювалась на офіційному веб-сайті РОУНБ, на сторінках соцмереж, на афішах у холі облбібліотеки. На сторінках соцмереж розміщена «Афіша тижня», в якій пропонується щоденно, за попереднім замовленням, відвідати екскурсійний тур вулицями. З червня поточного року запроваджено нову акцію «Щонедільні екскурсії», яка успішно реалізовується. Під час екскурсій основна увага приділяється памяткам архітектури національного значення, пам’яткам історії та культури, будинкам з меморіальними дошками, релігійним об’єктам, мистецьким закладам. Окрім традиційних пішохідних подорожей вулицями середмістя,  підготовлені ще й інтерактивні версії краєзнавчих екскурсій. Основу таких віртуальних мандрівок складають мультимедійні презентації, наповнені фотографіями та малюнками у т.ч. авторськими різних років, мапами та планами Рівного й усні коментарі до них. Наявність «невіртуального» екскурсовода дозволяє урізноманітнювати діалог зі слухачами. Презентації до д віртуальних екскурсій викладені на сайті РОУНБ у вільному доступі, що дає можливість докладніше переглянути фотоматеріали та замовити екскурсію  в обраному форматі. Зазвичай у  такі віртуальні подорожі групи «вирушають» в осінньо-зимовий період  або  коли є необхідність ознайомитись з декількома вулицями одночасно. Наочним додатком до заходу є коментовані  книжково-ілюстративні  виставки  «Вулицями рідного міста» або «Історія однієї вулиці».
        Учасниками екскурсій   є різні цільові аудиторії - дошкільнята, школярі, студенти, працівники культурно-освітніх закладів, вимушено переміщені особи, люди з обмеженими фізичними можливостями, пенсіонери. Зазвичай екскурсійна група складається з 10-30 осіб. Готуючись до заходу, бібліотечні фахівці обов’язково враховують рівень краєзнавчих знань аудиторії. Для різних цільових груп обирається оптимальний варіант лекції, який відповідає їх запитам. Під час пішохідної мандрівки бібліотекар розповідає про цікаві архітектурні об’єкти, які розташовані на даній вулиці, про захоплюючі сторінки  історії життя видатних рівнян а також  пропонує переглянути різноманітні краєзнавчі видання  з метою порівняння старого та оновленого обличчя  міста. Інколи старожили міста діляться власними спогадами та враженнями про минуле. Зазвичай, у слухачів виникають різні запитання щодо теми заходу і бібліотекар дає на них вичерпну відповідь. Після заходу усіх присутніх запрошують записатися до бібліотеки та відвідати краєзнавчий відділ, який акумулював широкий репертуар видань з рівнезнавства в різних форматах.  І насамкінець, проводиться оригінальна фотосесія групи на фоні туристичних об’єктів.
        Фотозвіти про проведені заходи зазвичай розміщуються у новинах на офіційному сайті бібліотеки та на сторінках соцмереж, а відгуки – у рівненських ЗМІ.  Місцеві телеканали РДТ та Рівне-1 транслювали репортажі про бібліотечні екскурсії. У 2015 р. було проведено 50 екскурсій та охоплено 1000 осіб. У січні-липні 2016 р. було організовано 47екскурсій, які відвідало 800 осіб та залучено 200 нових користувачів. Проект «Живе краєзнавство» заслужено здобув широку популярність й отримав високу оцінку серед містян та гостей Рівного, адже люди завжди прагнуть заглянути в своє минуле, а то й повернутись в юність. Окрім того,  туризм об’єднує людей, що в свою чергу розширює світогляд та створює позитивний настрій. Все це засвідчує не тільки про актуальність бібліотечних екскурсійних послуг, але й про перспективи активного розвитку. У подальших планах – розробка та нових екскурсійних маршрутів вулицями Поштовою та Гоголя. 
Олена Сисюк
 
 
 
Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 529 | Додав: читалка   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020