Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 25.09.2020, 15:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2013 » Січень » 5 » Виставки кращих робіт…
11:54
Виставки кращих робіт…
  Працівники бібліотек прагнуть бачити у своєму закладі, якомога більше користувачів. Для цього застосовуються нові, креативні форми роботи по залученню користувачів до бібліотеки.
  Провідне  місце  у структурі  бібліотечно-інформаційної діяльності займає  виставкова робота. Саме виставка є засобом розкриття інформаційних ресурсів книгозбірні, її візитною карткою, відображаючи стиль бібліотеки і творчі можливості персоналу. Сьогодні бібліотечне обслуговування в умовах відкритого інформаційного простору передбачає не тільки організацію раціонального обміну інформацією, а й створення умов для ефективного інформаційного спілкування і ознайомлення користувачів з цінностями світової, національної та місцевої культури. Так найбільш розповсюдженою формою популяризації літератури були завжди виставки документів. Але останнім часом поряд з виставками документів організовуються виставки кращих робіт місцевих художників, скульпторів, аматорів різних видів мистецтв, або цілих колективів. В Рівненській державній обласній бібліотеці у відділі інформації та документів виробничої тематики з 2011 року та протягом 2012 року демонструються виставки кращих робіт Рівненського державного обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
 
Працівники кожного структурного підрозділу бібліотеки зацікавлені у відвідуванні користувачами їхнього читального залу. Ми, працівники відділу інформації та документів виробничої тематики, шукаючи нові форми залучення користувачів у свій відділ, звернулися до адміністрації та працівників  Рівненського державного обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді з запрошенням до співпраці. Пропозиція, з якою погодилась адміністрація Центру, була в предоставленні місця для демонстрації творчих робіт учнівської молоді, яка займається у Центрі різними видами науково-технічної творчості, а саме: моделюванням, конструюванням з металу, паперу, тканини, та інших матеріалів, вишиванням, випилюванням, виліплюванням, малюванням, фотографуванням...
  У листопаді 2011 року відбулося перше відкриття виставки-конкурсу кращих фоторобіт «Моя Україно!». В холі бібліотеки (2-й поверх) були розміщені найкращі фотороботи переможців у різних номінаціях і всі хто відвідував бібліотеку мали можливість ознайомитися з прекрасними роботами і написати свої відгуки  про побачене у «Зошиті відгуків». На відкритті виставки виступили директор Рівненського державного обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, рівненський, відомий фото-художник  О. Харват, а також учні центру, роботи яких перемогли в цьому конкурсі. Були присутні представники ЗМІ, які своїми засобами проінформували населення області про діючу виставку. Протягом місяця потік відвідувачів не припинявся. Працівники бібліотеки постійно інформували учбові заклади про діючу виставку, оголошення розмістили на головній сторінці сайту бібліотеки, на дошці об’яв, і люди, які відвідали виставку, передавали інформацію про неї своїм знайомим, колегам, сусідам, рідним. Люди йшли і насолоджувалися фотомистецтвом молоді області. Поряд з виставковими роботами діяла книжкова виставка  на допомогу тим, хто хотів би та займається фотографією, організовану працівниками бібліотеки.
   На відкриття виставки кращих робіт з орігамі «Паперовий світ орігамі» у грудні того ж року, прийшло ще більше людей. Ця виставка вражала відвідувачів своєю майстерністю, творчістю, видумкою, від деяких виробів не можна було відірвати погляд і повірити в те, що діти здатні таке зробити, що в нас стільки талановитих, винахідливих дітей. Бажання відвідувачів побачити, навчитися, спробувати зробити подібні вироби з паперу, сприяли організації майстер-класів. Майстрині районних центрів науково-технічної творчості, які навчають мистецтву орігамі  учнівську молодь, погодилися провести декілька майстер-класів з класичного орігамі, та з оздоблення новорічних листівок в техніці «квілінг». Вони, навіть,  не очікували, що прийде стільки людей!? Вони демонстрували присутнім крок за кроком техніку виготовлення - і все у присутніх вийшло - всі залишились задоволені, і з сяючими, щасливими очима та святковими листівками в руках, покидали бібліотеку.
   В цьому (2012 р.) ми знову організували виставки кращих робіт Центру: було відкриття виставок з перерізуванням червоної стрічки, читалися вірші і знову проводилися майстер-класи, на яких присутні вчилися виготовляти паперові квіти, якими можна оздоблювати на будь-який смак, будь-які вироби: фоторамки, скриньки, подарунки, листівки та інше.  На майстер-класах працівники відділу мали нагоду продемонструвати книжкові та журнальні матеріали по мистецтву орігамі, матеріали про його виникнення  і засновників, цікаві та маловідомі факти, поради по виготовленню деяких виробів з паперу в різних техніках орігамі, а ще пригостити відвідувачів гарячим чорним та зеленим чаєм, розповівши про їх корисний та негативний вплив на людину, про те, де саме можна про це почитати, в яких часописах і на яких сторінках сайту бібліотеки, розвагою та відпочинком для присутніх були індійська танці, які танцювала учениця Рівненського Палацу дітей та молоді і саме головне - записати присутніх у бібліотеку, тому, що прийшли не тільки ті, хто вже є користувачем бібліотеки, а й нові люди, які ніколи не були в бібліотеці, або були вже дуже давно. І в цьому є наш успіх, і це означає, що ми, працівники бібліотеки, на правильному шляху і правильний вибрали напрям залучення читачів. А ще, ми отримали прекрасного партнера - працівників  Рівненського державного обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді і на 2013 рік уклали угоду про співпрацю. Тепер користувачі будуть мати нагоду протягом року відвідувати і виставки-конкурси, і майстер-класи.
   Сьогодні бібліотека є не тільки інформаційним, а й розважальним закладом. І саме виставки з демонстрацією виробів, поряд з проведенням майстер-класів з показом технології виготовлення деяких з них, мають великий успіх у користувачів. Люди вже не бажають проводити свій вільний час  тільки біля телевізорів, вони прагнуть у свій дозвілевий час отримати корисні поради, навчитися, тому що їм цікаво та потрібно. Виставка кращих робіт сприймається як емоційна подія, відвідування її спонукає користувача до думки та вирішення прийти до бібліотеки ще, або звернутися на сайт бібліотеки і отримати інформацію про цікаві події у цьому закладі - і ще, і ще раз відвідати бібліотеку. Демонстрація  виставок конкурсів кращих робіт Центру дозволила забезпечити влучну й ефективну рекламу бібліотеці, налагодити зворотній зв’язок у спілкуванні з користувачами. Знайомство  користувачів з такими виставками, і разом з бібліотекою перетворилося на  яскраве шоу, що посприяло налагодженню і підтримці, сподіваємося, довгострокових стосунків. Такі виставки стали подією не тільки для користувачів, але й для бібліотекарів, які їх організовують, а для бібліотеки створюють позитивний імідж.

 

Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 960 | Додав: texnik | Теги: виставка-конкурс, майстер-клас, залучення читачів, виставкова робота   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020