 Метою заходу стало узагальнення знання учнів про правила привітань в різних життєвих ситуаціях: вдома, в школі, в громадських місцях. Знайомство з культурами та традиціями інших країн; розширення кругозору та історичних знань з теми.
Розпочався захід інформаційною бесідою :
«Вітаємо!» Це слово знайоме кожному з нас. Таким чином ми розташовуємо до себе співрозмовника, створюємо дружню обстановку, показуємо безліч почуттів та емоцій.
Всесвітній день вітань щорічно відзначається з 1973-го року. Своїм виникненням він зобов’язаний двом братам — Брайану та Майклу Маккомак, які мешкали в Сполучених Штатах Америки на піку холодної війни. Ворожа обстановка та напруженість в той час заповнювали повітря. Проявляючи свою людську та громадянську позицію, брати Маккомак знайшли простий і ефективний загальнолюдський спосіб боротьби: склавши листи зі щирими вітаннями, вони відправили їх у всі кінці світу. У листах брати просили одержувача просто привітати ще кого-небудь таким же чином, хоча б декілька людей … Ця чудова ідея знайшла відгук серед широкої маси людей. З того часу щорічно 21-го листопада стало відзначатися воістину народне свято — Всесвітній день привітань, день позитивного настрою та радісних емоцій.
Учасники працювали в режимі «питання-відповідь».
Присутнім запропоновано відповісти на питання: “Які ви знаєте жести та можливості привітання?”
Відповіді: Рукостискання — жест вітання. Дотик рук — найдавніший жест, який повідомляє дуже багато без єдиного слова. По тому, наскільки сильним і довгим є рукостискання, можна визначити надзвичайно багато. Його тривалість пропорційна теплоті відносин. Рука обов’язково повинна бути «голою» — це правило збереглося і до наших днів. Відкрита рука свідчить про довіру.
Гра: «Дізнайся біоритм іншої людини»
Бібліотекар знайомить з правилами гри:
«При зіткненні зап’ясть передається пульс, а значить і біоритм іншої людини. Двоє людей утворюють ланцюг». У жартівливій формі за пульсом присутні «вгадували» психологічний стан сусіда.
Бібліотекар продовжив знайомство з традиціями привітання в інших країнах.
Кожен народ має свої традиції вітання. Наприклад, у Франції навіть малознайомі люди при зустрічі цілують одне одного, а в Ізраїлі ви почуєте «Мир вам». У китайців прийнято кланятись одне одному.
Ставлення до рукостискання в різних країнах також відрізняється. Не прийнятні рукостискання в Японії. В Індії традиційним видом вітання є «намасте» — складені разом на рівні серця руки. Це слово перекладається як «уклін тобі», а також означає: «божественне в мені вітає і з’єднується з божественним в тобі». У Китаї, Кореї при рукостисканні потрібно використовувати обидві руки. Використання однієї руки, особливо лівої, можуть прийняти за жест неповаги. У США рукостискання використовується під час ділових зустрічей, в повсякденному житті воно використовується не так часто.
Наприкінці заходу присутнім було запропоновано «гру-змагання», завантаживши ресурс для озвучування коротких привітань мовами світу. Спочатку прослухали, а потім намагалися відтворити привітання мовами світу. Для закріплення відомостей про день привітань присутнім продемонстровано невеличкий тематичний відеоролик (https://www.youtube.com/watch?v=PaQei_Y7W0I )
Висновок: Отже, вітання – це жест, словосполучення або ритуал для контакту з іншою людиною. Привітом людина демонструє своє ставлення до іншої.
Але найголовніша умова привітання — бути щирими!
Елементи заходу відбувалися англійською мовою, що дало змогу учням вдосконалити свої знання іноземної мови.
Веремчук Олена
|