Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Неділя, 20.10.2019, 18:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Березень » 29 » Варіація на тему корпорація
10:32
Варіація на тему корпорація      Розпочався восьмий рік роботи Рівненської регіональної корпоративної системи. На даний час в корпоративному об’єднанні задіяна 21 бібліотека. Якщо на початку нашої співпраці деякі бібліотеки без ентузіазму сприймали пропозицію приєднання до корпоративного об’єднання, то на даний час більшість працівників оцінили переваги роботи в корпорації.
     В різні роки в корпоративній системі опрацьовувалось від 100 до 155 назв періодичних видань. В середньому кожен працівник корпорації обробляє по 4-7, а отримує інформацію з 18-30 джерел. Об’єктивною причиною, що не дозволяє збільшити кількість періодики, є обмежена її передплата районними бібліотеками. На жаль, в 2012 році через відсутність коштів Березнівська ЦРБ, Рівненська ЦРБ та Рівненська ЦМБ не змогли здійснити передплату періодичних видань на 1-й квартал. Не дивлячись на це, колеги продовжують співпрацю в корпорації, різними шляхами вирішуючи проблему відсутності передплати.

     На початку роботи корпоративного об’єднання під час аналітико-синтетичної обробки документів в деяких працівників виникали труднощі при визначенні предметної рубрики (наприклад, стаття про кіномистецтво предметизувалась в розділ «Кінологія», стаття про «Кобзар» Т. Шевченка – в розділ «Кобзарство»). На даний час такі казуси трапляються рідко. Але деякі працівники все ще не можуть засвоїти вимог національного стандарту ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», допускають в бібліографічних описах граматичні помилки. Засмучує і те , що на восьмому році функціонування корпоративного об’єднання дехто з колег ніяк не може зрозуміти просту істину: корпоративна система може функціонувати тільки при дотриманні єдиних правил опису документа. З метою уніфікації бібліографічних описів при автоматизованій аналітичній обробці документів працівниками нашої бібліотеки сформовано «Каталог назв періодичних видань», де кожному документу присвоєно свій конкретний шифр. Цей каталог виставлений на сайті обласної бібліотеки в розділі «Електронні каталоги». На жаль, деякі працівники корпорації, забувають звертатися до нього, і довільно присвоюють документам свої шифри.
    За час роботи корпорації відчутно підвищилась кваліфікація бібліотечних працівників, значно збільшились інформаційні ресурси бібліотек, поліпшилась їх якість, з’явилась можливість більш ефективно організувати бібліографічну роботу. Кращими працівниками корпорації є бібліотекарі Володимирецької ЦРБ, Здолбунівської ЦРБ, Костопільської ЦРБ, Острозької ЦРБ, Рокитнівської ЦРБ, Рівненської ЦМБ, Рівненської МБ.Категорія: Новини | Переглядів: 884 | Додав: Bibliograf | Теги: корпоративне об'єднання, досвід роботи   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
3 arisa  
Потреба в отриманні інформації з періодичних видань постійно зростає, тому кооперація дуже допомагає вирішувати важливі питання, а саме - уникнення бібліотеками дублювання в розписі періодики; допомогає раціонально використовувати робочий час бібліографа.

2 Грищук Л. О.  
Корпоративна обробка періодичних видань полегшила роботу не тільки мені, як бібліографу, але і працівникам нашої системи. Десять бібліотек-філій отримують картки з бібліогр. описом для своїх сист. картотек. Дякуємо усім колегам, але особливо бібліографам Обл. бібліотеки за їхню допомогу у роботі.

1 Varvara  
Співпраця в корпоративній обробці документів дуже полегшила роботу бібліографів.
У нас залишилося більше часу для іншої виробничої діяльності. Щире спасибі, Вам колеги за співпрацю!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2019