Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.08.2020, 12:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Січень » 16 » Усний журнал як форма масової роботи
18:13
Усний журнал як форма масової роботи
    На початку XXI століття робота в бібліотеках зазнала значної трансформації. Крім традиційних форм з`явилисяся нові, невідомі раніше або відомі, але модернізовані форми, завдяки яким у наших читачів (будемо сподіватися) не ослабне бажання читати та користуватися бібліотекою, сприймати її  як життєво необхідну для навчання, дозвілля і розвитку. До однієї з таких традиційних форм масової роботи з читачами можна віднести й таку форму, як «усний журнал».
    Коротко розглянемо методику його підготовки. Насамперед треба визначити назву, адже це буде своєрідним символом журналу, тому вона має бути яскравою, привабливою для аудиторії. В назві відображається проблематика, спрямованість, зміст і навіть концепція журналу. По-друге, до участі в роботі, крім бібліотечних спеціалістів, бажано запросити фахівців, що значно покращить роботу в популяризації теми. Як і в кожному журналі, в усній його формі також мають бути рубрики. Отже, третьою частиною підготовки має бути розробка основних рубрик, які в основі своїй мають відповідати запитам читачів. Надзвичайно важливо у підготовці використовувати ілюстративні матеріали (бажано з мультимедійною презентацією). Варіантів проведення даного масового заходу може бути багато, головне – це ініціатива і бажання зробити якнайкраще.
     Відділ обслуговування користувачів у читальній залі РДОБ вирішив відновити дану форму роботи. Так, у лютому 2011 року був проведений усний журнал на тему: «Гортаючи листки календаря», присвячений відзначенню ювілейних дат відомих українських діячів культури - українського поета, перекладача, публіциста Павла Тичини (120 років), сходознавця, славіста, письменника, перекладача, Агатангела Кримського (140 років), українського просвітителя, фольклориста, етнографа Тадея Рильського (170 років). Усний журнал підготували і провели вчителі та учні ЗОШ № 1; 8 (мультимедійна презентація «Українець європейського зразка», присвячена висвітленню життя та діяльності видатного вченого Агатангела Кримського), учні навчально-виховного комплексу «Рівненський обласний ліцей-інтернат», студенти Рівненського державного медичного коледжу. З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті РДОБ за таким посиланням http://libr.rv.ua/index.php?name=News&op=Article&sid=734.        
     Незабаром відділом обслуговування користувачів у читальній залі РДОБ планується провести ще один усний журнал, темою якого буде «Відомі імена в історії Рівненщини на сторінках літературно-краєзнавчого журналу «Погорина». Журнал з такою цікавою назвою (Погорина, Погоринський край - означає місцевість, через яку протікає ріка Горинь, а це практично вся Рівненщина) ознайомить широке коло читачів з творчими здобутками наших земляків – рівненських поетів, письменників, художників. Погорина – це своєрідна візитка Рівненщини.
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 3378 | Додав: читалка   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020