Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.08.2020, 12:51
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Січень » 29 » У пошуках нових форм роботи…
15:03
У пошуках нових форм роботи…

 
   Сьогодні поняття "Бібліотека” вже трактують не як "сховище книг”, а як "центр обміну інформацією”. І коли усвідомлюєш, що саме бібліотека, в якій працюєш, і є таким центром, виникає професійна потреба у пошуку споживача, який потребує цієї накопиченої інформації і сам має інформацію, якою прагне поділитися. Часто це відбувається через партнерів по співпраці. Таким партнером для нас, працівників відділу інформації та документів виробничої тематики Рівненської державної обласної бібліотеки, стала – Рівненська Мала академія наук.
     Наукова робота полягає  у пошуку істини. Пошук істини не можливий без інформаційного простору + інформаційної установи = Бібліотека.  Мала академія наук відшуковує серед учнівської молоді талановитих, винахідливих, майбутніх науковців і сприяє відкриттю винаходів, дослідженню проблем в різних галузях знань. А написати наукову роботу допомагають 700 тис. книжкових примірників та понад 250 назв періодичних видань, що має Рівненська державна обласна бібліотека у своїх фондах. Саме до нас йдуть юні науковці, щоб отримати допомогу у дослідженні тої чи іншої проблеми в галузях народного господарства, гуманітарних та технічних науках, економіці. А скільки ще не відкритих винаходів, наукових явищ і майбутніх талановитих науковців!? І щоб допомогти їх знайти, відкрити, працівники відділу інформації та документів виробничої тематики Рівненської державної обласної бібліотеки та викладачі Рівненської Малої академії наук провели ряд заходів.
    Минулої осені (2010 р.) в приміщенні бібліотеки за домовленістю з директором Рівненської Малої академії наук, була організована виставка наукових робіт учнів Рівненської МАН. Старшокласники всіх Рівненських ЗОШ, ліцеїв та гімназій відвідали виставку, прокоментовану бібліотекарем та отримали інформацію про найцікавіші представлені в роботах дослідження та винаходи, а також про  діяльність Рівненської Малої академії наук та Рівненської державної обласної бібліотеки.
В березні 2011 р. учні академії, які своїми науковими роботами з економіки вибороли перше, друге і третє місця у щорічному обласному конкурсі на кращу наукову роботу Рівненської Малої академії наук, презентували ці роботи перед слухацькою аудиторією. На заході, який мав назву "Презентація наукових робіт МАН”, вони як дорослі науковці представляли тему своєї роботи, мету та завдання, об’єкт та предмет, і доводили наукову значимість свого дослідження (http://libr.rv.ua/index.php?name=News&pagenum=18).
        Серед слухачів були студенти Рівненського коледжу економіки та бізнесу та Рівненського аграрного коледжу, які вивчали у навчальній програмі теми, наукові роботи з яких презентувалися: "Франчайзинг – як форма ведення бізнесу” / О. Шимко; "Бізнес-планування зеленого туризму: сільська садиба "Мудра сова”” / В. Конончук; "Аналіз основних тенденцій розвитку виробництва та ринку сільськогосподарської продукції на Рівненщині” / К. Козак; "Вітчизняний та зарубіжний досвід фінансування природоохоронної діяльності” / В. Матвійчук. Роботи цікаві як за темою, так і за науковим змістом, мали мультимедійне представлення. До уваги присутніх працівники бібліотеки організували тематичні добірки літератури згідно тем наукових робіт, була надана інформація про послуги та бази даних Рівненської державної обласної бібліотеки.
         Восени до Дня бібліотекаря користувачі бібліотеки  знову зустрілися з юними науковцями на "Ярмарку ідей”, де були представлені нові роботи з різних гуманітарних та технічних наук (до 150 робіт). Присутніх, а ними були учні перших курсів Рівненських коледжів, учні старших класів ліцеїв та гімназій, тобто ті діти, які ще могли спробувати себе у науковій роботі, викладач Рівненської Малої академії наук ознайомив з правилами прийому в академію, з вимогами до написання наукової роботи, з критеріями оцінки  робіт, з прийомами підготовки, написання та захисту наукових робіт, про етапи та умови визначення результатів конкурсу-захисту МАН. Відвідувачі знайомилися з роботами, що їх зацікавили, з літературою на допомогу написанню науково-дослідних робіт, яку представили працівники відділу інформації та документів виробничої тематики Рівненської  державної обласної бібліотеки.
        Молода людина, яка прагне успіху у будь-якій діяльності, повинна вчитися, і вчитися самостійно. Працюючи над науковою роботою, молоді та творчі люди набувають досвіду самостійного здобуття знань, і допомагає їм в цьому процесі співпраця  двох закладів - Рівненської державної обласної бібліотеки та Рівненської Малої академії наук.

Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 1147 | Додав: texnik | Теги: юні науковці, співпраця, Мала академія наук   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0
2 texnik   [Матеріал]
Шановні колеги! Дякуємо за відгук і ваше повідомлення про хороший, плідний досвід роботи. Сьогодні такі акції особливо потрібні, потрібні дітям, бо вони - майбутнє країни, вони повинні багато читати і отримувати знання, цікаву інформацію. Побільше б таких корисних результатів та дарунків від партнерів (100 книг)! Ми Вас вітаємо! Сподіваємося, що читати даровані книжки, прийде у сто разів більше дітей, ніж записалося під час акції, а ваш досвід роботи використають працівники інших бібліотек.

0
1 Світлана   [Матеріал]
Районна бібліотека для дітей взяла участь в обласному фестивалі – конкурсі інноваційного досвіду «Бібліофест», в номінації «Активна аудиторія». З цією метою було проведено благодійну акцію «Україна читає дітям». Було здійснено двосторонній договір між районним відділом культури та представником Всеукраїнського об’єднання Рівненського земляцтва м.Києва, його віце – президентом Яніцьким В.П. Паралельно до цього наша землячка, поетеса і журналіст Наталка Позняк – Хоменко здійснила перемовини з дитячими видавництвами, щоб ті допомогли поповнити книжковий фонд бібліотеки новою літературою. Тому блискучим результатом акції стало те, що районна бібліотека для дітей отримала в дарунок майже 100 нових красивих книжок сучасних українських авторів. Це твори: В.Нестайка, Л.Ворониної, С.Дерманського, Г.Малик, А.Кокотюхи, О. Есаулова, І. Роздобутько та інших.
В рамках акції «Україна читає дітям» відбулися неперевершено цікаві зустрічі з літературним редактором журналу «Малятко» Оксаною Кротюк, веселим та дотепним дитячим письменником Сергієм Пантюком, трохи згодом – з дітьми зустрілися наші знамениті земляки – Наталка Позняк – Хоменко та Роман Демчук. На цих пізнавальних зустрічах письменники презентували свої твори; окремі зачитували, вели приємний діалог з дітьми та відповідали на питання юних читачів. Офіційними партнерами в організації акції виступили Дубровицький районний відділ культури і туризму, Всеукраїнське об’єднання «Рівненське земляцтво», районний відділ освіти. Також, нашими партнерами можна назвати і відомі дитячі видавництва, такі, як «Грані – Т», «Теза», «Джура», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева».
Під час проведення акції «Україна читає дітям», до бібліотеки записалося 50 дітей.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020