Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 25.09.2020, 15:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Грудень » 5 » Професійне читання як елемент безперервної освіти бібліотекарів
14:16
Професійне читання як елемент безперервної освіти бібліотекарів

Впродовж останнього десятиліття змінилися вимоги до професійного рівня бібліотечних працівників. Окрім спеціальних знань та широкого кругозору вони повинні володіти основами інших наук – психології, педагогіки, соціології, економіки, правознавства, вести пошук інформації з використанням інформаційно-комунікативних технологій. Коло професійного читання керівника бібліотеки, спеціалістів структурних підрозділів диференціюється. Персонал бібліотеки вивчає досвід інших книгозбірень, самостійно розробляє технологічні інструкції, впроваджує нову технологію в роботу бібліотеки, набуває навички кваліфікованого консультування з використання електронних ресурсів в локальній мережі та Інтернет. Саме від  підготовки і кваліфікації бібліотекарів залежатиме успіх роботи в нових інформаційних умовах. Все це зумовлює необхідність постійного самовдосконалення через професійне читання, навчання. Саме знання та системне читання фахових видань є умовою формування максимально ефективної професійної діяльності сучасного бібліотекаря. Разом з тим обмежене фінансування, відсутність повної інформації про асортимент фахової періодики, бібліотечні електронні ресурси, які можуть допомогти у професійній діяльності не сприяє розвитку інформаційної культури бібліотечного працівника. Пропонуємо огляд бібліотечних фахових видань: 

Періодичні   видання   України

   

Журнал «Бібліотечний вісник», заснований у 1993 році НАН України, НБУ ім. В.І. Вернадського  у м. Київ. Мови видання: українська, російська,  англійська.  У складі редакційної колегії - українські й міжнародні фахівці з Росії, Сербії, Австрії, Німеччини.  Друкуються матеріали з питань бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства, книгознавства, інформаційної діяльності.  Вихід часопису з друку 6 разів на рік.

   Журнал «Бібліотечна планета»  - щоквартальне науково-виробниче, україномовне видання (м. Київ). Часопис засновано у березні 1998 року Національною парламентською бібліотекою України і видається Державним закладом «Національна парламентська бібліотека України». Включений до переліку наукових фахових  видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття   наукових ступенів доктора і кандидата історичних наук.

    
 


                                                                                                                                                                                                                                    

Журнал «Бібліотечний форум України» всеукраїнський інформаційний щоквартальний журнал, засноваий Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство «Ідея» (ТОВ "НВП «Ідея») у 2003 році. Концепція журналу базується на багатоплановому  висвітленні актуальних проблем роботи бібліотек. Перевага надається проблемним статтям, що розкривають актуальні проблеми окремої бібліотеки, системи бібліотек або в цілому бібліотечної справи. Журнал є дискусійним клубом для теоретиків і бібліотекарів-практиків різних типів і видів бібліотек.
Науковий журнал «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» заснований у лютому 2004 році. Виходить щоквартально. Засновник і видавець – Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв. На сторінках цього журналу висвітлюються досягнення науковців-педагогів, розробників документознавства як навчальної дисципліни. Аналізується структура і зміст перших навчальних видань із документознавства. Пропонуються до розгляду найактуальніші теми сучасної політичної науки – ролі інформаційних технологій. Автори публікацій у цьому виданні знайомлять читачів з поняттями «електронна книга», «електронний документ», «електронне видання», «електронний текст» тощо. Висвітлюються матеріали різних соціологічних досліджень.


Науково-практичний журнал «Вісник Книжкової палати»  виходить щомісячно, заснований у серпні 1996 році Книжковою палатою України. Журнал «Вісник Книжкової палати» президією Вищої атестаційної комісії України віднесено до наукових фахових видань України в галузі технічних, педагогічних, історичних наук, соціальних комунікацій (книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство). Основні рубрики журналу: Видавнича справа, Рецензії на допомогу видавцю-початківцю, Бібліотечна справа, Інформаційні ресурси, Історичні розвідки, Видатні діячі та визначні події, Політика. Культура. Мистецтво, Конференції. Конкурси. Виставки.

      

    Часопис «Світ дитячих бібліотек» щоквартальний науково-методичний журнал. Засноване у 2001 р. Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Національною бібліотекою України для дітей. Публікації цього журналу присвячені проблемам дитячого читання та діяльності дитячих бібліотек України, їх досвіду в напрямку роботи з дітьми з обмеженими можливостями, безпритульними, дітьми-сиротами, інвалідами та дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо.
3 1-го числа 2009 року до журналу додаються аудіо книжки, українського видавництво «Теза».

    

 

Інтернет-довідник «Бібліотечний світ України»  створено за  ініціативою  Української  бібліотечної  асоціації,  Британської Ради в  Україні,    Наукової  бібліотеки  Національного  університету «Києво-Могилянська  Академія».

   


     Щомісячний журнал «Шкільна бібліотека». Засновник і видавець ТОВ «Редакція газети «Позакласний час».   Журнал пропонує матеріали за такими напрямками: творчий портрет бібліотекарів; діяльність бібліотек ПТНЗ; ілюстративні матеріали для виставки у шкільній бібліотеці; бібліотечні уроки; методика, пошук, досвід; масові форми роботи шкільної бібліотеки; сторінка для батьків; виступ бібліотекаря на педагогічній раді; підвищення кваліфікації; хрестоматійні твори діяльності бібліотеки на підтримку читання тощо.Науково-методичний журнал «Шкільний бібліотекар», виходить 1 раз на місяць. Видавець – видавнича група «Основа». Практичний журнал для шкільного бібліотекаря пропонує: актуальні питання функціонування шкільних бібліотек; теоретичні та методичні аспекти діяльності; інноваційні ідеї та готові розв’язання проблем сучасної шкільної бібліотеки; досвід і поради колег. Містить  повнокольорову вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.

 


        Газета   «Шкільна бібліотека плюс»  виходить двічі на місяць, розповсюджується тільки за передплатою. Заснована у 2001 році Благодійним фондом сприяння розвитку освіти ім. Бориса Грінченка.  Це професійне видання для бібліотекарів і методистів з бібліотечних фондів, а також допомога вчителям в інформаційному забезпеченні навчально-виховного процесу (законодавчі, нормативні, методичні документи в галузі освіти і бібліотечної справи; розробки бібліотечних уроків, сценарії, досвід роботи, бібліографічні списки літератури тощо). Статті в газеті публікуються в таких основних рубриках: Наша професія, Ділимося досвідом, Навчально-виховна робота, Готуємося до свята, Інформація.          Журнал «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» (видавець Український інститут норма­тивної інформації) складається з друкованої частини (блок статей, бібліографічні картки, бібліографічні списки) та електронного додатка на компакт-диску CD-ROM. Матеріали журналу спрямовані на інформаційне забезпечення навчального процесу, управління школою, висвітлення питань налагодження бібліотечно-інформаційної роботи у навчальному закладі. Бібліотечні матеріали складають: авторські статті, редакційні розробки з усього спектру функціональних обов’язків бібліотекаря; бібліографічні списки, що складені за результатами моніторингу освітніх друкованих і електронних джерел (за місяць). Списки призначені усім учасникам навчально-виховного процесу; бібліографічні картки для обліку публікацій у журналі(на першому етапі), а також інформаційних повідомлень з інших джерел (на другому етапі). Картки індексовані за новими системами класифікації, які максимально наближені для шкільних потреб. 

                                                                                                                                                                                                          Далі буде...Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 2241 | Додав: 4ита4ка | Теги: професійне читання, бібліотечна періодика   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 Berestyanka   [Матеріал]
Так, я передплачувала цей журнал. Він дуже оригінальний і корисний для фахівців. Має зручну форму і прекрасне змістове наповнення. Всі рубрики висвітлені змістовно, найбільш актуальною для бібліотек - учасниць ПДГ, на мою думку, є розділ де дуже оперативно висвітлюються норматині документи в сфері освіти, що дозволяє повно задовольняти запити вчителів в офіційній інформації

0
2 4ита4ка   [Матеріал]
Дякую, справді цікаве видання. Здається колеги з Дубровицької ЦСПШБ його передплачували. можливо вони поділяться своїми враженнями про журнал.

0
1 Наталя   [Матеріал]
Доброго дня! Дякую за чудову статтю. До цього переліку, на мою думку, можна додати ще таке видання як "Шкільний бібліотечно - інформаційний центр. Повне видання"
Завданнями журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» (повне видання) є:

практична реалізація Концепції перетворення шкільних бібліотек в інформаційні центри;
поповнення фондів бібліотек необхідними документами (нові надходження), створення для них нових систем класифікації;
впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в роботу бібліотек;
методична допомога у професійній підготовці бібліотекаря для роботи в сучасних умовах.
Більш детальну інформацію можна дізнатися на сайті http://www.libcenter.com/

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020