Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.08.2020, 12:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Лютий » 24 » Повертаючи забуте ім’я Авеніра Коломийця
09:55
Повертаючи забуте ім’я Авеніра Коломийця
На сайті «Історична Волинь» http://istvolyn.info/, сайті Рівненської державної обласної бібліотеки http://www.libr.rv.ua/index.php?name=Pages&op=page&pid=157 , на методичному блозі обласної бібліотеки http://rdob-blog.ucoz.ua/news/ povernennja_avenira_kolomijcja_na_ istorichnu_volin/2011-12-30-184 ми вже неодноразово писали про українського письменника, поета, драматурга, театрального діяча Авеніра Коломийця, про його родину, яка нині мешкає в Австралії (м. Сідней). В листопаді 2011 року в обласній бібліотеці відбувся літературний вечір, присвячений пам’яті А. Коломийця, на якому презентувались книги Авеніра Коломийця, видані синами письменника в Австралії: «Літературні твори», «Антологія поезій», «Шевченкова ера», «Збірка матеріалів про життя і діяльність українського письменника і режисера Авеніра Коломийця». Книги формувались на основі рукописів письменника, які родина після смерті батька у 1946-му році забрала з собою, виїхавши в далеку Австралію. Для тих, хто ще не знайомий з цією інформацією пропонуємо переглянути матеріал про літературний вечір на сайті за адресою: http://istvolyn.info/index.php?option=com_content&task=view&id=2441&Itemid=2, а заодно і переглянути відеорепортаж місцевого телебачення з цього заходу: http://rtb.rv.ua/company/tele/video/2051/.
Продовжуючи тему, хочу зауважити, що сектор «Історична Волинь» продовжує спілкування і спільну працю з п. Жданом Коломийцем з метою популяризації творчості нашого земляка-волинянина А. Коломийця.
На початку 2012 року обласна бібліотека отримала від Ждана Коломийця нову посилку книг для передачі їх в культурно-освітні заклади міста і області. Зокрема, книги були подаровані для Городецького літературного музею Авеніра Коломийця (Володимирецький район), для Музею-кімнати Авеніра Коломийця в с. Бережниця Дубровицького району, для Рівненського обласного краєзнавчого музею, Літературного музею Уласа Самчука (м. Рівне), три примірники книг будуть передані в бібліотеку Рівненської «Просвіти». Отримав книги в подарунок також Богдан Столярчук, рівненський поет, письменник, музикант, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. А. Коломийця 2002 року.
У далекій Австралії в 2011 році з нагоди 106-ї річниці з дня народження і 65-ї  річниці з дня смерті А.Коломийця діаспоряни Українського Вільного Козацтва посмертно нагородили письменника Грамотою і Срібним Хрестом УВКА. Родина А. Коломийця вирішила передати цю високу нарогоду для Городецького літературного музею Авеніра Коломийця, вважаючи, що зберігатися вона повинна на рідній для письменника Волинській землі.
Окрім цього, обласна бібліотека в подарунок від Ждана Коломийця отримала ще декілька цікавих видань. Це журнал «Булава» № 1-7 за 2009-2011 рр., орган Українського Вільного Козацтва в Австралії, в якому публікуються матеріали, що віддзеркалюють як історичні так і сучасні події життя української діаспори в Австралії, так і новини політичного, культурного та літературного життя України. Редактором журналу є Ждан Коломиєць. Видання цікаве, досить різностороннє, в якому вміщено багато статей з історії, етнографії, літератури, культури. Опубліковані також уривки з художніх творів, поезії, публіцистика. Журнал ілюстрований, містить багато фотографій з життя української діаспори. Публікації на українській мові, частково – на англійській.
Але, найціннішим подарунком для нас є прижиттєві видання літературно-мистецького і наукового збірника «Керма», засновником, редактором і видавцем якого був А.Коломиєць. Збірник видавався у Зальцбурзі (Австрія) у 1946 році, накладом 500 примірників, текст машинописний, обкладинка роботи артиста-маляра М. Бутовича. Перший номер збірника видав сам А. Коломиєць, а коли закінчувався друк другого номера безжальна смерть забрала життя письменника. Підкошений важкою хворобою, він до останніх хвилин свого життя працював над журналом. У журналі багато нових, невідомих нам публікацій А. Коломийця, його однодумців і соратників: Д.Гуменної, М.Крилатого, П.Волиняка, Ю.Клена та інших. Детальніше про журнал і його зміст можна ознайомитись заглянувши на сторінку сайту «Історична Волинь» http://istvolyn.info/index.php?option=com_content&task=view&id=2682&Itemid=1 А якщо Ви особисто бажаєте перелистати і почитати ці дуже цікаві видання, запрошуємо до Рівненської книгозбірні у Відділ краєзнавчих документів і бібліографії, де Вам завжди будуть раді. Чекаємо на Вас!

Підготувала Л. Малишева
Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 923 | Додав: kraeznavzi | Теги: Керма, Літературна премія, Булава, український письменник, волинь   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020