Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Неділя, 20.10.2019, 18:51
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Березень » 5 » Організація в бібліотеках пунктів доступу громадян до інформації органів влади
13:34
Організація в бібліотеках пунктів доступу громадян до інформації органів влади

Впродовж лютого 2012 року в бібліотеках Рівненщини відбулися зональні семінари для бібліотекарів відділів обслуговування центральних книгозбірень та сільських філій на тему «Організація в бібліотеках пунктів доступу громадян до інформації органів влади».

Ідея навчання полягала в тому, що учасниками занять стали бібліотекарі, які мають досвід роботи за комп’ютером та в Інтернет.  Були сформовані групи учасників (по 8-10 чоловік) з різних районів області. Обрані бази проведення семінарів, а це - Сарненська, Костопільська та Здолбунівська центральні районні бібліотеки, надали технічні та інформаційні ресурси для якісного забезпечення занять.

 Обов’язковою умовою семінару стала презентація досвіду роботи діючих пунктів доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) згаданих бібліотек. Навчання відбувалося за участі спеціалістів Рівненської державної обласної бібліотеки: представників ПГД обласної книгозбірні та тренера навчально-тренінгового центру.

У ході занять учасники дізналися про роль та завдання публічних бібліотек в організації доступу користувачів до інформації органів влади. Отримали відповіді на питання: Чому саме публічна бібліотека має здійснювати цю діяльність? Що бібліотека може робити? Які знання повинен мати бібліотекар для організації такої роботи?

У центрі уваги стояло питання налагодження роботи ПГД в центральній та сільській книгозбірнях, його ресурсних складових, організації робочого місця, довідково-бібліографічної та інформаційної діяльності, плануванню та обліку цієї роботи, розвитку послуг та популяризації діяльності. Окрема тема була присвячена Мережі ПДГ та перевагам членства (на прикладі сільських бібліотек Сарненського району, які перші в області приєдналися до Мережі).

В ході семінару бібліотекарі ознайомилися з урядовими веб-сайтами та Інтернет-ресурсами місцевих органів влади. Кращому засвоєнню практичних навиків роботи з цими електронними джерелами сприяла ділова гра «Професійний пошук офіційної інформації». Кожному учаснику пропонувалися для виконання конкретні «запити громадян».

 

Однією з центральних тем навчання стала ідея забезпечення потреб життєдіяльності громади в інтерактивному режимі. Так, бібліотекарі вперше дізналися про сучасні електронні послуги обласних закладів сфери комунальних послуг. Відтепер, завітавши до бібліотеки, де є доступ до Інтернет, можна дізнатися про діючі тарифи на воду, електроенергію, газ; контакти аварійних служб; внести показники лічильника та здійснити он-лайн оплату платежів за виконання робіт та надання послуг, в т.ч. за допомогою карток Visa, MasterCard.

Протягом заходу учасники охоче ділилися досвідом, цікавими історіями успіху роботи в Мережі ПДГ.

Так, традиційно усі бібліотеки формують тематичні папки про діяльність місцевих органів влади та з актуальних питань, укладають анотовані списки інтернет-ресурсів за різними темами (освіта, пенсійне забезпечення, соціальний захист інше). В приміщеннях бібліотек розміщені оголошення про графіки та місце прийому громадян депутатами місцевих рад, телефони гарячих ліній різних рівнів, а також плакати з інформацією про діючі пункти обігріву громадян в містах та районах в зимовий період 2012 року.

 

Налагоджена співпраця з місцевими органами влади, мас-медіа, громадськими організаціями. Бібліотекарі стали учасниками тематичних круглих столів, які проходять в районних державних адміністраціях, виступають з тематичними бібліографічними оглядами. Власні інформаційні стенди  в приміщеннях книгозбірень відкрили державні податкові інспекції та систематично надають необхідні матеріали для інформування громадян. Здійснюється інформаційне забезпечення представників органів влади та управлінь. З цією метою готуються списки статей, книг та інтернет-ресурсів з різних сфер діяльності.

Бібліотеки стали місцем проведення селекторних нарад адміністрацій районів та області, засідань круглих столів з питань освіти, культури. Практикується проведення Дня депутата.

Діяльність ПГД відображається на бібліотечних сайтах, які містять добірки урядових веб-сайтів, інформують про отримані нові видання від Програми сприяння Парламенту ІІ в Україні. На сільських веб-сторінках відображено фактографічну інформацію про сільську раду, графік прийому громадян, виконавчу владу, тощо. Використовуючи такі цифрові функції як віртуальні закладки, бібліотекарі створили додаткові зручності для відвідувачів. Відтепер робочий стіл компютера містить зображення веб-сайтів органів влади, що дозволяє швидко потрапити на необхідний ресурс.

Протягом січня-лютого 2012 року книгозбірні долучилися до вступної кампанії – «Абітурієнт - 2012». Відтепер школярі звертаються до бібліотеки для реєстрації в регіональних центрах оцінювання якості освіти. Для окремих груп дітей були організовані заняття зі створення власної поштової скриньки, що є обов’язковою умовою при реєстрації.

В рамках тижня місцевого самоврядування в стінах сільських бібліотек пройшли зустрічі школярів старших класів з сільськими головами, які розповіли про те, як працює сільська рада, які обов’язки має Голова, як формується бюджет і на що витрачаються кошти.

Підсумком семінарів в центральних районних бібліотеках була ділова гра «Акваріум», під час якої кожен учасник висловився про те, що конкретно буде зроблено в його бібліотеці для організації доступу відвідувачів до офіційної інформації.

У цілому навчання пройшли 35 спеціалістів, з них 25 - працівник сільських філій. Впродовж березня-квітня 2012 року Рівненська державна обласна бібліотека продовжить цю роботу: плануються зональні семінари для спеціалістів інших централізованих систем. На базі всіх бібліотек, представники яких пройшли навчання та пройдуть пізніше, незабаром будуть відкриті ПДГ.

Категорія: Електронне урядування | Переглядів: 1538 | Додав: 4ита4ка | Теги: навчання, потреби громадян, ПГД   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2019