Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 21.01.2021, 04:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Січень » 13 » «Навіщо бібліотекарі, якщо є Інтернет?»
10:39
«Навіщо бібліотекарі, якщо є Інтернет?»
        Дійсно, навіщо бібліотекарі, якщо є Інтернет? Це питання здається дещо провокаційним… Але судіть самі: все більше людей купує техніку, щороку з’являється все більше користувачів Інтернет, мережа пропонує потоки інформації на різні теми, люди гуртуються навколо спільнот за проблемами, інтересами, професійними уподобаннями.
Сьогодні, не виходячи з дому, можна придбати будь-який товар, прочитати книгу, переглянути фільм, прослухати музику, знайомитися, спілкуватися… А ще: здобути освіту та особисто розвиватися у будь-який зручний час (24/7 - необмежено) і навіть отримати медичну консультацію. Фактично бібліотеки та їх послуги (давайте будемо відверті) не потрібні. А сам бібліотекар??? Неприваблива перспективка вимальовується чи не так? Ні, я ні в якому разі не хочу сказати, що бібліотеки тільки зберігають книги та видають їх читачам.
Сучасні технології змінили життя і цих закладів, іншою стала робота бібліотекарів, проте, цей процес просувається доволі повільно. Далеко попереду у розвитку послуг та організації обслуговування читачів знаходяться західноєвропейські, американські книгозбірні. Варто нагадати про комфортні приміщення з великою кількістю місць доступу до Інтернет, електронні абонементи, вільний доступ до унікальних баз даних, нові книги та відсутність усіляких фізичних та інших бар‘єрів (маю на увазі доступ інвалідів з різними вадами здоров’я як до бібліотеки, так і до ресурсів).
Так, можна заперечити, що наші бібліотеки не мають належної фінансової підтримки, чіткого законодавчого регулювання, фахівців з ІР-технологій (з належною заробітною платнею) та багато інших причин. Але на досвіді інших книгозбірень ми бачимо значні досягнення в організації обслуговування та наданні нових послуг, інноваційний підхід в цьому процесі. Можливо справа зовсім у іншому? Чи готова сьогодні бібліотека стати тим публічним центром, де можна навчитися, відпочити, спілкуватися та розвиватися? І чи готовий сам бібліотекар до змін, які висуває сьогодення?
 
(зображення з сайту http://www.pcbooks.co.uk/)
Категорія: Дискусійний майданчик | Переглядів: 2218 | Додав: 4ита4ка   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 181 2 »
0
16 ШАНУВАЛЬНИЦЯ ІНТРНЕТ   [Матеріал]
Я працюю в бібліотеці і дуже добре знаю шановна п. Галино як поповнюються наші фонди - майже ніяк, то ж всі ті книги які зігріли серця вже по сто разів прочитаті та перечитані, а нових майже не надходить, хіба що за платні мізерні послуги.
І для чого Ви тоді цікаво прийняли участь у Бібліомості ?
І Інтернет в нас теж безкоштовний, ще безкоштовніший ніж книга (нова книга видається або під заставу або за певну плату на добу)

0
15 Галина   [Матеріал]
Книгу ніщо не замінить, проте і Інтернет по своєму притягує різні категорії, повинні бути і книгаі Інтернет

0
14 Ольга Корець   [Матеріал]
Я зовсім згідна з тим, що Інтернет заповнює лакуну в обслуговуванні користувача, а також необхідно розвивати інноваційний підхід в бібліотечному обслуговуванні, це дуже необхідно. Проте бібліотека завжди залишиться духовною скарбницею знань та людського розуму. А бібліотекар зможе завжди зігріти душі читачів.

0
13 Ганна   [Матеріал]
Хоч інтернет і розкриває ширші можливості пошуку,але в книгах подається більш достовірніша інформація, книгу ціково читати. Книгу не можна замінити.

0
18 asoyka   [Матеріал]
Сьогоднішня молодь не хоче читати, а інформацію потребує тільки з мережі Інтернет, тому що це набагато швидше.

0
12 Людмила   [Матеріал]
На мою думку між книгою і Інтернетом треба провести паралель. Книгою в бібліотеці можна скористатися безкоштовно всім, а молодь, переважно, обирає Інтернет. Бо прогрес - є прогрес. І від цього не відмовишся. Але вибір все таки залишається за користувачем.

0
11 ЧИТАЧ БІБЛІОТЕКИ (КОЛИШНІЙ)   [Матеріал]
ТАК ЯК ДЕЯКІ НАШІ БІБЛІОТЕКАРІ "СПІЛКУЮТЬСЯ" З КОРИСТУВАЧАМИ (ЯК НА БАЗАРІ) ТО ВЖЕ КРАЩЕ ПОСПІЛКУВАТИСЯ ВІРТУАЛЬНО НІЖ РЕАЛЬНО, СПОЧАТКУ ТРЕБА ЇХ НАВЧИТИ ЕТИЦІ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ

0
17 asoyka   [Матеріал]
Мабуть Ви і колишній читач, що Вас так обслужили в бібліотеці. Але ж бібліотекарі не всі такі.Є привітні,ерудовані, закохані в свою професію, є ходячі енциклопедії.

0
10 Шанувальниця Інтернету   [Матеріал]
З КНИГОЮ В СЕРЦІ ТА З ІНТЕРНЕТОМ ПО ЖИТТЮ

0
9 Шанувальниця Інтернету   [Матеріал]
Наш девіз:
З КНИГОБ В СЕРЦІ АЛЕ З ІНТЕРНЕТОМ ПО ЖИТТЮ!!!

0
8 Шанувальниця Інтернету   [Матеріал]
З книгою спілкуєшся сам на сам, в Інтрнеті спілкуєшся з масою людей, занйомих і незнайомих, яких бачив наприклад дуже давно

0
7 Іванна   [Матеріал]
Шановне товариство!! Інтернет - це вже реаліі нашого життя . Отож доки ми тут гадаємо з ним, чи без нього, ВІн-Інтернет- став необхідністю багатех людей, джерелом поширенням інформації і знань. Бібліотекам варто прискореними темпами компютеризуватися, працівникам оволодівати новими технологіями, щоб не втратити читачів. Конкурувати з всесвітньою віртуальною бібліотекою стає важко . Тому учитеся, друзі мої, учитеся!!!!

1-10 11-16
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2021