Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 06.08.2020, 17:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Лютий » 14 » Навчання бібліотекарів
17:20
Навчання бібліотекарів
     Підвищення професійної компетентності спеціалістів галузі – пріоритетний напрямок діяльності державної обласної бібліотеки. Навчання організовуються у тісній координації з Рівненським факультетом ДАКККіМ З 7 по 11 лютого 2011 року в навчально-тренувальному центрі Рівненської державної обласної бібліотеки відбулось навчання завідуючих сільськими бібліотеками-філіалами ЦБС за темою «Робота бібліотеки в умовах інформаційного суспільства».
     Згідно з програмою курсу навчання однією з тем лекцій була «Обслуговування користувачів бібліотеки з особливими потребами», адже даний напрямок на сьогоднішній день є новим в діяльності бібліотечних закладів.
     Слухачі ознайомились з рекомендаціями ІФЛА, щодо доступності бібліотек для людей з обмеженнями, організацією бібліотечного середовища, рівного доступу до ресурсу книгозбірень, вмінню співпрацювати з людьми та організаціями, що опікуються цією категорією з особливими потребами.
     Важливе місце в лекції приділялось доступу до Інтернету та інформаційних технологій в комплексній системі реабілітації інвалідів, що розвиває у неповносправних комунікаційні навики, долає замкнутість, задовольняє інформаційні побутові запити, сприяє успішній самореалізації.
     Увагу  слухачів курсу викликали «подорожі» по веб-сайтах, що розраховані на допомогу людям з особливими потребами, по веб-сайтах районних бібліотек області, досвід яких висвітлюється в пошукових системах України, досвід інклюзивної та дистанційної освіти, працевлаштування інвалідів. Також знайомство з електронними ресурсами для людей з вадами слуху та зору.
Заняття пройшло в жвавій атмосфері зацікавленості та диспуту.
Категорія: Новини | Переглядів: 1684 | Додав: metodist | Теги: навчання бібліотечних працівників   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 7
0
7 metodist   [Матеріал]
Пані Ірино, але у вас є "Інванет", є районна бібліотека з Інтернетом, з рештою є і ми. Розкажіть батькам про досвід інклюзивного виховання в Україні. Наведіть позитивні наслідки цієї діяльності. Спочатку маєбути проведена потужна індивідуальна діяльність (без фанатизму),а спокійно,толерантно. Ваша проблема не з легких, але я бажаю Вам успіху, наполегливості і знань.

0
6 metodist   [Матеріал]
Мова йде про обслуговування людей з функціональними проблемами.Звичайно,виставлені Вами проблеми слушні і мають місце в окремих закладах в зимовий період(хоч більшість бібліотек функціонує в комфортних умовах,згідно поданої звітної інформації).Звертаючись до неба будемо чекати тепла і фінансування бібліотек (як державного так і спонсорського).А що конкретно Ви,пане Ігоре, зробили для цих людей в сільських філіях? Є інші пропохзиції?Дякую за відповідь.

0
5 Ірина, Костопіль   [Матеріал]
Це дуже приємно, що Рівненська державна обласна бібліотека переймається таким важливим питанням, як обслуговування людей з обмеженими можливостями. Але ж що говорити про сільську місцевість, якщо в більшості сільських бібліотек не те щоб інтернет був, так і комп’ютерів нема. Також є частина батьків, які не хочуть щоб про її дитину говорили як про людину з обмеженими молжливостями. З такою категорією важко працювати. Як з такою категорією працювати надалі?

0
4 Svitlana   [Матеріал]
Приємно вражена. Отримала багато знань. Щиро дякую організаторам навчання. Ще раз переконалась, що ми на правильному шляху.

0
3 Ігор   [Матеріал]
Спустіться з неба на землю. В сільських бібліотеках холодно, в більшості приміщень ремонти на робились по декілька десятиліть, а надходження нової літератури і періодики взагалі в жахливому стані. Люди перестають ходити до бібліотеки жаліючись на те, що ми не маємо книг сучасних авторів. А Ви говорите про вищі технології, по інтернет. Люди повертаються до друкованого слова. Їм набридло ритися в цій "помийній ямі".

0
2 Левенятко   [Матеріал]
Працівниками державної обласної бібліотеки завжди на навчаннях піднімаються актуальні питання, що є актуальними в сучасний час.

0
1 Tina   [Матеріал]
Я також працювала з цією групою сільських бібліотекарів рівненської і хмельницької областей. У мене дуже хороше враження від ціх людей. Вони виявляють бажання опанувати нові технології і застосовувати їх на практиці. Вони бачать проблеми і працюють у жорстокій реальності неопалюваних бібліотек і кожен самотужки знаходить вихід. Вони добре володіють ситуацією на селі, знають потреби громади. І вважають що готові впроватити нові ІКТ і це підніме культурний рівень сільської людини.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020