Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 25.09.2020, 16:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Грудень » 26 » Література про край
10:39
Література про край
В системі краєзнавчих бібліографічних посібників, особливе місце належить універсальному поточному покажчику літератури про край - "Новини краєзнавчої літератури".
Відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Рівненської державної обласної бібліотеки активно працює над створенням покажчика з 1973 року. Опис здійснюється відповідно до ГОСТу 7.1.-2006
Визначальним принципом відбору літератури для покажчика є краєзнавчий зміст матеріалів, тобто наявність у них відомостей про край в цілому, або про певні аспекти, питання пов'язані з краєм. Оперативність інформації досягається періодичністю виходу посібника.
До покажчика «Новини краєзнавчої літератури за ІІІ квартал 2012 року» включені статті з газет і журналів та книги з питань краєзнавства, що надійшли в бібліотеку за ІІІ квартал 2012 року http://www.libr.rv.ua/index.php?name=Files&op=showcat&cid=3.
Матеріал систематизований за розділами, які в комплексі розкривають основні питання краєзнавства. В межах розділів література розміщена в алфавіті авторів і назв творів.
Покажчик формується квартально за допомогою БЗ «Ірбіс». Краєзнавці протягом кварталу опрацьовують краєзнавчі документи та періодичні видання в яких міститься інформація про Рівненщину.
При експорті покажчика виникає багато помилок саме в бібліографічних описах збірників : відсутні відомості про номер випуску збірника, місце видання та про саме видавництво, тому «Новини краєзнавчої літератури» підлягають детальній редакції.
Матеріали зібрані у покажчику можна отримати у відділах видачі літератури обласної державної бібліотеки або замовити по МБА.
Покажчик розрахований на вчених, спеціалістів народного господарства, викладачів, студентів і бібліотечних працівників – на всіх тих, хто цікавиться краєзнавчими документами або пропагує літературу про рідний край.
«Новини краєзнавчої літератури» - це бібліографічне надбання бібліотеки, яке відображає соціальне і політичне життя краю його історію та культуру.
«Новини краєзнавчої літератури» - своєрідний літопис краю, якому в 2013 році виповнюється 70 років .
Вітаю укладачів посібника з ювілейною датаю.

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 895 | Додав: kraeznavzi | Теги: відділ акумуляції краєзнавчих докум, Рівненська державна обласна біб, Новини краєзнавчої літератури   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020