Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.08.2020, 12:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2013 » Жовтень » 4 » Колекція Сидора Кравця
10:30
Колекція Сидора Кравця
Кравець Сидір Тимофійович - український видавець журналіст, редактор і громадський діяч. Народився на Волині в селі Дзвиняча Збаразького району Тернолільської області  в 19І5 році.
В 1938 році емігрував до Аргентини. Трудова еміграція... Аргентина, Канада, Америка.
У Буенос-Айресі Сидір Кравець організував українську книгарню і видавництво «Промінь». Після закриття організував видавництво «Перемога». В Аргентині Сидір Кравець видав понад 100 книжок різних українських авторів, зокрема цінні мемуари Анатолія Галана «Будні совєтського журналіста». Протягом дев’яти років Кравець видавав літературно-мистецький журнал «Пороги» (1949 – 1957), який об’днав провідні українські сили в Аргентині і за її межами. Сидір Кравець також редагував і видавав гумористичний місячник «Аркан» і журнал для молоді "Юнацький світ", який друкував твори І. Франка, Б. Грінченка.
Після Другої світової війни видавав у Буенос-Айресі (Аргентина) часопис «Наш клич».
Наприкінці 1950-х років емігрував до США, створив у Нью-Йорку видавництво «Наша батьківщина», яке, крім творів українських письменників, видавало однойменний часопис.
В одній із своїх статей «Україна і її діаспора» на сторінках тижневика «Наша Батьківщина» 1969 р № 190 Кравець пише : «В інтересі України було й буде, щоб українці в діаспорі зберегли свою окремішність, українську духовність, своє національне «Я», підтримуючи якнатійснішу духовну єдність з українським народом на Батьківщині. Вимога України до нас така : не денаціоналізуватися, не католичитися, тобто – не турчитися, а бути до кінця козаками, - якщо не хочемо безслідно і безславно пропасти для України».
Як меценат Сидір Кравець надсилає видані ним книги в Україну, зокрема велику бібліотеку діаспорної літератури в 1993 році передав Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Фонд бібліотеки поповнили 843 книги з особистої бібліотеки Сидора Кравця. Це поповнило книгозбірню унікальними виданнями з історії України, історії церкви, видання письменників української діаспори : Уласа Самчука, Євгена Маланюка, твори Василя Стуса, Ліни Костенко, Романа Іванюка, що друкувалися за кордоном.
Найбільш цікавими є книги, що не видавалися в нашій країні, хоч були знані в усьому світі. Це, зокрема. 3-хтомне видання "Волинь”. "На білому коні", "На вороному коні" нашого земляка Уласа Самчука, твори Галини Журби "Далекий світ.", "Тодір Сокір" (Г. Журба десять років жила в Здолбунові і Рівному), твори Докії Гуменної «Жадоба», «Серед Хмаросягів», «Мана», книги Є. Маланюка та І. Багряного, праці М. Грушевського, М. Костомарова, І. Огієнка, С. Петлюри, Ісаака Мазепи, збірники "Західна Україна під більшовиками", "Літопис Волині". В бібліотеці Сидора Кравця чимало літератури духовного змісту. Це книги: 3 історії релігійної думки на Україні" М. Грушевського, "Короткий нарис історії християнської церкви" Д. Дорошенка. "Українські святі” В. Дублянського.
Перлиною колекції є праці митрополита Іларіона, Василя Липківського.
Всі книги містять дарчий напис "Моя Бібліотека" з особистим автографом Сидора Кравця.
В одному з листів до Рівненської обласної бібліотеки Сидір Кравець писав: "Особливе спасибі за повідомлення, що "Моя бібліотека", нарешті, почала на Україні — в Рівному, на моїй Волині — дихати — жити на славу Божу і користь України».
Долучитися до книг унікальної колекції Ви маєте можливість завітавши у відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії де експонується  книжкова виставка «Повернення до витоків : іменному фонду Сидора Кравця – 20 років».
Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися із книгами колекції Сидора Кравця.

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 1052 | Додав: kraeznavzi | Теги: Бібліотека Сидора Кравця, відділ акумуляції краєзнавчих докум, книжкова виставка, Рівненська обласна універсальна нау   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020