Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 25.09.2020, 14:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Вересень » 13 » Якою має бути бібліотека нашої громади?
16:05
Якою має бути бібліотека нашої громади?
   Одинадцятого вересня цього року відбулося розширене підсумкове засідання організаційного комітету громадських обговорень "Якою має бути бібліотека нашої громади”.  З березня по вересень мешканці області висловлювали свої міркування і побажання щодо організації обслуговування, матеріально-технічної та ресурсної бази книгозбірень, розвитку бібліотечних  послуг. В громадських обговореннях взяли участь 12% населення області. 

Громада області одностайна в своїй думці: бібліотека необхідна за місцем проживання; має бути доступна для інвалідів, літніх людей; бібліотека, розміщена в школі, має бути доступною для громади у вихідні дні.

А ще мешканці області  бачать бібліотеку місцем проведення змістовного інтелектуального дозвілля та творчого розвитку для дітей і підлітків. Кожна бібліотека на думку громади має бути комп’ютеризована, підключена до мережі Інтернет і забезпечена швидкісним зв’язком.

Серед бібліотечних послуг вбачаються необхідними: цікаві дозвілеві заходи, перегляд відеофільмів,  навчання користувачів роботі на ПК, пошуку інформації в мережі Інтернет,  можливість самостійно працювати за комп’ютером і здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет; обслуговування віддалених користувачів і надання електронних послуг ; екскурсійні послуги.В ході громадських обговорень опитані відмітили, бібліотеку, як потужного і надійного партнера у спільній просвітницькій діяльності.

Серед проблем, особливу увагу громада звернула на матеріально-технічне оснащення бібліотек: більшість бібліотек не опалюється в зимовий період; кожна друга бібліотека потребує ремонту;не витримані санітарно-гігієнічні умови;потребує осучаснення інтер’єр; відсутні комунікаційні засоби зв’язку.

На думку громади в бібліотеках вкрай необхідним є оновлення ресурсу: організація доступу до світових інформаційних ресурсів через Інтернет; придбання сучасної дозвіллєвої літератури;книг  та періодики для дітей і підлітків;  довідкових  видань;  навчальної та галузевої літератури.

Недостатньою є поінформованість громади щодо отримання інноваційних послуг в бібліотеці.

Потребує додаткової уваги питання участі громадськості у роботі бібліотек та підтримка їх з боку місцевих органів влади.

На засіданні оргкомітету оприлюднені і перші позитивні результати громадських обговорень: міській бібліотеці Кузнецовська виділили додаткове приміщення.

Матеріали за підсумками громадських обговорень  будуть надані головам  райдержадміністрацій, районних рад та міськвиконкомів, а також оприлюднені на сайтах бібліотек.

Учасниками підсумкового розширеного засідання оргкомітету громадських обговорень «Якою має бути бібліотека нашої громади» було ухвалено резолюцію.

Категорія: Новини | Переглядів: 1081 | Додав: metodist | Теги: громада, Якою має бути бібліотека нашої гром, Рівненська область, громадські обговорення, бібліотека, опитування   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 crbdubno   [Матеріал]
Коли є проблеми - про них потрібно говорити, розповідати, привертати увагу. Звичайно, що в одну мить все вирішити неможливо, але навіть вже те що, громада висловила свою думку про роботу бібліотек є певним результатом...

0
1 Наталя   [Матеріал]
Дуже цікаво. Але коли ж дійсно буде звернена увага на всі ці проблеми?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020