Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 06.08.2020, 18:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Березень » 30 » Інтерактивна конференція
15:55
Інтерактивна конференція

Інтерактивна обласна конференція на тему: "Сільські бібліотеки в контексті інформатизації суспільства"відбулася 24 березня на Рівненщині.

Фаховий захід в онлайновому режимі організовано вперше. В ньому взяли участь 112 бібліотекарів області, зокрема 62 спеціалісти сільських книгозбірень, 43 – з центральних районних(міських), 7 – з обласних бібліотечних закладів.

На обговорення бібліотекарів були винесені такі питання: «Організація сучасного бібліотечного середовища», «Проблемні питання менеджменту», «Забезпечення доступу громадян до офіційної інформації», «Навчання бібліотекарів – складова впровадження інновацій», «Бібліотека – складова культурно-дозвілевого комплексу», «Бібліотека і школа – середовище взаємодії», «Молодь у сільській бібліотеці», «Сільська бібліотека – сучасна база розвитку дитини».


Формат проведення інтерактивної конференції передбачав:

11:00 - Відеотрансляція відкриття конференції за участю Хомяк С.Б., заступника начальника управління культури і туризму облдержадмістрації.
11:10 - Відеотрансляція вступного слова Ярощук В. П., директора Рівненської державної обласної бібліотеки.

11.20 - Оприлюднення результатів виступів на форумі: доповіді експертів.
11.30 – 12. 30 - Обговорення питань конференції: трансляція виступів фахівців сільських бібліотек.

Варто зазначити, що проведенню конференції передувала значна підготовча робота. В ЦРБ(ЦМБ) області розіслано повідомлення про проведення конференції та питання для обговорення. Аналогічна інформація розміщена на сайті Обласного інтерактивного форуму(http://1forum.rv.ua/). Центральні районні (міські) бібліотеки, як методичні центри, поширили цю інформацію в сільські бібліотеки, узгодили коло питань, які будуть обговорюватись та бажаючих взяти участь у конференції і підготувати на сайт Форуму повідомлення про досвід роботи чи фактори, які гальмують процес розвитку сільських бібліотек. Напередодні конференції експерти з числа фахівців обласних бібліотек ознайомились з публікаціями на Форумі, узагальнили надіслані матеріали, окреслили коло проблем, піднятих учасниками інтерактивного заходу.

Моніторинг дописів свідчить про підвищену активність в роботі конференції сільських бібліотекарів Корецького, Рівненського, Демидівського районів, які надіслали найбільшу кількість повідомлень. Серед тем конференції найактивніше обговорювались «Бібліотека і школа – середовище взаємодії» (20 повідомлень) «Сільська бібліотека –сучасна база розвитку дитини»(19 повідомлень). Один із перспективних напрямків роботи бібліотек – забезпечення доступу громадян до офіційної інформації – впроваджений і висвітлений 19 бібліотеками з них 9 сільськими та 10 центральними районними(міськими) книгозбірнями. Організації сучасного бібліотечного середовища, обслуговуванню на літніх майданчиках, облаштуванню ігрових зон для дітей, створенню умов для обслуговування людей з інвалідністю присвятили свої дописи 14 бібліотекарів. Така ж кількість фахівців поділилась досвідом організації роботи бібліотек в складі культурно-дозвілевих комплексів. Проблемним питанням менеджменту, новим підходам до прогнозування і розвитку бібліотек та управління змінами були присвячені 10 повідомлень фахівців центральних районних та обласних бібліотек,  сільські бібліотекарі обійшли увагою це питання. Про результативність навчання, застосування інтераактивних форм проведення занять та запровадження отриманих знань в практичну діяльність розповіли 10 спеціалістів галузі. Висвітленню роботи бібліотек з молоддю присвятили публікації 9 бібліотекарів.

Спеціалісти Гощанського, Дубенського, Березнівського  та інших районів взяли участь в обговоренні питань конференції в реальному часі. Прикро, що низький рівень Інтерне-звязку не дозволив окремим районним та сільським бібліотекам взяти повноцінну участь в обговоренні питань конференції. Така форма професійного спілкування дозволила сільським бібліотекарям активно заявити про себе, поділитися набутим досвідом, удосконалити навики інтерактивного діалогу.

 

 

Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 1320 | Додав: metodist | Теги: інновації, сільська бібліотека, інтерактивна конференція   | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 3
0
3 валя   [Матеріал]
інтернет-конференція проведена на низькому рівні . інформація про конференцію дублюється по всіх електронних ресурсах рдоб.

0
2 Рокитне   [Матеріал]
Враховуючи те, що наша фахова Інтернет-конференція проводилась вперше, на мою думку вона пройшла на високому рівні.
Справді, дуже прикро те, що низький рівень Інтернет-звязку в більшості районів, включаючи і наш, не дав змоги поспілкуватися з колегами.
Але до проведення подальших Інтерактивних конференцій ми будемо більш підготовлені, адже, якщо чесно новинки завжди трошки лякають.
Дякуємо працівникам РДОБ за організацію конференції.

0
1 Олеся   [Матеріал]
Дякую колегам за цікаві повідомлення. Намагатимуся застосувати нові методики (доступ до урядової інформації) в своїй практиці.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020