 Шановні колеги, після чергового моніторингу е-сервісів, нагадую якими е-послугами можна скористатися вже і яких послуг очікувати.
Зараз на http://poslugy.gov.ua/ можна онлайн записатися в чергу для отримання паспорта громадянина України або закордонного паспорта.
Як і раніше, найпопулярніша послуга – оформлення субсидії онлайн . Її в Україні ввели 2016 року.
Через інтернет можна отримати допомогу при народженні дитини https://e-services.msp.gov.ua/, не виходячи з дому, або подати заяву до ЗАГСу
...
Читати далі »
|
 Відповідно до Концепції розвитку електронного уряду, наша країна до 2020 року повинна перейти на електронну взаємодію з громадянами та бізнесом. Паперові довідки повинні відійти в минуле – всі держоргани матимуть до даних доступ онлайн. Поки що сервіс електронних послуг не ідеальний, але надзвичайно цікавих нововведень вистачає. Близько сотні державних послуг в Україні доступні онлайн. Провівши власний черговий моніторинг електронних сервісів, діючих в Україні, хочу нагадати колегам і користувачам книгозбірень, про найбільш популярні е-послуги
...
Читати далі »
|
Концепція розвитку електронного урядування в Україні до 2020 року
Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку електронного урядування в Україні, яка визначатиме головні цілі, пріоритетні напрямки та заходи розвитку до 2020 року. Відповідне розпорядження Уряд прийняв на засіданні 20 вересня 2017 року. Згідно з документом реалізовувати заходи можна за трьома ключовими напрямами:
- Модернізація публічних послуг
- Модернізація публічного управління
- Управління розвитком е-урядування
Станом на вересень 2017 року доступно понад 30 загальнодержавних е-послуг. До кінця 2018 року планується запровадити онлайн загалом 100 найбільш важливих послуг для громадян та бізнесу.
...
Читати далі »
|
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) - це оцінювання результатів навчання, здобутих на певному освітньому рівні, яке здійснює спеціально уповноважена державою установа.
У 2017 році як оцінки за державну підсумкову атестацію буде зараховано результати тестування з трьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання. Перший обов’язковий предмет для всіх учасників – українська мова. Другим обов’язковим предметом учасник може обрати або математику, або історію України. Третій предмет – із запропонованого переліку дисциплін, з яких буде відбуватися тестування 2017 року (математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія). Для зарахування оцінок державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України. Вибір предметів залежить від самого учасника та його планів щодо подальшого навчання, але аж ніяк не від профілю класу чи школи
...
Читати далі »
|
Ми живемо у час надшвидкого розвитку інформаційних технологій та нових можливостей. Все більше різноманітних послуг, якими раніше ми могли скористатись тільки безпосередньо на місці їх надання – зараз можна отримати через Інтернет. Йде мова про розвиток послуг електронного урядування в Україні.
На переконання прем’єр-міністра В. Гройсмана, надання електронних послуг громадянам є важливим завданням, яке ще доведеться втілювати в життя. Він відмітив, що «на превеликий жаль, поки що серйозного прориву ми не маємо в електронному управлінні, але ті параметри, які ми заклали в державний бюджет 2017 року, дають нам можливість зробити серйозний крок вперед щодо впровадження електронного урядування в країні».
Бібліотеки Рівненщини стали дієвими локомотивами у впровадженні сервісів електронного урядування, майданчиками для діалогу громадян із органами влади, місцями доступу до інформаційних ресурсів. Центри обслуговування гром
...
Читати далі »
|
Центральна міська бібліотека, м. Сілламяе
Всі закони Естонської Республіки державною мовою публікуються на веб-сторінці www.riigiteataja.ee. Але не всі знають, що існують переклади законів на російську мову. Міська бібліотека і її філія пропонують скористатися послугою, яка оплачена з міського бюджету і для жителів міста є безкоштовною. Бібліотека (http://slib.ee/ru/) має ліцензію на право користування однією з найбільш авторитетних баз правових актів в Естонії ESTLEX.
До теперішнього часу в розпорядженні клієнтів ESTLEX є переклади майже всіх законів, і більшість законів переведено разом зі змінами та доп
...
Читати далі »
|
Естонію називають країною, що має в наявності найбільш прогресивну модель електронного урядування в Європі. Домогтися успіху Естонії вдалося більшою мірою завдяки усвідомленню урядом країни пріоритетності розвитку інформаційних технологій. Одна з ініціатив – державна програма загальної комп'ютеризації «Стрибок Тигра» (1996р.), основний акцент якої ставився на навчанні школярів комп'ютерної грамотності, а також на розвиток комп'ютерної та мережевої інфраструктури.
Глобальна інформатизація Естонії послужила фундаментом для розвитку електронного уряду. Доступ населення до сервісів електронного урядування здійснюється за рах
...
Читати далі »
|
 Серед інноваційних послуг у бібліотеці села Грем’яче варто відмітити впровадження електронних послуг (е-послуг).
Користуватися бібліотечними е-послугами можуть безкоштовно всі мешканці територіальної громади незалежно від статі, віку, соціального статусу та рівня комп'ютерної грамотності.
Серед е- послуг, які доступні у бібліотеці:
- Е - громадянин – доступ до інформаційних ресурсів для громадян України щодо оформлення документів, що підтверджують особу (паспорт), щодо подачі документів на отримання візи для поїздки за кордон та перевірка правильності даних у Державному реєстрі виборців.
- Е- зайнятість - пошук роботи на інтернет-медіа-порталі «Труд» Державної служби зайнятості України, допомога у написанні резюме.
- Е – освіта
...
Читати далі »
|
 Цифрові технології стають необхідним атрибутом життя не лише молоді, а й органів державної влади. Тільки там вони називаються електронним урядуванням.
Електронне урядування – успішна практика багатьох європейських країн, коли людина може не виходячи з дому отримати довідку, оплатити комунальні послуги, зареєструвати бізнес, оформити документи, а в деяких країнах - навіть проголосувати. Дніпропетровщина і Буковина успішно розпочали цей шлях.
Про переваги електронних сервісів, наголосив і Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час однієї з робочих поїздок в м. Чернівці. Це питання уряд постійно тримає на контролі, адже електронні сервіси – це боротьба з бюрократією і корупцією.
Амбітне завдання
...
Читати далі »
|
Четвертий місяць поспіль зустрічі вимушених переселенців зі Сходу України проходять в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Понад 50 жителів Луганської та Донецької областей стали нашими користувачами і друзями. Завдячуючи тісній співпраці з бібліотечними фахівцями, внутрішньо переміщені особи Рівненщини в січні 2015 року офіційно зареєстрували Громадську організацію «Всеукраїнське об’єднання вимушено переміщених осіб «Україна - моя сім’я».
Нещодавня зустріч, яка відбулася 31 січня поточного року в РОУНБ, була дуже насиченою. В гості до вимушених переселенців завітали рятувальники обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій
...
Читати далі »
|
|