Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 25.09.2020, 14:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Квітень » 11 » Чому бібліотеки все ще кращі за Інтернет?
09:24
Чому бібліотеки все ще кращі за Інтернет?
"Завдяки Інтернету нам більше не потрібні бібліотеки чи бібліотекарі". Ви, швидше за все, досить часто чуєте щось подібне.
Шістнадцять років тому американські бібліотеки опублікували статтю Марка Херрінга "Десять причин, чому Інтернет не може замінити бібліотеку" (квітень 2001 р.). З того часу технології набули небувалого розвитку, адже тоді навіть соціальні медіа ще не існували. Але можливості найсучаснішого смартфону обмежені платними тарифами, тролями соціальних мереж, «фейковими» новинами та іншими небезпеками Інтернету. Ось 10 причин, чому бібліотеки все ще є кращими, ніж Інтернет.
  1. Бібліотеки - це безпечне середовище. Інтернет з'єднує людей, часто у приємний і продуктивний спосіб, такий як спільні інтереси (блоги популярної культури, сайти творчості) або спільні проблеми (групи підтримки онлайн). Однак залякування в Інтернеті та троллінг можуть насамперед знеохотити до спілкування, до участі у дискусіях, до обміну досвідом. Бібліотека - це місце, де люди збираються з конкретною метою і усі є бажаними.
  2. Бібліотеки цінують історію. Веб-сторінки є ефемерними, а несподівані аварії сайтів є справжньою проблемою. Контент бібліотечних баз даних та сайтів є значно стабільнішим.
  3. Бібліотекарі оцифровують важливі першоджерела. Бібліотечні цифрові проекти також надають інформацію для тих, хто немає можливості відвідати певну бібліотеку.
  4. Бібліотекарі є лідерами у збільшенні онлайнового доступу до наукової інформації.
  5. Бібліотекарі є видавцями. Бібліотекарі надають безкоштовний доступ до наукових журналів та монографій, які щойно вийшли в друк, формуючи спеціальні бази.
  6. Бібліотеки розміщують творчі майстерні, або ж мейкер-спейси, які є центрами креативності, навчання та спілкування.
  7. Бібліотекарі допоможуть вам відрізнити достовірну іеформацію від фейкових новин. Незважаючи на відкритість і наповненість Інтернету інформацією, дуже часто важко не піддатися впливу фейкових новин. Бібліотечні послуги – завжди забезпечення обєктивної, правдивої, цікавої інформації, яка задовільняє потреби конкретного користувача і це залишаться незмінним.
  8. Бібліотекарі надають вам саме те, що вам потрібно. Google є вражаючою пошуковою системою, але результати її пошуку є неосяжними і багато хто не знає, яким чином сортувати їх за типом контенту або джерелом. Спілкування з бібліотекарем конкретизує мету вашого пошуку і робить пошук у будь-яких системах найбільш ефективним.
  9. Бібліотекарі не відстежують ваші пошукові запити, щоб навязати вам набридливу рекламу. Бібліотекарі цінують вашу приватність, на відміну від веб-сайтів та пошукових систем.
  10. Бібліотекарі проти цензури. Однією з ціннісних засад бібліотечної справи є перешкоджання цензурі та вільний повний обмін ідеями. Інтернет є потужним інструментом для обміну інформацією, але він змушує захисників з прав людини відстоювати право на свободу інформації.
Бібліотеки продовжують мати відчутні переваги – такі як громадські простори та взаємодія між людьми – які загалом важко переоцінити – вільний доступ, приватність, інтелектуальна свобода. Інтернет є незамінним інструментом сучасного життя. Проте, він не є бібліотекою і не замінить роботу бібліотекаря.

Автор: Маркус Банкс, 25 січня 2018
Переклала: Мещерякова Ю. І.
Категорія: Іноземка | Переглядів: 240 | Додав: black   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020