Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.08.2020, 21:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Листопад » 17 » Моя бібліотека в соцмережі або чому навчились учасники обласної Літньої школи молодих бібліотекарів 2016
11:05
Моя бібліотека в соцмережі або чому навчились учасники обласної Літньої школи молодих бібліотекарів 2016
 
   Всесвітня павутина все більше і більше заплітає особисте і професійне життя кожної людини. Сучасну бібліотеку вже неможливо уявити без підключення до Інтернету, а соціальні медіа стали центром діалогу бібліотеки і користувача. Звичайно, що не кожна бібліотека може створити власний сайт чи блог, тому більшість маленьких сільських книгозбірень представлені в соціальних мережах. У цьому середовищі бібліотекар може повідомити великій аудиторії про нові надходження, впроваджені послуги, заплановані заходи тощо. Це є своєрідним майданчиком ефективної реклами ресурсів та послуг бібліотеки.
   Для того, щоб бібліотекарі завжди були в курсі всіх сучасних сервісів і вміло їх використовували, проводяться професійні навчання для працівників. Так 21-23 червня 2016 року на Острожчині проходила обласна Літня школа молодих бібліотекарів «Молодіжний креатив: ідеї, реалізація». Участь в ній взяли 15 молодих та перспективних бібліотекарів Рівненщини. Метою Школи було формування у працівників навиків підготовки рекламних повідомлень для створення позитивного іміджу бібліотеки, просування нових послуг. У ході «навчання» учасники отримали цінні знання про секрети успішної реклами ресурсів та послуг бібліотеки у соціальних мережах, залучення користувачів через мережу Інтернет, навчилися писати інформаційні повідомлення про сучасні послуги бібліотеки, дізналися про новітні сервіси, за допомогою яких можна створити креативні презентацію, плакат-мотиватор, буктрейлер тощо. Для того, щоб прослідкувати, як молоді бібліотекарі втілюють здобуті знання та навички на практиці, ми провели моніторинг  їхньої активності у соціальних мережах.
   Всього у соціальних мережах представлено 10 бібліотек, що складає 67% від загальної кількості присутніх на Школі учасників. Не зареєстровані ні в одній із соціальних мереж 5 бібліотек – і це відповідно 33%. Найбільш популярною серед бібліотечних працівників є соціальна мережа Facebook. В ній зареєстрували сторінку 9 бібліотек. Ще 4 бібліотечних аккаунти є у мережі Вконтакті, 1 – у Однокласниках.
   За рівнем активності бібліотек в соціальних мережах, можна виділити три групи. Першу складають книгозбірні, які найбільш повно рекламують свої послуги, регулярно публікують новини та фотозвіти із життя бібліотеки. На обох сторінках у соцмережах публічно-шкільна бібліотека (далі – ПШБ) с. Дермань Перша активно публікуються новини із життя бібліотеки, інформаційні матеріали до знаменних і пам’ятних дат, а також присвячені письменникам-ювілярам. Слідкуючи за дописами, можна відмітити, що регулярно проводяться майстер-класи для дітей, виховні години, перегляди документальних фільмів, оформлюються тематичні книжкові виставки. 
 
   Окремо слід відмітити ПШБ с. Данчиміст, на сторінці якої постійно публікуються новини із життя бібліотеки, фоторепортажі  проведених заходів, майстер-класів, книжкових виставок та виставок-інсталяцій, введені інноваційні форми роботи: казкотерапія, велопробіг. Бібліотекар систематично ділиться  професійно корисними ресурсами, акцентує увагу на інформаційних матеріалах на допомогу навчально-виховному процесу. Соснівська міська бібліотека постійно висвітлює  проведені акції на вулиці, флешмоби. Також із повідомлення в мережі користувачі дізналися про відкриття Центру обслуговування громадян електронною інформацією. Цікаво та яскраво рекламує свої послуги ПШБ с. Новоукраїнка. Дещо нижчим є рівень активності в соцмережах бібліотек сіл Тумень, Вичівка, Боремель. 
   До другої групи слід віднести бібліотеки, які по кілька місяців не оновлюють інформацію: с. Більська Воля та с. Дерев’яне. ПШБ с. Глушиця має сторінки у двох соцмережах: Вконтакті та Однокласники, проте останні опубліковані записи датуються 2014 роком.
   На превеликий жаль, не всі учасники Школи молодих бібліотекарів втілюють отримані знання в роботі. 5 бібліотек не присутні ні в одній із соціальних мереж, отже складають третю групу. До них відносяться бібліотеки сіл Великі Межиричі, Познань, Бугаївка, Бродівське та Воскодави. Двоє молодих працівників з перелічених бібліотек мають особисті сторінки, але новини із життя книгозбірень не публікують, інші ж троє не зареєстровані ні в одній із соціальних мереж.
   Присутність бібліотеки в соціальній мережі вже не мода, а необхідність. Мережеве спілкування – це ще один спосіб підтримувати контакт зі своїми читачами, особливо молоддю. Це гарний спосіб просування книги, читання й самої бібліотеки у віртуальному середовищі. Використовувати ці можливості в професійній діяльності чи ні – особисте право кожного працівника, проте варто не забувати вислів найуспішнішої людини планети «Якщо тебе немає в Інтернеті – тебе немає ніде» – Білл Гейтс.

Кукелко Наталія

 

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 514 | Додав: metodist | Теги: соціальна мережа, молоді бібліотекарі, школа, бібліотека   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020