Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.08.2020, 21:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Березень » 20 » Бібліотеки – посередники між владою і громадянами
17:56
Бібліотеки – посередники між владою і громадянами
Задачу створення електронного урядування останніми роками ставлять перед собою різні країни світу. В Україні також ця проблема усвідомлена і поступово вирішується.
Електронне урядування є таким способом організації державної влади, який за допомогою локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій. Однією з передумов ефективного функціонування сучасного глобалізованого суспільства є вільний доступ до актуальної інформації.
Бібліотека сьогодні набуває статусу посередника між владою і громадою. Ми усвідомлюємо, що бібліотекою, яка розвиває громаду, може бути лише та бібліотека,
яка існує для громади, отже прикладаємо значні зусилля, щоб зрозуміти інформаційні потреби громади і те, як їх можна задовольнити.
Нині у бібліотеках України, громадяни мають можливість отримати інформацію про діяльність органів державної влади (з електронних джерел у т.ч.) та дізнатись, яким чином можна долучитись до процесу законотворення та впливати на процес прийняття державних рішень. Задовольняючи потреби користувачів, бібліотека допомагає розвитку громади.
Шановні колеги, якщо у вашій бібліотеці є хоча б один комп'ютер з підключенням до мережі Інтернет, ви можете надавати такі послуги. Але для цього потрібно володіти певними знаннями. З цією метою, рекомендую скористатися посібником:
Влада – бібліотека – громада: приєднуємося до електронного урядування : практичний посібник для бібліотек з надання послуг електронного урядування / Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва ; уклад. Гич Г. М., Михайловська Т. О., Некипелова О. М., Цуканова А. Є. – Миколаїв : ФОП Швець В. Д., 2013. – 120 с.
Авторський колектив Миколаївської Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького прагнув визначити сутність, принципи створення та проблеми впровадження електронного урядування; висвітлити технології й методики діяльності бібліотек України та світу в означеній сфері.Також подано додаткові матеріали, які можуть стати в нагоді бібліотечним працівникам.
Видання буде корисним представникам публічних бібліотек, органів влади, всім зацікавленим у розвитку електронного урядування та електронної демократії в Україні. Актуальність практичного посібника зумовлена необхідністю формування у бібліотечних фахівців теоретичних знань та практичних умінь і навичок надання населенню послуг електронного урядування.


Максимчук В.

Категорія: Електронне урядування | Переглядів: 913 | Додав: Bibliograf | Теги: демократія, влада, громада, бібліотека, електронне урядування   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Оксана. Рокитне   [Матеріал]
Дякуємо колеги за пост. Посібник вже закачено, будемо опрацьовувати.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020