Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 25.09.2020, 15:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Грудень » 05

  Рівненська державна обласна бібліотека  цілеспрямовано і систематично проводить роботу з обслуговування людей з інвалідністю. Зокрема, для людей з обмеженями зору діє Інтернет-центр «Окуляр», ресурси бібліотеки комплектуються аудіокнигами, створюються подкасти, які доступні для прослуховування на сайті бібліотеки. Для слабочуючих людей організовано навчання з освоєння  комп’ютерної грамотності та роботи в Інтернет-мережі, проводяться квести, організовується інтелектуально-насичене дозвілля.
Щороку до Міжнародного дня інвалідів, який відзначають 3 грудня проводиться онлайн конференція. В цей день  центральні районні та міські бібліотеки стали платформою для спілкування мешканців області з обмеженими фізичними можливостями  та представниками обласних соціальних установ. Організація конференції включала значну підготовчу роботу.  Були надіслані листи-пропозиції про участь у інтерактивній  конференції Головному управлінню праці та соціального захисту  населення обласної державної адміністрації, медико-соціальній експертній комісії, Рівненському ... Читати далі »

Категорія: Новини | Переглядів: 1259 | Додав: Romashka | Дата: 05.12.2012 | Коментарі (1)

Впродовж останнього десятиліття змінилися вимоги до професійного рівня бібліотечних працівників. Окрім спеціальних знань та широкого кругозору вони повинні володіти основами інших наук – психології, педагогіки, соціології, економіки, правознавства, вести пошук інформації з використанням інформаційно-комунікативних технологій. Коло професійного читання керівника бібліотеки, спеціалістів структурних підрозділів диференціюється. Персонал бібліотеки вивчає досвід інших книгозбірень, самостійно розробляє технологічні інструкції, впроваджує нову технологію в роботу бібліотеки, набуває навички кваліфікованого консультування з використання електронних ресурсів в локальній мережі та Інтернет. Саме від  підготовки і кваліфікації бібліотекарів залежатиме успіх роботи в нових інформаційних умовах. Все це зумовлює необхідність постійного самовдосконалення через професійне читання, навчання. Саме знання та системне читання фахових видань є умовою формування максимально ефективної професійної діяльності сучасного бібліотекаря. Разом з тим обмежене фінансування, відсутність повної інформації про асортимент фахової періодики, бібліотечні електронні ресурси, які можуть допомогти у професійній діяльності не сприяє розвитку інформаційної культури бібліотечного працівника. Пропонуємо огляд бібліотечних фахових видань: ... Читати далі »

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 2240 | Додав: 4ита4ка | Дата: 05.12.2012 | Коментарі (3)


     Сьогодні державні та неурядові організації активно спрямовують свою діяльність на задоволення потреб, забезпечення прав, вирішення проблем або подолання складних життєвих обставин окремих осіб чи соціальних груп. Ця діяльність регламентується чинним законодавством, де зазначені перелік, види соціальних послуг, опис їх змісту та якості, форми надання.
   Книгозбірні, як соціальні інститути, що мають свої соціальні правила, норми та функції реалізують традиційні культурні послуги. З впровадженням інформаційно-комунікативних технологій в бібліотечну практику розвитку набуває інноваційна діяльність у сфері бібліотечних послуг.
   Як громадські центри у своїх населених пунктах книгозбірні Рівненщини пропонують інноваційні бібліотечні сервіси, які спрямовані на інформаційне забезпечення потреб громад, розповсюдження просвітницьких та культурно-освітніх знань для населення. Необхідність їх надання та види продиктовані потребами місцевих громад.
    У сфері інноваційних бібліотечних послуг  провідне місце займають послуги спрямовані на вирішення соціальних потреб громадян у різних галузях життєдіяльності. Зокрема можна говорити про: ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 2321 | Додав: 4ита4ка | Дата: 05.12.2012 | Коментарі (0)


Copyright MyCorp © 2020