Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 11.05.2021, 23:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2010 » Грудень » 28
Ви вмієте активно і змістовно відпочивати? Чи тільки вмієте мріяти про такий відпочинок? Не забувайте - гарний відпочинок це теж праця. Негайно вийдіть із зони власного надуманого комфорту і гайда на танці. Куди? Туди, де Вас чекають і де Вам завжди раді – в бібліотеку!!! Передбачаю Ваше здивування: бібліотека і танці? Що може бути спільного? Турбота про Вас, Ваше переповнене позитивними емоціями дозвілля. У Рівненській державній обласній бібліотеці двічі на місяць по п’ятницях організовуються заняття по навчанню танців 50-х років минулого століття. Вік і підготовка танцюристів значення не мають. З учасниками проекту («Реконструкція танцювального вечора 50-х років») займаються професійні хореографи. В репертуарі – вальс, фокстрот, карапет, падеспан, падеграс, краков’як і полька на два боки. Вінцем навчання має стати виступ танцювальної групи на урочистостях з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Хто не відвідував раніше бібліотеку, були приємно здивовані асортиментом пос ... Читати далі »
Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 1198 | Додав: 4ита4ка | Дата: 28.12.2010 | Коментарі (1)

В другій половині минулого століття, коли було оприлюднено результати всесоюзних соціологічних досліджень щодо читання робітничої молоді та мешканців сіл, американці зрозуміли: треба негайно піднімати престиж читання серед громадян. Було зреалізовано кілька державних програм, які сприяли підвищенню престижу читання. І сьогодні, незважаючи на високий рівень інформатизації американського суспільства, інтерес до книги і процесу читання не знизився.
А як ми відреагували на висновки, проведеного нами соціологічного дослідження? Провели і забули! І маємо відповідний результат – інтерес до читання у співгромадян, особливо молоді (що найбільше непокоїть) зник. Книга втратилася як об’єкт самоосвіти, навчання, дозвілля, зрештою – виховання. А відтак падає рівень суспільної свідомості співгромадян.
Що можемо зробити ми бібліотекарі уже зараз для підняття престижу читання? Отже, перші три кроки:
1. Підійти до стелажів, ще раз переглянути наявний фонд, і вилучити давно (10-15 років) ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 1568 | Додав: 4ита4ка | Дата: 28.12.2010 | Коментарі (0)

Бібліотечне обслуговування, зокрема спілкування - це складна система міжособистісних стосунків читача і бібліотекаря. Саме в процесі обслуговування виникають складні ситуації. На сторінках фахових вітчизняних та російських видань неодноразово розглядалися проблеми психології бібліотечного обслуговування, типів читачів, психології бібліотекаря, причин виникнення конфліктів. Фактично усі аспекти бібліотечної роботи можуть створювати конфліктну ситуацію в т. ч. в середині колективу.
Соціальні психологи переконані: найбільшим навантаженням та найсильнішим випробуванням для людини є інша людина. Сьогодні найактуальнішою для професій в сфері міжособистісних відносин є проблема стресових ситуації на роботі. Безперечно, бібліотечна професія належить до таких.
В психологічній практиці використовуються термін «синдром професійного вигорання», який відображається у фізичній, психологічній втомі працівника. Розрізняють професійне та емоційне вигорання, хоча обидва ці прояви взаємопов ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 2253 | Додав: 4ита4ка | Дата: 28.12.2010 | Коментарі (1)


В Угорщині під Будапештом є заклад де можна одночасно почитати та випити. В одному невеликому селі відкрили бар–бібліотеку під назвою «Gyopar». Ідея створення гібриду публічної книгозбірні та питного закладу належить менеджеру бару Петеру Мауреру – у минулому бібліотекарю.
«У нас було багато непотрібної літератури, але ми з барменом не хотіли аби книги втратилися, і подумали, що було б непогано влаштувати щось на кшталт бібліотеки», - розповідає він. Власники бару обладнали книжкові полички поруч зі столиками і заповнили їх різними книгами: від спортивних енциклопедій до зібрань міфів та легенд. В цілому бар-бібліотека налічує понад 1000 книг.
Сам Маурер вважає, що позитивом такого закладу є те, що сюди приходять випити та почитати люди які ніколи не ходили до публічної бібліотеки. Один із постійних клієнтів бару-бібліотеки Ференц Надь після робочого дня полюбляє ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 1358 | Додав: ViKKerS | Дата: 28.12.2010 | Коментарі (0)


Copyright MyCorp © 2021