Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 23.03.2018, 18:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2013 » Березень » 29 » Знаменні і пам’ятні дати Рівненщини
15:43
Знаменні і пам’ятні дати Рівненщини

Працівники відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки (РОУНБ) відбирають на кожний поточний рік дати знаменних і пам’ятних подій Рівненської області. Принцип відбору полягає в тому, щоб дата була «круглою».
Дати, які відбираються, повинні висвітлювати:
- роковини значних історичних подій на території Рівненської області;
- дати суспільно-політичних подій;
- дати, що відображають важливі події культурного життя краю;
- дати заснування місцевих промислових, енергетичних, транспортних, сільськогосподарських, торговельних підприємств, відкриття установ культури, науки, учбових закладів тощо;
- дати, пов’язані з життям і діяльністю визначних місцевих діячів, знатних земляків, уродженців краю, а також осіб, чиє перебування в області або діяльність залишили помітний слід в його історії, вплинули на його розвиток, культуру.
Критерієм відбору персональних дат є відношення даної особи до краю, а саме краєзнавчий аспект її діяльності.
Не менш важливим принципом відбору є рівновага у відображенні дат, присвячених окремим подіям, фактам, особам. Оптимальним є підбір дат, який у сукупності висвітлює різні сторони суспільного, політичного, історичного, господарського, культурного життя і представляє край у цілісності, об’єктивно.
Забезпеченню правильного співвідношення між датами допомагає розподіл їх на основні і додаткові. До основних відносяться ті, значення яких є особливо вагомим для краю, а також ювілейні (100, 200, 300… років), і такі, що відзначаються громадскістю згідно з постановами державних органів влади.
Однією з найважливіших умов відбору дат є суворе дотримання їх достовірності, встановлення точної хронології подій, явищ, фактів.
Підбираючи дати бібліографи звертаються до «Картотеки місцевих дат», яка започаткована в РОУНБ на початку 70-х років ХХ ст.; переглядають довідники, енциклопедії, монографії та ін.
«Знаменні і пам’ятні дати на 2013 рік» містить інформацію про знаменні події краю, історичні та природоохоронні місця, всесвітньовідомих осіб, письменників, композиторів, авторів, художників чиє життя пов’язане з Рівненщиною: 10 років тому започатковано укладання щорічного анотованого каталогу „Книга Рівненщини” РОУНБ; 20 років з часу заснування рівненської міської газети «Сім днів» (1993); 20 років тому у видавництві „Азалія” Рівненської організації Спілки письменників України вийшов перший випуск літературно-краєзнавчого календаря Рівненщини на 1993 рік „Азалія” (упорядник та редактор Євген Шморгун, художник Валерій Войтович; 30 років з дня смерті Олександра Цинкаловського (1898–1983) – історика, археолога, етнографа. Досліджував населені пункти Волині, Полісся. Автор двотомного видання  „Стара Волинь і Волинське Полісся”; 40 років тому вийшов у світ перший випуск щоквартального бібліографічного покажчика РОУНБ „Новини краєзнавчої літератури” (1973);  80 років тому закладено новий міський парк на Грабнику в м. Рівному (1933); 100 років з часу заснування  Острозького краєзнавчого музею; 100 років тому був написаний історичний роман „Берестечко” (1913); 150 років тому було відкрито жіночу гімназію (1863) в м. Рівному; 2 березня 100 років від дня народження Антоніни Горохович (1913–1997) – української письменниці, літературознавця. Народилась у с. Великі Межиричі Корецького району; 2 березня 190 років від дня народження Костянтина Ушинського (1823–1871), українського та російського педагога, засновника вітчизняної наукової педагогіки. Сім’я педагога проживала у с. Рясники Гощанського району і ще багато інших дат, подій які в 2013 році є ювілейними. Дати вміщують 110 знаменних і пам’ятних дат, які будуть відзначені на Рівненщині 2013 році.
"Знаменні і пам’ятні дати Рівненщини на 2013 рік" можна отримати у відділі акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії, а також дати представлені на сайті РОУНБ http://www.libr.rv.ua/index.php?name=Files&op=view_file&lid=172
У перспективі дати будуть формуватися в новій версії програми «ІРБІС 64». Можливості цієї програми дозволять в автоматичному режимі формувати дати.
"Знаменні і пам’ятні дати Рівненщини на 2013 рік" користується великим попитом серед службовців, вчителів, культпрацівників всіх тих хто цікавиться історією свого краю.


Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 855 | Додав: kraeznavzi   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Кузнецовська міська публічна бібліотека готує до 40 - річчя міста календар знамен. і пам. дат

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018