Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Субота, 24.02.2018, 06:27
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Квітень » 1 » Відзначення ювілею української Першокниги в Рівненській державній обласній бібліотеці
13:10
Відзначення ювілею української Першокниги в Рівненській державній обласній бібліотеці
Український парламент та Президент України Віктор Янукович оголосили 2011 роком української Першокниги, постановивши відзначити в серпні на державному рівні 450-річчя Пересопницького Євангелія.                             Працівники відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Рівненської державної обласної бібліотеки розпочали комплекс заходів по відзначенню ювілею української Першокниги.
Першим заходом була організована виставка під назвою «Пересопницьке Євангеліє - 450 років». Центральним експонатом виставки є праця «Пересопницьке Євангеліє. 1556-1561: Дослідження. Транслітерований текст. Словопокажчик»(2001). До уваги відвідувачів пропонуються твори Т. Шевченка, І. Франка, М. Грушевського, І. Огієнка, П. Житецького та інших видатних діячів України, що містять висловлювання про Святу книгу, а також низку досліджень Першокниги серед яких чільне місце належить ученим, краєзнавцям, літераторам Рівненщини.                         
Окремий розділ виставки присвячено літописній Пересопниці, яку називають вершиною трикутника духовності Волині. Тут експонуються археологічні документи, історичні нариси, довідкові матеріали, які розповідають про Пересопницю, а також добірка статей, присвячена проекту «Пересопниця» спрямованого на відродження середньовічного міста. Особливою увагою відвідувачів користуються художні твори, пов’язані з темою Пересопницького Євангелія, серед яких такі новинки, як подарована відділу акумуляції краєзнавчої літератури та бібліографії книга письменника Євгена Шморгуна «…І пітьма не здолала його»(Рівне, 2011) та кіносценарій Віктора і Олександра Булиг «Першокнига» (Рівне, 2010).             
Ювілейна виставка буде у відділі акумуляції краєзнавчих документів до кінця року, тому запрошуємо всіх мешканців рідного краю завітати в Рівненську обласну бібліотеку і преглянути виставку, з якої ви дізнаєтесь багато цікавих і маловідомих фактів, несподіваних відкриттів про історичні події, видатних постатей причетних до творення Першокниги – джерела знань і духовності.
Другим заходом у реалізації програми була проведена 17 березня презентація книги Євгена Шморгуна „...І пітьма не здолала його : сторінка буття” „Пересопницького Євангелія” (Рівне, 2011).                                            
 У творі „...І пітьма не здолала його” письменник подає художню версію того, як наші предки рятували Пересопницьке Євангеліє, переховували Святу книгу в час поширення католицької церкви на Волинській землі.                                            
Третім заходом є підготовлена віртуальна виставка «Українська Першокнига» на якій представлена література про Пересопницьке Євангеліє. Виставка супроводжується ілюстраціями сторінок із Пересопницького Євангелія.
Слідкуйте за наступними публікаціями про заходи по відзначенню ювілею української Першокниги, які будуть здійснюватися в Рівненській державній обласній бібліотеці.

Категорія: Новини | Переглядів: 1237 | Додав: kraeznavzi | Теги: Пересопницька Євангелія, Рівненська державна обласна бібліот   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
3  
Зацікавленим проблемою Пересопниці.

Про таємниці Пересопниці -
http://rivne-surenzh.com.ua/ua/research/historical
Стаття під назвою "Пересопниця: духовно-просвітницький центр Дулібії Рось" на -
http://rivne-surenzh.com.ua/ua/our_articles/119
Фото Пересопниці -
http://rivne-surenzh.com.ua/ua/additional/photo
Карти Пересопниці -
http://rivne-surenzh.com.ua/ua/additional/maps

2  
Особливо вражає транслітерований текст, він доступний для використання і вивчення всіх хто завітає до бібліотеки. Бібліотека має хорошу колекцію матеріалів про Пересопницьке Євангеліє і вже підготовлено бібліографічний покажчик, що є науково-допоміжним для усіх, хто вивчає цю тему. І скоро він буде переданий до друку.

1  
Молодці! Ми також організовали виставку в ЦРБ під назвою "Пересопницьке Євангеліє - 450 років ",і плануєм в найближчий час виставити на нашу веб-сторінку.e-mail: klevan_libr@mail.ru

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018