Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 24.04.2018, 10:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Липень » 10 » Сприйняття бібліотекарями власної професії
10:39
Сприйняття бібліотекарями власної професії
     Сьогодні все більше бібліотечних працівників використовують інформаційно-комунікативні технології та Інтернет у своїй діяльності. Відповідно змінюється і їх сприйняття власної професії: тепер вони роблять більший акцент на нових послугах для своєї громади, а не традиційних функціях, таких як видача книжок. Так стверджує програма «Бібліоміст», яка провела національне опитування бібліотекарів, з метою визначення впливу програми на бачення бібліотекарями власної професії та ролі у суспільстві. Зокрема, опитування показало, що тепер бібліотекарі приділяють більше уваги задоволенню потреб громади, а також вважають послуги на основі інформаційних технологій обов'язковим компонентом своєї роботи.
     Респонденти зазначили, що у них налагодилася співпраця з іншими закладами та особами, у тому числі завдяки «участі у програмі "Бібліоміст”», «новим партнерським зв'язкам та пошуку спонсорів», «використанню компютерів та Інтернету», а також «кращій організації публічних заходів». Крім того, бібліотекарі назвали найвизначніші інновації в їхніх закладах за останні два роки: 72 % – новий підхід до послуг; 55 % – проведення досліджень; 49 % – залучення нових користувачів; 19 % – підключення до Інтернету; 30 % – зміна атмосфери у бібліотеці; 13 % – встановлення комп’ютерів для доступу; 15 % – нові підходи до менеджменту; 21 % – нові партнери.
   За даними дослідження, змінився також профіль респондентів, їх світогляд та навички. Збільшилася кількість «прогресивних» бібліотекарів, що кваліфіковано надають послуги на основі ІТ, навчають відвідувачів онлайн-спілкуванню з колегами, просувають власні послуги та відшуковують додаткові джерела фінансування. Зменшилася частка спеціалістів, що фокусуються на наданні відвідувачам інструкцій та довідок, а також проведенні заходів. Не змінилася кількість прибічників традиційних послуг та функцій збереження книжок і приміщення і збільшення книжкових фондів і книговидачі. 
Відповідаючи на запитання про роль бібліотек в українському суспільстві, один із респондентів зазначив: «На даний момент ми більше є рупором влади, ніж нам би цього хотілося. Повинно бути більше реклами. Хоча до бібліотеки ходить багато людей. Треба зробити так, щоб прийшли ще ті, хто не знає…». 
     Інша бібліотекар поділилася думкою про те, які зміни необхідні в бібліотеках: «Я хотіла би, щоб було безкоштовно, і щоб був більший доступ до комп'ютерів. Графік роботи не до 18-ї, а до 19-ї, і на вихідних. Що ще змінити, не завадило би спитати читачів, бо це їм краще видно. Хотілося б сучасний дизайн». 
     Розмірковуючи про зміни світогляду бібліотекарів, одна з респонденток розповіла, що у співробітників її бібліотеки для дітей виникла ідея лялькового театру: «За 1,5-2 роки вони його самостійно створили. Створюють самі декорації, яким багато хто позаздрить. Вони за місяць проводять до 50 вистав. У день роблять по 2-3 вистави. Записуються наперед школи, дитячі садки щоб туди попасти. Люди на голому ентузіазмі, додатково нічого не отримують, витрачають власні кошти на закупку матеріалів для виготовлення. Там навіть бухгалтерія задіяна!». 
    Це лише деякі тенденції, виявлені в ході опитування бібліотекарів програмою «Бібліоміст». У результаті були зібрані важливі дані, що дозволяють оцінити масштаби змін у професійній філософії бібліотекарів, що є одним із рушіїв трансформації суспільної думки про роль бібліотечних закладів та їхніх працівників. 

За матеріалами інформаційного вісника «Бібліоновини», червень 2012 р. 

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 1090 | Додав: Romashka | Теги: бібліоміст, професія бібліотекар, опитування   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2  
Изменяются библиотекари и изменяются люди. Альтруизм присущ этой профессии. Библиотекари сами того не замечая создали собственное сообщество и втягивают туда людей. Пусть растет образованность и гуманизм. А библиотекари всегда задумываются что делают.

1  
Дуже гарна публікація. І, що головне, все актуально і правдиво.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018