Співпраця публічних бібліотек з установами та організаціями міста розвивається у різних напрямках і дозволяє реалізовувати цікаві бібліотечні проекти як міського, так і регіонального значення. Прикладами таких ініціатив є співпраця бібліотек з дошкільними дитячими закладами. Така робота будується на основі соціально-творчих договорів про спільну діяльність, в яких передбачені різні форми та методи роботи із дітьми, вихователями та батьками. Велика увага приділяється укладанню спільних річних планів роботи, інформаційному забезпеченню Програм за якими працює дитячий садок або окрема група, проведенню спільних заходів. В рамках такого співробітництва сформувався певний асортимент найбільш популярних послуг, які реалізують бібліотеки:CUT
- «Бібліодесант» – відбір і доставка книг для дитячих садків на замовлення вихователів. Огляди новинок, що надійшли в бібліотеку, як дитячих видань, так і літератури для керівників дитячого читання. В групах, які обслуговує бібліотека, діють колективні формуляри. Бібліотекарі формують колекції кращих видань (книгитеатри, книги-панорами, книги-ігри, книги-пазли, інше) – аби юні читачі отримали найкращі враження від спілкування з книгами. Теми, за якими здійснюється підбір книг для занять у садочку різні: пори року, одяг, логопедичні ігри, безпека на дорозі тощо. Обмін книг проходить двічі на місяць.
- Консультування персоналу дошкільних закладів та батьків на тему «Як організувати домашню бібліотеку», «Як оформити книжковий куточок у групі», «Як організувати книжкову виставку на тему….», «Як читати книги дітям різного віку».
- Розробка бібліотечних програм/проектів для стимулювання дитячого читання, розвитку творчості та підтримки традицій сімейного читання, наприклад «БібліоНяня», «Будемо читати», інші. Їх реалізація передбачає залучення дітей та дорослих у створення спільних творчих робіт присвячених певній темі, екскурсії до бібліотеки, конкурси, театралізовані події, ігри, тощо. Для дорослої аудиторії проводять тематичні огляди літератури, підтримується відповідна рубрика на сайті бібліотек щодо виховання, розвитку інтересу та читацької активності дитини, рекомендації книг тощо.
Результатом плідної співпраці бібліотек і дитячих садків стало створення при бібліотеках сімейних клубів, розширилися форми і методи роботи з цільовими групами, зросло число фізичних відвідувачів бібліотек: малечі та дорослих. Дитячі сторінки та рекомендації педагогам і батькам щодо виховання, розвитку читацької активності, інтелектуальному розвитку дітей стали лідерами переглядів рубрик бібліотечних сайтів.
За матеріалами досвіду роботи публічних бібліотек
Ханти-Мансійського автономного округу – Югри
(Джерело: file:///D:/Downloads/prodvizhenie_knigi_i_chteniya_v_obwedostupnyh_bibliotekah_hanty-mansijskogo_avtonomnogo_okruga.pdf) |