Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Субота, 24.02.2018, 06:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Жовтень » 19 » QR-код або дивні квадратики в бібліотечній діяльності
16:07
QR-код або дивні квадратики в бібліотечній діяльності

QR-код (від англ. quick response, пер. «швидка відповідь» ) — матричний код (двовимірний штрих-код), розроблений і представлений японською компанією «Denso-Wave» в 1994 році для кодування символів шляхом графічних елементів. Слова в цьому випадку перетворюються на зображення, яке можна легко розпізнати скануючим обладнанням (в тому числі й фотокамерою мобільного телефона). Це дозволяє використовувати системи кодів в різних сферах життя.


Cьогодні QR-коди найрозповсюдженіші в Японії, також набули популярності в Північній Америці, Європі. Їх можна зустріти на плакатах, упаковках і товарах, рекламній продукції, ін. Також QR-коди активно використовуються в туризмі. Наприклад, у Львові об'єднання бізнесменів «Туристичний Рух Львова» розмістило QR-коди більше ніж на 80 туристичних об'єктах. Це дозволяє туристам легко орієнтуватися в місті, навітьне знаючи української мови, тому що QR-коди встановлені кількома мовами.

Основна позитивна якість QR-кодулегке розпізнання фотокамерою мобільного телефону. За допомогою такого квадрата можназакодувати будь-яку інформацію: текст, номер телефону, посилання на веб-сайт або візитну картку. Зручність цього коду полягає в тому, що його можна розпізнати за допомогою мобільного телефону із вмонтованою фотокамерою. Для цього потрібно встановити відповідну програму сканування кодів. В Інтернеті існує безліч версій сканерів QR-кодів. Ось найбільш популярні і зручні (ті, що підтримують кирилицю), які можна встановити на мобільні телефони різних платформ (BeeTagg http://get.beetagg.com/, Kaywa Reader http://reader.kaywa.com/, Upcode Reader http://www.upc.fi, QuickMark http://www.quickmark.com.tw/, I-nigma http://www.i-nigma.com).
Спосіб використання простий: візьміть мобільний телефон з камерою, завантажте програму сканування коду, наведіть об’єктив камери на код і на екрані телефону з’явиться текстова інформація!

Приклади використання QR-кодів у бібліотеці

 1. Простий спосіб використання QR-кодів для професійної діяльності - розмістити їх на візитних картках. Створіть код, який направляє сканери на сторінку в Фейсбуці, Вконтакте, веб-сайт-бібліотеки, що допоможе новим користувачам швидко знайти бібліотеку.
 2. Бібліотеки випускають чимало рекламної продукції: листівки, буклети, програми, роздаткові матеріали, ін. Додайте QR-код для прямих користувачів до конкретного відео бібліотечних заходів, відправте їх до бази фотозвітів, направте їх на цільову сторінку, яка просуває нову бібліотечну послугу.
 3. Якщо Ви справді прагнете аби люди звертали увагу на QR-код, зробіть для відвідувачів бібліотек цікавий захід, наприклад, ігри з використанням QR-кодів.
 4. Створіть бібліотечний QR-код і нехай він працює на вас. Наприклад, пропозицію QR-коду з інформацією про унікальну бібліотечну послугу, акцію можна сховати онлайн: на веб-сайті, соцмережах. Ініціюйте використання кодів вашими користувачами.

 5.Створіть QR-код веб-сайту бібліотеки, який буде слугувати банером (веб-посиланням на ваш сайт у вигляді QR).

Декілька порад на блозі «Веб-спілкування, нетикет»

       QR- код бібліотека може використовувати, щоб популяризувати нетикет. Роздрукуйте та наклейте коди в своїй бібліотеці, розмістіть їх на листівках, флаєрах, закладинках тощо. Кожна бібліотека може зробити QR код для популяризації своїх електронних ресурсів. Скажімо, бібліотекар на своїй візитівці може розмістити QR код із посиланням на свої презентації, або вишити QR код із посиланням на сторінку свого відділу на кишені, хустинці, на кутику комірця). До свят чоловікам-бібліотекарям можна вже зараз почати вишивати на краватці QR код з посиланням на бібліотечну вітальну листівку. Отже вирішуйте самі яку бібліотечну інформацію зашифрувати в коді!!!

Важливо пам'ятати
     Якщо Ви збираєтеся використовувати QR-коди для просування бібліотечних послуг - пам'ятайте, що коди та сканери для їх зчитування  все ще незнайомі більшості людей.  Значна частина користувачів не буде знати що з ними робити.
     Зробіть посилання на роз'яснення як сканувати код, проінструктуйте користувачів, де вони можуть отримати зчитувальні  застосунки. QR-коди повинні забезпечувати цінність сканування. Важливо аби QR-код (інформація) був привабливим місцем для користувача.


До речі, на картинці посту QR-код Рівненської державної обласної бібліотеки

Використані джерела:


http://qr.org.ua/,

http://habrahabr.ru/blogs/DIY/127197/,

http://ideafor.info/elbib/blog/inform/9.html,

http://ideafor.info/?p=1991,

  http://uk.wikipedia.org/wiki/QR-%D0%BA%D0%BE%D0%B4,

http://ria-kommersant.ru/qr-kody/qr_skanery/,

http://mobileufa.ru/posts/qr-code.html,

http://gazeta.sebastopol.ua/2011/05/12/chto-takoe-qr-code/,

http://netiquette4uth.blogspot.com/2011/05/qr.html 

Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 1620 | Додав: 4ита4ка | Теги: QR-коди в бібліотеці   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018