Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Неділя, 27.05.2018, 03:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Професія бібліотекар

Пропонуємо ознайомитися з російськими професійними виданнями:

 
       Журнал  «Библиотека» загальноросійський масовий професійний ілюстрований журнал (щомісячний). Заснований в 1910 р.  Попередні назви – «Красный библиотекарь» до 1940 року, «Библиотекарь» до 1991 року.   «Библиотека» приділяє увагу теоретичним основам і практиці  інноваційної діяльності, реформуванню бібліотечної системи, досягненням бібліотечної науки, специфіці втілення нових інформаційних технологій, засобів автоматизації і механізації, розвиткові видавничої діяльності і книгорозповсюдження – про це розповідають читачам спеціалісти-професіонали. ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 605 | Додав: 4ита4ка | Дата: 06.12.2012 | Коментарі (0)

Впродовж останнього десятиліття змінилися вимоги до професійного рівня бібліотечних працівників. Окрім спеціальних знань та широкого кругозору вони повинні володіти основами інших наук – психології, педагогіки, соціології, економіки, правознавства, вести пошук інформації з використанням інформаційно-комунікативних технологій. Коло професійного читання керівника бібліотеки, спеціалістів структурних підрозділів диференціюється. Персонал бібліотеки вивчає досвід інших книгозбірень, самостійно розробляє технологічні інструкції, впроваджує нову технологію в роботу бібліотеки, набуває навички кваліфікованого консультування з використання електронних ресурсів в локальній мережі та Інтернет. Саме від  підготовки і кваліфікації бібліотекарів залежатиме успіх роботи в нових інформаційних умовах. Все це зумовлює необхідність постійного самовдосконалення через професійне читання, навчання. Саме знання та системне читання фахових видань є умовою формування максимально ефективної професійної діяльності сучасного бібліотекаря. Разом з тим обмежене фінансування, відсутність повної інформації про асортимент фахової періодики, бібліотечні електронні ресурси, які можуть допомогти у професійній діяльності не сприяє розвитку інформаційної культури бібліотечного працівника. Пропонуємо огляд бібліотечних фахових видань: ... Читати далі »

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 1970 | Додав: 4ита4ка | Дата: 05.12.2012 | Коментарі (3)


     Сьогодні державні та неурядові організації активно спрямовують свою діяльність на задоволення потреб, забезпечення прав, вирішення проблем або подолання складних життєвих обставин окремих осіб чи соціальних груп. Ця діяльність регламентується чинним законодавством, де зазначені перелік, види соціальних послуг, опис їх змісту та якості, форми надання.
   Книгозбірні, як соціальні інститути, що мають свої соціальні правила, норми та функції реалізують традиційні культурні послуги. З впровадженням інформаційно-комунікативних технологій в бібліотечну практику розвитку набуває інноваційна діяльність у сфері бібліотечних послуг.
   Як громадські центри у своїх населених пунктах книгозбірні Рівненщини пропонують інноваційні бібліотечні сервіси, які спрямовані на інформаційне забезпечення потреб громад, розповсюдження просвітницьких та культурно-освітніх знань для населення. Необхідність їх надання та види продиктовані потребами місцевих громад.
    У сфері інноваційних бібліотечних послуг  провідне місце займають послуги спрямовані на вирішення соціальних потреб громадян у різних галузях життєдіяльності. Зокрема можна говорити про: ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 1952 | Додав: 4ита4ка | Дата: 05.12.2012 | Коментарі (0)


Рівненський обласний осередок

Всеукраїнської молодіжної громадської організації

інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»

35701, Рівненська обл., м. Здолбунів, вул. ... Читати далі »

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 982 | Додав: metodist | Дата: 27.11.2012 | Коментарі (0)

Цього року відвідувачі Мульчицької публічно-шкільної бібліотеки Володимирецької ЦСПШБ отримали чудовий дарунок: завдяки відчутній підтримці представників місцевої влади було відремонтовано приміщення бібліотеки. Тепер Мульчицька ПШБ може похвалитися сучасним інтер’єром та новими комп’ютерами для своїх користувачів.

Напередодні свята Покрови бібліотечні комп’ютери підключили до мережі Інтернет, а у фонд було передано 24 назви книг на допомогу навчальному процесу в школі та довідкові видання. Покращення матеріально-технічної бази бібліотеки стало можливим завдяки допомозі Генерального директора ВП «Рівненська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом».

Подібні приклади підтверджують, що опитування населення в рамках громадських обговорень «Якою має бути бібліотека нашої громади?» дало свої плоди, адже під час проведення громадських обговорень жителі нашої територіаль ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 717 | Додав: metodist | Дата: 25.10.2012 | Коментарі (1)

Що для Вас значать демократичні цінності? На якому рівні розвитку знаходиться демократія сьогодні? Які подальші перспективи розвитку свободи слова, як одного з її компонентів Ви уявляєте? Ці та багато інших питань подібної тематики мають важливе значення у процесі розбудови відкритого, демократичного та солідарного суспільства. Адже не секрет, що становлення демократичних цінностей та культури передбачає насамперед набуття всіма членами суспільства відповідних знань, звички діяти і що найголовніше - думати по-демократичному. А це, у свою чергу, вимагає глибокого розуміння суті демократії, прав та можливостей, які вона забезпечує, а також обов’язків, які вона накладає на кожного громадянина. В нашій країні, ще й при наших реаліях це особливо відчутно. Тому Рівненська обласна наукова бібліотека намагається через серію заходів пропаганди демократичних засад не лише привернути увагу молоді до цієї проблематики, а й залучити її до творення в суспільстві справжніх цінностей. ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 868 | Додав: читалка | Дата: 06.10.2012 | Коментарі (0)

26 вересня 2012 року о 13.00 годині в «Світлиці» Рівненської державної обласної бібліотеки відбувся вечір-зустріч з письменником, музикантом, мистецтвознавцем, науковцем, педагогом, краєзнавцем Богданом Йосиповичем Столярчуком.
Лауреат премій: регіональної краєзнавчої «За відродження Волині», літературно-мистецьких – імені Бориса Тена, Авеніра Коломийця, премії імені Мелетія Смотрицького, мистецької – імені Германа Жуковського, просвітянської – імені Григорія Чубая. Він успішно реалізує своє покликання музиканта і педагога, будучи керівником кількох музичних колективів, виступає як музичний та літературний критик, редактор, рецензент, пише ліричні вірші.
Впродовж багатьох років Богдан Йосипович активно співпрацює з Рівненською державною обласною бібліотекою як консультант з питань мистецтва, учасник масових заходів з популяризації к ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 955 | Додав: kraeznavzi | Дата: 29.09.2012 | Коментарі (2)

 20 вересня 2012 року у «Світлиці» Рівненської державної обласної бібліотеки відбувся вечір-вшанування пам’яті видатного польського письменника, громадського і політичного діяча Юзефа Крашевського (1812 - 1887), присвячений 200-річчю з дня його народження. 2012 рік проголошеном роком Юзефа Крашевського. Його ім’я внесено в золотий фонд світової літератури як талановитого і багатогранного письменника.
Юзеф Крашевський належить до тих письменників, чий життєвий і творчий шлях тісно пов'язаний із Рівненщиною. У 1840-1849 pp. письменник, перебуваючи у с. Городець Володимирецького району та знайомлячись із величезною бібліотекою власника місцевого маєтку Антонія Урбановського, знайомиться з племінницею його дружини Софією. Тут у Городці Юзеф Крашевський одружується, тут народжуються його сини Ян та Франциск. З поліським краєм пов'язані і сюжети творі ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 858 | Додав: kraeznavzi | Дата: 24.09.2012 | Коментарі (0)

      
      Саме такий показник було зафіксовано вчора у відділі реєстрації користувачів. Це не дивно, адже влітку наша бібліотека щосереди пропонує рівненчанам стати користувачем бібліотеки абсолютно безплатно в рамках акції "Безкоштовний запис", що діє на базі "Літньої тераси" - читального залу під відкритим небом.
       Для того, щоб потенційні користувачі могли дізнатися про таку можливість ми публікуємо інформацію про акцію в соціальних мережах та надсилаємо повідомлення для колонки подій місцевих газет.< ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 723 | Додав: metodist | Дата: 19.07.2012 | Коментарі (1)

Підвищення фахового рівня посідає центральне місце в роботі бібліотечних працівників Володимирецької ЦСПШБ. Вебінари... Он-лайн навчання... дійсно економно, доступно, оперативно та цікаво!
Нові знання отримали працівники Володимирецької центральної районної бібліотеки, центральної районної бібліотеки для дітей , відділу обслуговування юнацтва та завідуючі бібліотеками- філіалами - переможці конкурсу програми «Бібліоміст» під час тижневого навчання на базі медіа-центру Володимирецької центральної районної бібліотеки у рамках програми «Бібліоміст» «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного,кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек». Досить ефективними і продуктивними є виїзні навчання працівників обласного методичного центру. Завдяки тренерам обласного
тренінгового центру Раїси Щербан, Олександри Промської , Наталії Волян вдалось практично закріпили ... Читати далі »
Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 905 | Додав: metodist | Дата: 11.07.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 16 17 18 19 20 21 »

Copyright MyCorp © 2018