Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 23.03.2018, 12:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Квітень » 19 » Пошук та втілення ефективних шляхів доступу громадян до інформації
16:47
Пошук та втілення ефективних шляхів доступу громадян до інформації


       Пункт доступу громадян до офіційної інформації, що створений при читальній залі обласної бібліотеки, працює більше 3-х місяців. І які ж здобутки? Так, за цей період були проведені навчання з чотирма групами користувачів (учні, студенти) та два тренінги серед бібліотечних працівників (працівники читальної зали, бібліографи інформаційно-бібліографічного відділу), екскурсії та рекламні заходи, надані консультації, довідки, підготовлено віртуальну виставку «Свобода доступу до урядової інформації» та ін.                                  
       Все добре, але виникла потреба в співпраці з юридичними структурами. Адже більшість звернень громадян до джерел офіційної інформації (як свідчить статистика)  юридичного спрямування. Поряд з доступом до офіційного джерела (пошук сайтів, законодавчої бази, запис інформації на носії, роздрукування знайденого тексту, консультації та ін.), користувач просить тлумачення того чи іншого закону, рішення, постанови тощо. І тому до роботи пункту були запрошені кваліфіковані юристи-практики обласної громадської організації «Комітет виборців України» Мирослава Примак та Микола Глотов. Саме доступ до офіційної інформації та безкоштовна допомога юриста з того чи іншого питання дали свій позитивний результат в роботі пункту. Кількість відвідувань до джерел офіційної інформації за цей період збільшилося на 253 користувачі. Лише після набуття відповідного досвіду роботи відбулася презентація Пункту доступу громадян до офіційної інформації. Вона була проведена спільно з Рівненською обласною громадською організацією «Комітет виборців України» та учасниками «Школи права», а це вчителі історії та правознавства Рівненщини, секретарі сільських та селищних Рад, користувачі центру. Координатором пункту  була продемонстрована вся робота ПДГ, як інформаційного центру в бібліотеці, де громадяни мають можливість отримати інформацію про діяльність органів державної влади (з електронних джерел у т.ч.) та дізнатись, яким чином можна долучитись до процесу законотворення та впливати на процес прийняття державних рішень.                
       Під час презентації відбулося навчання. Його учасники ознайомилися із судовою системою України, правовим регулюванням адміністративних, цивільних, земельних, трудових, соціальних та інших правовідносин. В ході Школи часто розглядалися різні життєві ситуації, особливо актуальні для місцевих громад, і за допомогою доступу до баз законодавства та правової літератури вчителі знаходили відповіді на різноманітні практичні запитання. Учасники школи отримали також практичні навики підготовки процесуальних документів для звернення до судів та органів влади тощо. Крім того, під час тренінгу розглядалося питання міжнародних механізмів захисту прав людини, зокрема діяльності Європейського суду з прав людини (його завдання, повноваження, порядок звернення та розгляду справ, судову практику тощо).                   
       Сподіваємось, що отримані знання будуть використовуватись в їх подальшому житті, під час здійснення професійної діяльності, а також в роботі з громадою. Зрозуміло, що саме в співпраці з громадськими організаціями, юридичними структурами, а в майбутньому і з органами місцевої влади ПДГ до офіційної інформації стане більш дієвим і ефективним.
Категорія: Новини | Переглядів: 1240 | Додав: читалка   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 4
4  
Як на вашу думку що потрібно зробити що б зацікавити людей до відстоювання своїх прав разом з бібліотекою???

3  
Дякуєм за отримані знання, використовуєм і будем використовувати їх і в подальшому житті.

2  
Для того, щоб люди довіряли бібліотеці, нам потрібно дуже багато працювати, удосконалювати досвід, самим вчитися і кваліфіковано надавати послуги.

1  
Хороші партнери це шлях до успіху. "Комітет виборців України" давно співпрацює з РДОБ і завжди надає підтримку. У районах нашої області вони мають відділення і консультаційні пункти доступу громадян але я не зустрічала відомостей про співпрацю з рай. біб-ками.
Пункт доступу потрохи стає відомим. Однак люди мало довіряють бібліотеці і за офіційною інформацією ідуть до адвокатів.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018