Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Понеділок, 16.07.2018, 20:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Червень » 15 » Пам’яті фундатора бібліотечної справи Рівненщини
12:16
Пам’яті фундатора бібліотечної справи Рівненщини
       Обласна науково-практична конференція «Рефлексія як складова успішності сучасної бібліотеки» присвячена пам’яті фундатора бібліотечної справи на Рівненщині Онуфрія Корнійовича Бондарчука відбулася 12 червня 2018 року в Рівненській ОУНБ. Онуфрій Корнійович майже 50 років свого життя присвятив становленню і розвитку бібліотечної справи краю. У Рівненській ОУНБ пройшов шлях від бібліотекаря до заступника директора з наукової роботи, вніс значний вклад у розвиток бібліотеки, як методичного центру, запровадив новітні методи роботи, які пізніше стали сталими напрямами діяльності. Був наставником і взірцем для цілої плеяди молодих бібліотекарів, які поряд з ним професійно зростали і розвивалися.

Пленарне засідання конференції присвячувалось висвітленню особистості Онуфрія Корнійовича, як професіонала – методиста, вчителя і наставника молодих спеціалістів, акцентувалась увага на його вагомому внеску у розвиток мережі бібліотечного обслуговування краян. Із вступним словом виступила директор Рівненської ОУНБ, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України В. П. Ярощук, яка поділилася спогадами про Онуфрія Корнійовича, як людину і фахівця, посилаючись на мемуаристику колишнього працівника бібліотеки В.П. Корсуна, продемонструвала методичну складову діяльності обласної книгозбірні в 70-х роках минулого століття. Завідуюча відділом маркетингу та наукової роботи Світлана Ступницька в своїй доповіді «Бондарчук Онуфрій Корнійович – особистість, вчитель, методист» висвітлила віхи життєвого та професійного шляху Вчителя-методиста, акцентувала увагу на складових методичної роботи, на причетності Онуфрія Корнійовича до позитивних зрушень, які відбувалися в бібліотечній галузі впродовж 50-х – 80-х років, на його громадській діяльності. Теплими спогадами про харизматичну особу Бондарчука ділилися колеги з міської ЦБС та обласної бібліотеки для дітей, внучка та донька Онуфрія Корнійовича.

В ході конференції працювали секції «Публічна бібліотека як центр неформальної освіти для бібліотекарів», «Методичне забезпечення діяльності бібліотек: сучасний аспект», «Молодь в професії».

Розкриваючи тему «Традиційні та інноваційні форми підвищення кваліфікації бібліотекарів Сарненщини, завідуюча методично-бібліографічним відділом Сарненської ЦРБ Лавор Людмила Климентіївна акцентувала увагу на підвищенні фахового рівня бібліотекарів району, як пріоритетного напрямку методичної діяльності. Зокрема, зупинилася на таких ефективних формах навчання як то: практикуми, тренінги,методичні дні, семінари-практикуми, майстер-класи, стажування, наради-семінари, професійні конкурси та навчальні поїздки, детальніше розповіла про методику проведення та результативність виїздних кущових семінарів, зупинилась на професійних конкурсах, які організовує методичний центр.

У виступі «Проектна діяльність як складова розвитку та професійного зростання бібліотечного фахівця» методист Острозької ЦРБ Федорчук Ірина Віталіївна, підкреслила важливість участі бібліотекарів у професійних візитах до бібліотек України, бібліотечній програмі «Лідерство», Форумах громадських ініціатив, представила досвід реалізації проектів за підтримки РОВ УБА: «Острожчина без туберкульозу», «Острожчина читає»,«Літнє КіноНаВухахСтояння» «Безпечне місто. Спілкуємося мовою знаків».

У своєму виступі «Бібліотеки Березнівщини - інформаційні платформи розвитку громади» завідуюча відділом обслуговування Березнівської ЦРБ Олена Логощук , звернула увагу присутніх на мотиваційну складову огляду-конкурсу «Бібліофест» для розвитку інноваційних бібліотечних послуг. Продемонструвала важливу роль соціального партнерства у просуванні механізмів електронного урядування, зокрема, у впровадженні медичної та освітньої реформ, участі бібліотек у налагодженні комунікації органів влади з громадою через проведення громадських обговорень: «Створення ОСББ: переваги і ризики»; Круглих столів: «Історія української державності: від ідеї до сьогодення» , «Децентралізація: чого чекати в майбутньому?»; відео мостів: «Медична реформа: запитання-відповідь», «Реформування місцевого самоврядування та роль молоді в цих процесах»; Онлайн діалогів із спеціалістом служби у справах дітей «Жити у правовому просторі».

Директор КЗ «Корецька ЦСПШБ» Грановська Ніна Григорівна зосередила увагу присутніх на розвитку нового напрямку роботи - бібліотечного туризму, поділась досвідом відкриття на базі ЦРБ Інформаційного туристичного центру та окреслила роль бібліотек у розвитку внутрішнього туризму краю.

Секція «Молодь в професії» була розкрита яскравими виступами молодих спеціалістів: завідуючої методичним відділом Костопільської ЦРБ Антоніни Захожої - «10 кроків професійного зростання та підвищення рівня освіти» та директора КЗ «Рокитнівська ЦБС» Юлії Коханевич - «Історія успіху: шлях від бібліотекаря до керівника бібліотечної системи району».

Обидві доповідачки підкреслили важливість у їх професійному становленні регіональної Школи молодих бібліотекарів,організованої ГО «РОВ УБА», результативність від участі у зимових і літніх Всеукраїнських Школах молодих бібліотекарів, навчальних професійних візитах до бібліотек України, мотивації особистісного фахового розвитку.

Учасники конференції, а це директори та провідні фахівці центральних районних, міських бібліотек, колеги з обласних книгозбірень, ветерани бібліотечної справи мали можливість переглянути атмосферну інсталяцію присвячену Онуфрію Корнійовичу, де були представлені світлини з бібліотечного та родинного архівів, доповнювали фоторяд статті Онуфрія Корнійовича у місцевій пресі, публікації про нього, написані ним довідки та звіти, вінтажні речі з методичного відділу.

За матеріалами конференції передбачається укладання збірника тез виступів.

 

Світлана Ступницька

 

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 58 | Додав: metodist   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018