Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Субота, 24.02.2018, 06:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Червень » 1 » На шляху до електронного уряду
10:50
На шляху до електронного уряду

Україна вступила на шлях побудови демократичної, європейської держави, а це забезпечення прозорості рішень органів державної влади і місцевого самоврядування, участь громадян в державотворчих процесах. Свідченням цього є прийняття ряду законодавчих документів, а саме Закон Верховної ради «Про доступ до публічної інформації» та зміни до закону «Про інформацію», «Концепція розвитку електронного урядування в Україні.». Ухвалений 13 січня 2011 р. Верховною Радою України Закон «Про доступ до публічної інформації» та нова редакція Закону «Про інформацію» є великим досягненням громадського суспільства. Закон передбачає обов’язкове оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах, на інформаційних стендах чи іншим способом інформацію, якою володіє державний службовець не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. Відповідно до Закону кожний громадянин може звернутися до органів влади та місцевого самоврядування (комунальні підприємства, державні університети, тощо) з інформаційним запитом і отримати необхідну інформацію. Закон передбачає прозорість дій органів влади та відкритість інформації про використання бюджетних коштів, державного чи комунального майна. Реалізація Концепції дасть змогу: ( http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2250-2010-%F0) - підвищити якість адміністративних послуг та їх доступність; - забезпечити здійснення контролю за ефективністю діяльності
органів державної влади та органів місцевого самоврядування; - наданти можливості громадянам та громадським
організаціям безпосередньо брати участь у процесах підготовки
проектів рішень, що приймаються на всіх рівнях державного
управління; - зменшити рівень корупції та тінізації економіки; Бібліотеки як інформаційні центри покликані забезпечувати доступ до офіційної інформації органів державної влади і місцевого самоврядування, виступати посередниками у спілкуванні громади з органами влади, сприяти подоланню інформаційної нерівності громадян, розвитку демократії в Україні. Бібліотеки Рівненщини вступили на шлях електронного урядування. Та не всі з ким мені доводилося працювати під час тренінгів, та і в приватних розмовах, змогли повірити що прийняті законодавчі документи будуть успішно виконуватись, що електронний уряд запрацює принаймні протягом п’яти років. Я запрошую до розмови і скептиків, і тих, хто переконаний що бібліотека, кожний громадянин можуть долучитися до розбудови демократичної держави Україна. Я запрошую Вас, шановні Бібліотекарі, поділитися своїми напрацюваннями.

Категорія: Електронне урядування | Переглядів: 951 | Додав: Scherban_R   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 8
7  
Звичайно не кожний сільський бібліотекар готовий до цього. Але ми працюємо. В навчаннях використовуємо матеріали Програми Сприяння Парламенту ІІ. А для поширення інформації про електронне урядування, можливо необхідно залучати не тільки бібліотекарів, але й вчителів. Наприклад впровадити в програму навчання в школі вивчення основ електронного урядування.

8  
Дуже цікава ідея!!спеціальна програма в школі!!В рекомендаціях Днів електронного урядування йшлося про спеціальну програму для студентів.Щодо учнів, то на мій погляд, ця робота має проводитись разом із школами.Правда, подібні завдання мають стояти і перед органами освіти. А бібліотекар в межах своєї компетенції має проводити роботу на допомогу правовій освіченості дітей. На Рівненшині працюють центри правової інформації та консультування. http://www.cvu.org.ua/?lang=ukr&mid=fp&id=2994&lim_beg=0. А ще діють клуби правових знань.

5  
Працівники Інтернет-центру нашої бібліотеки можуть навчити всіх бажаючих, не лише держслужбовців. Але вони це вміють робити і без нас. Їх не здивуєш інтернетом і вмінням пошуку інформації. Сільські ради нашого району, після виходу Закону "Про доступ до публічної інформації", розпочали створювати сайти. Бібліотекарі допомагають їм у зборі інформації для сайтів. А голови сільських рад, там де є Інтернет в бібліотеках, є постійними їх користувачами і активно підтримують роботу бібліотек..

6  
Молодці! Ви на вірному шляху. Але більшість дорослого населення і не підозріває що є закон "Про доступ до публічної інформації". Що він гарантує? А дітки садочків, школярі!Чи має сільський бібліотекар достатньо навиків, щоб поширювати інформацію про електронне урядування,про послуги які може отримати кожний член громади ?? Можливо необхідно розробити певну методику, провести тренінги?? заняття

3  
При Сарнеській ЦРБ пункт доступу громадян до офіційної інформації діє майже рік. Для цього в приміщенні бібліотеки було виділене окреме, зручне для відвідувачів, місце, де представлено папки-накопичувачі центру регіональної інформації, матеріали з питань діяльності державних установ та інших організацій, ДБА бібліотеки. Черговий бібліограф, маючи доступ до мережі Інтернет, має можливість оперативно надати кваліфіковану допомогу у пошуку тої чи іншої інформації. Але роботу в цьому плані ми не обмежуємо лише діяльністю ЦРБ. Так 16 червня на базі ПШБ с.Цепцевичі (доречі, яка має в користуванні 5 ПК з доступом до Інтернент) ми провели кущовий семінар-практикум "Удосконалення традиційних і освоєння нових бібліотечних технологій", де одне з ключових питань було питання розбудови ПДГ при ПШБ району. На мою думку, про доцільність цього напрямку роботи бібліотек можна говорити лише там де є ПК з доступом до мережі Інтернет. Як показали практичні навчання, для більшості бібліотекарів це не є складно. Основне це технічне оснащення книгозбірень!

4  
Чи готова Ваша бібліотека на базі Інтернет - центру навчати державних службовців, працівників сільських рад??

1  
У в'язниці демократія проста і прозора і "зворотний" зв'язок чіткий і прямий..."...А панство буде колихать, церкви, палаци мурувать,
Любить царя свого пьяного.."

2  
Тарасе! Приємно бачити знавця творчості Т.Шевченка.Але до чого тут тюрми??? Україна має колись стати Європейською Державою. А шлях до Європи через демократію. І сьогоднішнє молоде покоління через 5-10 років зможе долучитися до розбудови держави. Воно буде іншим. А зараз бібліотеки мають працювати на допомогу формуванню інформаційно-освітнього середовища для дітей, батьків та вчителів.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018