Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 23.03.2018, 12:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Травень » 7 » Методика використання скоромовки або Tongue Twisters в англійському клубі
17:37
Методика використання скоромовки або Tongue Twisters в англійському клубі
               Методика використання скоромовки або Tongue Twisters  в англійському клубі
               Чергове засідання англомовного клубу присвятили її величності дикції. Тобто вимовляння слів і звуків чітко, з правильною артикуляцією. Найчастіше причиною поганої дикції є        малорухливість нижньої щелепи, невміння добре відкривати рот під час розмови, тобто пасивність органів мови.
               Вступ
               Відомо, що мовленнєва діяльність має чотири види — аудіювання (слухання і розуміння), читання, говоріння і письмо. Аудіювання — вид мовленнєвої діяльності, який забезпечує сприймання і розуміння усного мовлення. Аудіювання с основою спілкування і одним із шляхів пізнання навколишнього світу. Це такий вид мовленнєвої діяльності, під час якого людина одночасно сприймає усне мовлення й аналізує його (здійснює смислову обробку інформації). А успіх аудіювання залежить і від того, наскільки мовець зрозуміло, ясно висловлюється, від темпу, сили звучання мовлення, від уміння мовця ставити логічний наголос - виділяти головне.
               Зараз важко знайти людину, яка чітко і ясно вимовляє всі звуки і слова, непросто. Безперечно, є люди, яким хороша дикція дається від природи, але їх не так багато. Тим, хто хоче, щоб їх завжди розуміли, не перепитували по десять разів «Що ти сказав?», хто хоче розвинути мовний апарат і позбутися «каші в роті», цілком під силу допомогти собі за допомогою спеціальних вправ і скоромовок для гарної дикції. 
               Займатися поліпшенням дикції можна на спеціальних курсах, групами та індивідуально, з логопедами, а можна і самостійно, за допомогою скоромовок, спрямованих на правильну вимову окремих звуків і їх сполучень. А в нашому випадку у користувачів є виняткова можливість вивчати англійську мову,  корегувати вимову, позбавлятися акцентів під час спілкування з носіями англійської мови на засіданнях English Club. Наші постійні лідери український вчитель англійської мови Максим і волонтер Корпусу миру США Джері вирішили поліпшити положення справ і зайнялись корекцією промовляння слів у відвідувачів клубу. Підійшли до справи чітко й методично: адже обидва працюють вчителями в школах області.
Мета
  • Виправити невірну вимову слів і речень англійської мови;
  • Розвинути фонематичних слух;
  • Подолати важковимовні звукосполучення;
  • Нівелювати акцент, притаманний іноземцеві;
  • Тренувати артикуляційний апарат;
  • Швидко й виразно вимовляти слова;
  • Збільшення кількісний склад словарного матеріалу і його урізноманітнення;
  • Вивчення і застосування багатозначних слів, паронімів (звучання яких відрізняється тільки одним звуком);
  • Вживання лексики в переносному значенні.
Хід заходу
               Спочатку присутні передивились тематичний фільм українською та англійською мовами про визначення скоромовок, проілюстрованого прикладами спеціально скомпонованих важковимовних слів і звуків англійською мовою. Можете і ви приєднатися до перегляду, завітавши на сторінку https://youtu.be/U5LNO02xdOM.
               Скоромовка, швидкомовка або чистомовка — жанр як фольклорного, так і літературного походження: дотепна гра спеціально скомпонованих важковимовних слів, і звуків, що створюють труднощі для швидкої й виразної вимови слів. Зазвичай має форму ритмізованої прози, іноді римованої. Зміст скоромовки найчастіше жартівливий. Можна сказати що скоромовки це вірші, які потрібно скоро мовити, тому їх називають скоромовками.
               Для спрощення сприйняття мови на слух ми роздрукували серію скоромовок, поділивши їх за складністю вимови і використали їх  в якості зорової опори, призначеної для усунення труднощів сприйняття англійської мови на слух.             Ще можна сказати що скоромовки це вірші які потрібно скоро мовити тому їх називають скоромовками.  
Методичні поради для роботи з мовним матеріалом
Присутнім надано просту і корисну інструкцію, як працювати над скоромовками.
1 Визначення
               Скоромовки являють собою словосполучення, фрази, що складаються із слів, які в більшості своїй містять однакові звуки. З-за цього промовити їх швидко з першого разу виходить не завжди. Необхідні час і тренування, щоб цьому навчитися.
2 Початок
               Для початку виберіть вподобану вам скоромовку і спробуйте вимовити її повільно. Звертайте увагу на кожен склад, не проковтуйте закінчення. Якщо пропустити цей етап і сходу прочитати скоромовку, то дикція може тільки погіршитися.
3 Артикуляція
               На наступному етапі зверніть увагу на артикуляцію. Промовте скоромовку «про себе», не вимовивши ні слова вголос. Працювати повинні тільки губи. Коли ви будете впевнені, що чітко позначайте кожен звук, попросіть кого-небудь із присутніх перевірити вас. Якщо він по губах зрозуміє, яку скоромовку ви прочитали, то мета досягнута. В іншому випадку, потренуйтеся ще.
4 Вимовляння пошепки
               Далі слід вимовити скоромовку пошепки. Не плутайте з шипінням. Говорити слід тихо, але чітко і ясно. Ті, хто знаходиться з вами поруч, повинні розуміти те, що ви промовляєте. Велике значення цього етапу має для деяких  суфлерів в театрах, так як їхню мову повинні чути артисти навіть на іншому кінці сцени.
5 Вивчення на пам’ять
               Після цього, якщо скоромовка ще не відклалася в пам’яті, приділіть уваги її вивченню. Причому робити це потрібно не на кілька днів, а на тривалий період, щоб вимовити її. Зробивши це, спробуйте використовувати різну інтонацію і манеру. Вимовте скоромовку з радістю чи сумом. Після цього спробуйте прочитати її як вірш: плавно і мелодійно. Далі можна наспівати фразу.
6 Темп і швидкість
               Потім необхідно лише збільшувати темп вимови, домагаючись необхідної швидкості. Не намагайтеся швидше вимовити її. Пам’ятайте, що головною метою є розуміння вашої промови іншими людьми. Поступово швидкість буде зростати. Головне, не закидайте тренування і хоча б раз на тиждень повертайтеся до занять.
7 Промовляння з перешкодами
               Якщо скоромовки не доставляють вам особливих зусиль, можна спробувати вимовити їх з набитим ротом. Так, деякі давньогрецькі філософи клали за щоки річкову гальку або горіхи, покращуючи тим самим дикцію. Тренуйтеся до тих пір, поки у вас не почне виходити досить добре. Коли ви починаєте запинатися або заковтувати закінчення, контролюйте темп. Якщо це не допомагає, то зрозумійте причину невдач і повторіть один з перерахованих вище кроків, щоб виправити це.
Поради або для чого потрібні скоромовки?
               Вправу «Скоромовки» дуже зручно виконувати вранці. По-перше, це мовна гімнастика, що допомагає організму прокинутися. По-друге, швидкий темп скоромовки створює загальний бадьорий ритм. По-третє, ранкові скоромовки допомагають весь день висловлюватися чисто і красиво.
               Скоромовки — поширений засіб, за допомогою якого виправляються дефекти мови у дітей і дорослих. Можна вибирати скоромовки з певними поєднаннями звуків, якщо саме ці звуки викликають труднощі при вимові. Якщо ж таких особливостей мови немає - краще вимовляти скоромовки на різні звукові поєднання. Отже, скоромовку можна застосовувати для тренування артикуляційного апарату. Парези м'язів губ і язика при деяких захворюваннях (інсульт) у дорослих призводять до дефектів мови і тут на допомогу прийде промовляння скоромовок.  
               Безумовно, скоромовки - засіб поліпшення артикуляції. Диктори, телеведучі, актори, співаки - всі вони використовують скоромовки у своїй професійній діяльності для тренування чистої вимови. Чітка артикуляція необхідна не тільки публічним персонам. В ній зацікавлений кожен, хто поважає своїх співрозмовників. Чиста вимова робить текст більш зрозумілим, зручним для розуміння, і, крім того, надає впевненості промовцеві.
               Всі вважають, що скоромовки з'явилися як засіб навчання дітей чистої мови, однак ці смішні римовані примовки з ускладненим поєднанням звуків використовуються і в дорослому житті. Члени англійського клубу з радістю долучились до такої корисної мовної гри. Швидкий темп скоромовки створив загальний бадьорий ритм. Дотепна забава спеціально скомпонованих важковимовних слів і звуків, що створюють труднощі для швидкої й виразної вимови, викликали необразливе кепкування, всі хотіли взяти участь  і відчеканити якомога швидше, долаючи важковимовні тенета римованих жартівливих скоромовок.  Ми записали невеличке відео-звіт про подію, який може стати в пригоді і для наших колег-бібліотекарів. Подивіться, як все відбувалося: https://www.youtube.com/watch?v=a79VMy9-M-8
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Панчук Тетяна

                                                                                                                                                                                                                     
Категорія: Іноземка | Переглядів: 479 | Додав: black | Теги: вимова, аудіювання, дикція, скоромовка   | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018