Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Понеділок, 19.02.2018, 04:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2011 » Жовтень » 27 » Література до знаменних і пам’ятних дат Рівненщини
10:22
Література до знаменних і пам’ятних дат Рівненщини
  Серед рекомендаційних краєзнавчих посібників, які готує Рівненська державна обласна бібліотека, центральне місце належить покажчику «Література до знаменних і пам’ятних дат Рівненщини».
   У покажчику відображається матеріал про ювілейні і пам’ятні дати у громадсько-політичному та культурному житті Рівненської області.
   Працівники відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії відбирають на кожний поточний рік дати знаменних і пам’ятних подій області. Принцип відбору полягає в тому, щоб дата була «круглою», тобто, знаменувала собою 10-річчя, 50-річчя, 100-річчя.
   До покажчика відбираються :
   - роковини значних історичних подій на території Рівненської області;
   - дати суспільно-політичних подій;
   - дати, що відображають важливі події культурного життя краю;
 - дати заснування місцевих промислових, енергетичних, транспортних, сільськогосподарських, торговельних підприємств, відкриття установ культури, науки, учбових закладів тощо;
  - дати, пов’язані з життям і діяльністю визначних місцевих діячів, знатних земляків, уродженців краю, а також осіб, чиє перебування в області або діяльність залишили помітний слід в його історії, вплинули на його розвиток, культуру.
    Критерієм відбору персональних дат є відношення даної особи до краю, а саме краєзнавчий аспект її діяльності.                       
     Не менш важливим принципом відбору є рівновага у відображенні дат, присвячених окремим подіям, фактам, особам.
     Забезпеченню правильного співвідношення між датами допомагає розподіл їх на основні і додаткові. До основних відносяться ті, значення яких є особливо вагомим для краю, а також ювілейні (100, 200, 300… років), і такі, що відзначаються громадскістю згідно з постановами державних органів влади.
    До основних дат подаються текстові довідки і бібліографічні списки літератури.
    Загальним переліком наводяться додаткові дати, які:
   - не висвітлені у літератури;
   - відзначені як основні у попередніх випусках покажчика;
   - становлять переважний інтерес не для всієї області, а для певного її регіону;
   - присвячені тим уродженцям краю, чиє життя і діяльність проходили поза його межами, або особам, чиї зв’язки з краєм були епізодичними і не справили помітного впливу на розвиток краю.
  Однією з найважливіших умов відбору дат є суворе дотримання їх достовірності, встановлення точної хронології подій, явищ, фактів.           
   Поєднання в одному виданні фактографічної і бібліографічної інформації, різноманітність змісту роблять цей покажчик цінним краєзнавчим джерелом.
   Ці посібники подають відомості про діяння минулих поколінь, популяризують нові імена славетних земляків, висвітлюють їх внесок у скарбницю світової науки, культури, літератури та ін.
   "Література знаменних і пам’ятних дат Рівненщини" користується великим попитом серед службовців, вчителів, культпрацівників всіх тих хто цікавиться історією свого краю. Видається щорічно в грудні і розповсюджується через мережу Інтернет, представлені на сайті РДОБ
http://libr.rv.ua/index.php?cx=016957405886769793075%3Atm7xfjjqecw&cof=FORID%3A10&name=GoogSearch&ie=windows-1251&q=%EB%B3%F2%E5%F0%E0%F2%F3%F0%E0+%E4%EE+%E7%ED%E0%EC%E5%ED%ED%E8%F5&sa=%CF%EE%F8%F3%EA#922
.
   
 

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 2678 | Додав: kraeznavzi | Теги: Рівненська державна обласна біб, відділ акумуляції краєзнавчих докум, Література до знаменних і пам’ятних, покажчик   | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018