Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 23.03.2018, 12:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2012 » Квітень » 2 » Нобелівський лауреат Жорж Шарпак, уродженець Рівненщини
09:31
Нобелівський лауреат Жорж Шарпак, уродженець Рівненщини

         Жорж Шарпак - лауреат Нобелівської премії : наук.-допоміж. покажч. / уклад.: Л. А. Степанюк ; наук. ред. О. Л. Промська ; ред.: 3. М. Тирак, Л. Г. Сахнюк ; відп. за вип.: В. П. Ярощук. - Рівне : Волин, обереги, 2011. - 32 с. - (Сер. «Славетні земляки»).

    В 2003 році Рівненська державна обласна бібліотека започаткувала серію бібліографічних посібників «Славетні земляки».

Науково-допоміжний покажчик «Жорж Шарпак – лауреат Нобелівської премії» продовжив серію видань «Славетні земляки». Покажчик присвячений видатному фізику ХХ століття, Нобелівському лауреату Жоржу Шарпаку, уродженцю Рівненщини.

Вчений, народжений в маленькому містечку Дубровиця, отримав найвищу наукову премію, будучи французьким вченим.

Укладач покажчика провідний бібліотекар відділу акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Людмила Адамівна Степанюк вперше зібрала праці Ж. Шарпака і документи про його життя та діяльність на основі фондів Рівненської державної обласної бібліотеки та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. За допомогою електронної бібліотеки наукової періодики Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського вдалося віднайти ряд статей про Ж. Шарпака на сторінках журналу «Вісник Національної академії наук України». Також під час використання картотеки перекладних видань 1980-2001 pp., де зібрані бібліографічні записи про книги різних країн і народів понад 100 мовами, були виявлені книги Ж. Шарпака, перекладені з французької та англійської мов.

До покажчика увійшли статті: «Від укладача», «Основні віхи життя і діяльності», «Рівнянин - лауреат Нобелівської премії: сторінки життєвого шляху Георгія Шарпака» Г. Бухала, «До України не вернувсь» Є. Цимбалюка, «Дубровичанин Григорій Шарпак - лауреат Нобелівської премії» Р. Тишкевич.

Бібліографічна інформація згрупувана в розділах: «Праці Ж. Шарпака» та «Публікації про життя та наукову діяльність Ж. Шарпака» з підрозділами: «Публікації у збірниках», «Публікації в періодичних виданнях», «Інтернет-ресурси».

До розділу «Праці Ж. Шарпака» крім бібліографічних записів книг, перекладених на іноземні мови, включено бібліографічний запис електронного видання книги Ж. Шарпака «Жизнь как связующая нить», де Нобелівський лауреат ділиться своїми особистими спогадами з другом сім'ї Домінік Содінос. До книги увійшли також спогади дитинства та юності, які включають період війни та окупації Франції. Ж. Шарпак розповідає про свій шлях до фізики, зустрічі з відомими вченими та історії своїх відкриттів.

У розділі «Інтернет-ресурси» зібрані електронні документи про життя та діяльність Ж. Шарпака українською, російською, французькою та англійською мовами.

Документи у покажчику розташовані в алфавіті авторів та назв праць.
Бібліографічні записи у посібнику пронумеровані та містять сигли бібліотек-фондоутримувачів:
   - Рівненська державна обласна бібліотека - 1;
   - Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського - 2.
Покажчик містить довідкові анотації. Бібліографічний опис здійснено відповідно до діючих стандартів: ДСТУ 7.1 : 2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис : загальні вимоги та правила складання». В описі застосовуються скорочення слів згідно ДСТУ 3582-97 «Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила», ГОСТ 7.12-93 «Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила».
На допомогу користування покажчиком складено допоміжний апарат : покажчик авторів, редакторів, укладачів, перекладачів та назв праць. Покажчик містить фотографії.
 Адресований покажчик науковцям, викладачам, студентам, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, а також всім, хто цікавиться життєвим шляхом та діяльністю Жоржа Шарпака.


Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 1208 | Додав: kraeznavzi | Теги: відділ акумуляції краєзнавчих докум, Славетні земляки, лауреат Нобелівської премії, Рівненська державна обласна бібліот, покажчик   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 7
7  
Шановна Раїсо Миколаївно! Щиро дякую за навчання з теми "Створення повнотекстових баз даних"

4  
Ви знаєте, хочеться сказати, що покажчик про Шарпака має цінність не лише в Дубровиці, Сарнах чи Рівному, а й у КУзнецовську, Березному, Дубно і т.д. Все таки ми ж живучи на Західній Україні пишаємося наприклад Шевченком чи Франком, які не є уроженцями нашого краю. А про такого видатного земляка треба щоб знали всі хочаб на Рівненщині. Так що "шановна бібліотекарко" не варто ображати колег, якщо ви справді "бібліотекар" тоді і вас повинна зацікавити ця інформація, донесіть її до своїх читачів, і вони будуть знати хто такий Георгій Шарпак, а електронний варіант п. Сільвія можна придбати на сайті обласної бібліотеки, ми наприклад, його собі вже завантажили, і техніки у вас певно достатньо щоб його роздрукувати, а можливо згодом обласна бібліотека і надішле його нам, бібліотекам районним та міським. Хоча дійсно, треба видавати покажчики і все себе, про своїх відомих земляків, ми це наприклад започаткували з 2002 року, кожного року в краєзнавчій серії видаємо біобібліографічні нариси про відомих людей нашого краю.

5  
Дякую за підтримку. Науково-допоміжний покажчик "Жорж Шарпак - лауреат Нобелівської премії" продовжив серію видань "Славетні земляки" започатковану у 2003 році. Серія присвячена видатним землякам - діячам науки, культури, літератури, дослідники краю, які живуть і працюють в Рівненській області, або пов’язані з краєм - творчістю народженням, тимчасовим перебуванням. Жорж Шарпак народився в Дубровиці. Покажчик присвячений видатному фізику ХХ століття, Нобелівському лауреату Жоржу Шарпаку

3  
П.Сільвія, а для чого вавм такий покажчик, якщо Шарпак є уродженцем Дубровицького району і тимчасово проживав і навчався в гімназії м. САрни, Ви що, не можете у своїй славетній бібліотеці про своїх земляків серію видань започаткувати? Чи вмієте тільки запозичувати чуже???

6  
Рівненська державна обласна бібліотека видає серію бібліографічних посібників "Славетні земляки", що присвячені видатним землякам - діячам науки, культури, літератури, дослідники краю, які живуть і працюють в Рівненській області, або пов’язані з краєм - творчістю народженням, тимчасовим перебуванням. Жорж Шарпак народився в Дубровиці. Славетних земляків у нас багато і Рівненська державна обласна бібліотека видає бібліографічні покажчики про земляків, які пов’язані з Рівним і Рівненською областю. Рівненська державна обласна бібліотека нічого не запозичувала і покажчик підготувала і видала сама. Бібліотека є обласною і видає покажчики про видатних діячів Рівненської області. Жорж Шарпак видатний фізик ХХ століття, Нобелівський лауреат, уродженець Рівненщини (зокрема м. Дубровиці)

1  
ТАКИЙ ПОКАЖЧИК БУВ БИ ДУЖЕ КОРИСНИМ І НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ. ЧИ НЕ ПРАКТИКУЄТЕ НАДСИЛАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ВАРІАНТ БІБЛІОТЕКАМ ОБЛАСТІ ?

2  
На сайті Рівненської державної обласної бібліотеки є електронний варіант покажчика http://libr.rv.ua/index.php?name=Library&op=viewbook&id=24

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018