
Переживаючи занепад, колишня музична бібліотека № 10 міста Гельсінкі (Фінляндія) вирішила освоїти новий формат роботи: самі співробітнтки, виходячи із реалій нового часу, перетворили простір в коворкінг, бібліотеку і майданчик для публічних заходів.
За Вікіпедією "коворкінг" - це модель роботи, що полягає в тому, що замість того, щоб працювати вдома, люди (часто фрилансери) винаймають спільне приміщення, залишаючись незалежними і вільними, але не відчуваючи при цьому недоліку в спілкуванні, працюючи разом, ділячись ідеями і допомагаючи один одному.
Так, міська бібліотека фінської столиці впродовж останніх років спостерігала стійке зниження числа користувачів. Жителі міста, особливо молодь, перестали відвідувати бібліотеки старого формату. Фактично всі книги і диски тепер можна прочитати або послухати в інтернеті, а для цього не обов’язково записуватися до бібліотеки. В результаті, працівники бібліотек відважилися на експеримент – змінити традиційний простір, враховуючи потреби нових користувачів. Детальніше в пер. рос. мовою .

«Третє місце» – міський простір, який не є ні роботою, ні домом. Засновником цієї концепції є професор соціології Рей Ольденбург. Культура третіх місць надзвичайно розвинена в Європі та набуває поширення в Україні.
Про треті місця читати ТУТ .
«Треті місця»: комфортні публічні бібліотеки читати ТУТ.
|