Чи знаєте ви, що для того, аби стати справжнім готом треба перечитати всю класичну англійську літературу? Здивовані? А наші відвідувачі про це уже знають. Відвідавши Art – party: «Молодіжні субкультури: стиль життя, або пошук себе» за участю танцювального гурту «Groove-House» у відділі мистецтв вони довідалися багато цікавих речей не лише про готів, а й про інші популярні молодіжні субкультури та навчилися танцювати крамп (krump), поппіг (popping) і хіп-хоп (hip-hop)
Наша бібліотека – бібліотека для дорослих. Однак, щоб отримати дорослого читача, ми повинні працювати з дітьми і підлітками, аби цього читача виростити, виплекати, виховати, сформувати – називайте як хочете, головне, щоб він прийшов у бібліотеку. ?
Головний меседж який ми намагаємося донести до жителів нашого міста: бібліотека – це місце де цікаво. А підліткам цікаво там де є можливість поспілкуватися і порухатися.
Ми це зрозуміли при проведенні квестів зі школярами. Після кожного квесту діти запитували: «А коли наступний квест?», «А ви зробите для нас ще щось подібне?».
Я вже писала про книжкову виставку: «Молодіжні субкультури: стиль життя, або пошук себе». Вона викликала найбільший інтерес у вчителів і підлітків, тож ми вирішили розвинути цю тему і дати можливість дітям порухатися. Підготували матеріал, зробили трейлер, вияснили які гурти танцюють сучасні молодіжні нетрадиційні танці, через соціальні мережі зв’язалися з керівником такого гурту - «Groove House». Хлопці з радістю пристали на нашу пропозицію виступити у бібліотеці та провести майстер-клас з хіп-хопу.
На захід ми запросили учнів ЗОШ. Дали рекламу на сайті, повісили оголошення у приміщенні книгозбірні та розіслали повідомлення по е-пошті. Крім запрошених школярів прийшли старшокласники з інших шкіл та студенти, які зацікавилися цією темою.
Захід складався з двох частин. Спочатку ми окреслили тему, показали трейлер та розповіли коротко про особливості різних субкультур. Ми уникали заперечення і не акцентували на тому, що будь-яка субкультура – це погано. Натомість намагалися кожну субкультури показати з різних сторін, розповідали про історію її виникнення. Наприклад, щоб стати справжнім готом потрібно перечитати всю класичну англійську літературу, добре орієнтуватися у літературі світовій (може поки все перечитає, то й готом ставати перехоче); ключові гасла хіпі: мир, любов, свобода, а зовнішні атрибути – другорядне; скінхеди не завжди були агресивними, навпаки – ця течія виникла для захисту від агресії. Ми пояснювали дітям як діяти у випадку несподіваної зустрічі з гопниками, чи тими ж скинхедами; які небезпеки підстерігають геймерів і чому треба остерігатися будь-яких контактів з сатаністами. Познайомили присутніх з книжковою виставкою, залучили до участі у вікторині.
Перш ніж перейти до другої частини – познайомили присутніх з членами гурту «Groove House», як представників однієї з субкультур. Вони коротко розповіли про себе і запропонували спуститися в хол на майстер-клас.
Хлопці танцювали самі та вчили танцювати інших. Дійство зацікавило не лише учасників нашого заходу, подивитися хіп-хоп спустилися і читачі з інших відділів, і співробітники нашої бібліотеки. Самі відважні взяли безпосередню участь у майстер-класі.
Відвідувачі нашої аrt – party отримали чималу порцію позитивних емоцій, оволоділи навиками основних рухів сучасних модних танців: krump, popping, hip-hop. Учасники «Groove House» поспілкувалися зі своїми шанувальниками у новій для себе, незвичній обстановці. Крім того, вони отримали непогану безкоштовну рекламу - чимало школярів записалося до них на заняття (учасники гурту мають танцювальну студію). А ми отримали потенційних користувачів і переконали молодь, що бібліотека – це місце де цікаво.
|