Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вівторок, 24.04.2018, 10:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Червень » 30 » Досвід роботи літературного блогу "Порадник"
23:27
Досвід роботи літературного блогу "Порадник"
Мережа Інтернет з кожним днем набуває все більшої популярності, а той факт, що сучасний читач більшу частину свого вільного часу проводить за комп’ютером і все менше прагне почитати книжку,  є незаперечним. І в цій конкурентній боротьбі «книга - комп’ютер» у бібліотеки все ж таки є, хоча і невеликі, можливості залучення читачів (і, насамперед, молодого покоління) до читання. Йдеться, насамперед, про використання зацікавленості читачів у своїх інтересах як єдиного засобу, щоб відстояти цінність літератури взагалі і читання, зокрема. І все це можна зробити, використовуючи мережу Інтернет, зробити його свого роду орієнтиром, путівником у пошуку цікавої книги.  Так, на таких принципах у 2012 році розпочав свою роботу літературний блог «Порадник» http://poradnik.rv.ua/ - своєрідний міст зв’язку між бібліотекарем і віртуальним читачем-користувачем. Для висвітлення матеріалів творчого інформативного характеру була створена робоча група з числа бібліотечних працівників обслуговуючих відділів, завданням яких стало щомісячне поповнення блогу різноплановою літературою. В процесі обговорення подальшої діяльності блогу було прийнято рішення рекомендувати користувачам цікаву літературу за окремими категоріями, а саме: прочитайте книги, прочитайте журнали, прочитайте про Рівненщину, прочитайте „давно забуте”, каталог інтернет-ресурсів. Підбираючи рекомендаційний матеріал, бібліотечні спеціалісти ставили за мету пропонувати користувачам  цікаві факти з життя відомих людей, згадати давно забуте, кращі літературні твори сьогодення і минулого. Для досягнення поставленого завдання, бібліотекарям рекомендувалось при підготовці матеріалу застосовувати комплексний підхід, а саме: використовувати можливості Інтернету і нашого бібліотечного фонду, знаходити цікаві матеріали, за допомогою яких сприяти підвищенню мотивації до читання української та зарубіжної художньої літератури, осучасненню іміджу відомих діячів культури та літератури. Поступово урізноманітнився сам підхід до підготовки матеріалу, однією із нових форм реклами літератури стало створення буктрейлерів – невеликого за об’ємом відеоролику про книгу. Форма дійсно нова для нас, спеціалістами нашої бібліотеки був проведений цикл занять, на яких крок за кроком  роз’яснювались особливості роботи з програмами, необхідними для створення буктрейлера.  Процес непростий, але доволі цікавий, потребує від виконавця прояву фантазії, формує відчуття смаку, і, таким чином, є перспективним каналом просування знову ж таки книги до читача. Отже, досвід функціонування нашого літературного блогу невеликий, ми на початку шляху, а який досвід у вас?
 
        
 
Категорія: Бібліотечні інновації | Переглядів: 540 | Додав: читалка   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2  
В грудні 2011 року наша бібліотека зробила ще один крок, щоб стати ближчими до користувачів, адже саме для наших користувачів Рокитнівська ЦРБ створила блог «БІБЛІОNEWS блог Рокитнівської центральної районної бібліотеки» (http://rokitne-blog.at.ua/).
Наші працівники також починають включатись в процес створення буктрейлерів, які можна переглянути на каналі"YouTube"(https://www.youtube.com/channel/UCbFIszDEdrdqWKsklYUGorg)
Буктрейлер: «Роман Демчук "Груші для хрюші"» ви знайдете за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=pEbulTmnAgo

а, «Буктрейлер на книгу Кеті Пайпер "Краса"» за - https://www.youtube.com/watch?v=yUpdxbfvsvQ .
ЗАПРОШУЄМО ДО ПЕРЕГЛЯДУ!

1  
Якби ще відсилка на блог була...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018