Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 23.02.2018, 00:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Травень » 19 » День Європи європейськими мовами
15:52
День Європи європейськими мовами
           В оригінальний спосіб відзначали  День Європи у відділі обслуговування документами іноземними мовами. Студенти РДГУ, учасники поетичного об’єднання ЛітЕра і учні Рівненської гуманітарної гімназії декламували вірші французькою, німецькою, польською, англійською, шотландською мовами.
           Метою заходу було сформувати поняття європейської інтеграції, сприяти визначенню місця України в європейському співтоваристві, з'ясуванню успіхів України на шляху до Європи;  сприяти розвитку критичного мислення, сприяти вихованню толерантності і вихованню у дусі пошани прав людини, розширити інформаційне поле користувачів про країни Європейського Союзу; підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому; виховувати повагу до національних, духовних, культурних, літературних та філологічних  надбань європейських народів.
               Розпочато захід із гімну Європейського союзу та Ради Європи, який виконали дует учнів Рівненської гуманітарної гімназії, а учениця цього закладу ще й виконала Гімн на флейті. (Переглянути  https://www.youtube.com/watch?v=ibEXW5G8914)
Розповіддю про історію символу Європи «Оду до радості» ми продовжили наш. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвиґа ван Бетховена, що дається в інструментальному викладі в тональності Сі-бемоль мажор. В автентичній версії Бетховена ця тема звучить в тональності Ля-мажор, на неї покладено вірші "Оди до радості" Фрідріха Шіллера.
               Інформаційну складову доповнила докладна історична довідка про організацію Євро Ради. Учасники зустрічі дізналися, що 25 березня 1957 року у Римі було створено Європейський економічний Союз. Його утворили шість країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург. У 1973 році до цих країн приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія,  у 1981 році Греція також стала частиною ЄС. Згодом, до європейського союзу приєдналися також Іспанія та Португалія у 1986,  та Австрія і Фінляндія у 1995.
У рамках ЄС працює Європейський Парламент. Вибори до нього, починаючи з 1979 p., проводяться кожні 5 років. Його пле­нарні засідання відбуваються у Страсбурзі, 20 його комітетів засідають у Брюсселі, а секретаріат перебуває у Люксембурзі.
Під час віртуальної подорожі країнами Європи, що здійснювалась за допомогою інтерактивної дошки, присутні робили поетичні ‘зупинки’ в країнах, що демонструвалися. Відео можна знайти: https://www.youtube.com/watch?v=1vABfkby2Zw
            Справжньою родзинкою стало акапельне виконання ученицею Рівненської української гімназії Гімну парламенту Шотландії мовою оригіналу.
            Після поетичних зустрічей студенти РДГУ і учні гімназії з цікавістю розгадували тематичну вікторину.
Питання до вікторини:
      •Скільки зірок на прапорі  Європейської ради?     (12 золотих зірок як символ удосконалення й тому кількість зірок на прапорі не змінюється);
       • Що є Гімном Європи? (музичне аранжування до «Оді радості» з дев'ятої симфонії Бетховена)
 • Коли відзначають  День Європи? (5 травня)
      •     Які державні мови? (англійська і французька)
 • Де знаходиться  Штаб-квартира Європи?  (У Страсбурзі)
 • Яке місто називають столицею Європи? (Страсбург)
 • Що є пріоритетом діяльності Ради Європи? (Права людини)
 • Що таке „Європейський союз”?  (Це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють задля миру та процвітання).
 • Коли було створено Європейську економічну спільноту? (1957р. – підписано договір, 1958 – він ввійшов у дію)
 • Скільки країн увійшло на початку до ЄЕС? (6 країн: Бельгія, Нідерланди, Італія, Франція, Німеччина, Люксембург).
 • Які країни Західної Європи на сьогодні не вступили в ЄС? (2 країни: Норвегія, Швейцарія)
 • Скільки країн сьогодні є членами ЄС? (27 країн)
 • Хто є генеральним секретарем Європейської ради ЄС? (Хав’єр Солана)
 • Чи Рада Європи і Європейська рада – це ідентичні поняття? (Ні. Європейська рада – це політичний орган ЄС. А Рада Європи – це окрема європейська організація)
Нам здалося, що оригінально ми й завершили наш захід. Знайшли ідею за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=gWRguNp0BXM і виконали Гімн України під «Оду до радості». А Вам сподобались наші задуми? Які концепції святкування Дня Європи пропонуєте Ви?
Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Іноземка | Переглядів: 362 | Додав: black | Теги: європейські мови, європейській вибір, Ода до радості   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018