Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Середа, 19.09.2018, 15:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Серпень » 13 » Дебатні клуби в бібліотеці
15:27
Дебатні клуби в бібліотеці

Дебатні клуби в бібліотеці

Дебати (фр. debat) — чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми. Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного.

Якщо дебати розглядати з точки зору освітньої технології, дебати можуть Вас навчити у легкій інтерактивній формі, що ми й використовуємо коли приходимо з дебатами у школи. Після дебатного раунду у вас є можливість по іншому побачити тему дискусій, тим паче, часто Ви виступаєте в позиції, котру Ви персонально не підтримуєте. Ви стаєте толерантнішими до чужої думки.

Адже дебати не вчать, як запам’ятати параграф, а розвивають логіку, аналітику, критичне мислення, причино-наслідкові зв’язки, роботу в команді та розширюють кругозір.

Важко переоцінити навички, що дають дебати:

-перемогти страх публічного виступу;

-навчитися говорити так, щоб тебе слухали;

-уміння переконливо захищати власну позицію;

-повірити у себе;

-розвивати аналітичне, критичне і логічне мислення;

-навички роботи в команді;

-навички роботи в стресовій ситуації;

-поштовх більше дізнаватися і вчитися;

-розвивати емпатію і толерантність.

За приклад можна взяти перший етап проекту @Debate Union Battle Debate, який відбувся у відділі обслуговування користувачів документами іноземними мовами.

Мета проекту: показати, що за допомогою такої освітньої технології, як дебати, люди із різними знаннями і суттєвою різницею у кількості набутого досвіду можуть дискутувати і обговорювати питання на рівних.

На міжміському турнірі між Луцькою дебатною спільнотою та Рівненською дискусійною громадою за форматом ‘плюралізм думок’ відбувся батл. Керівники Рівненського осередку Федерації Дебатів України Оксана Конончук та Антон Євтушок, очільник Федерації Дебатів України на Волині, запропоновали ситуації для обговорення: «Перша хвиля емігрантів до Європи, максимальна асиміляція та ідентифікація їхніх дітей до культури країни, в яких вони вирішили проживати» та «Що було б, якщо ніхто не висвітлював темні сторінки історії».

Гра-диспут відбувалася за ігровою канвою «позиція–опозиція». Це дало змогу як учасникам, так і глядачам подивитися на гострі теми з різних точок зору, відповідно до своєї ролі у грі.

Учасники цих дебатів здивували нас ерудованістю, розкутістю, готовністю до експериментів та експромтів.

Молодь у легкій інтерактивній формі покращила свої ораторські здібності, адже розмовляли вони на цікаві та актуальні теми, навчилися краще переконувати своїх співрозмовників і просто гарно й з користю для себе провели час. Такі дискусії напевно принесуть неймовірні плоди саморозвитку молоді.

На нашу думку, саме така молодь стане потрібною і затребуваною в соціумі, а для бібліотек користь проведенні цікавих заходів, у залученій аудиторії – активній, молодіжній, прогресивній…

Панчук Тетяна
Категорія: Іноземка | Переглядів: 46 | Додав: black   | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018