Пошук

Архів записів

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Понеділок, 19.11.2018, 05:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Липень » 24 » Бібліотека ОТГ: алгоритм стресостійкості
14:13
Бібліотека ОТГ: алгоритм стресостійкості

Такий тематичний акцент мала Академія бібліотечного лідера, організована Рівненською ОУНБ для директорів ЦСПШБ(ЦБС), завідуючих ЦМБ, завідуючих центральними бібліотеками ОТГ. Програма заходу передбачала презентаційні та консультативні заходи, обговорення актуальних питань в ході круглого стола, практичні заняття, обмін досвідом. З вітальною ремаркою до присутніх звернулася С. Б. Хомяк, заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА і, зокрема, акцентовано увагу на рекомендаціях Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ щодо активізації процесів децентралізації ,розвитку проектної діяльності - потужного матеріального джерела для здійснення перетворень ОТГ. Вкотре наголошувалось на  дотриманні процедури закриття установ культури за погодженням з Міністерством культури України.

 У панельній доповіді «Організаційні засади діяльності бібліотек у перехідний період  реформ» В. П. Ярощук,  директор КЗ «Рівненська ОУНБ» РОР, висвітлила законодавчо-правову основу діяльності бібліотек ОТГ, акцентувала увагу на організації діяльності, відповідно до Положення про публічну бібліотеку об’єднаної територіальної громади та "Методичних рекомендаціях з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах».

Про реалізацію міжобласного профорієнтаційного проекту для учнівської молоді «ПрофіКемп» розповіла Л. М.Лісова, заступник директора КЗ «Рівненська обласна бібліотека для дітей» РОР.

Головний бібліотекар Н. П. Волян ознайомила учасників заняття з методичними матеріалами: "Організація бібліотечних фондів публічних бібліотек",де окремий розділ присвячений бібліотекам ОТГ. Зокрема, висвітлено процес передачі фонду ОТГ, його структуру і склад, шляхи і джерела комплектування, облік та обробку документів та відображення їх в ДБА бібліотеки, розкрито систему збереження фонду, акцентувалась увага на причинах вилучення видань та оновлених діючих документах на вилучення літератури.

 Завідуюча відділом маркетингу і наукової роботи РОУНБ С. П. Ступницька презентувала модель бібліотеки ОТГ. В ході презентації розглядались такі аспекти:умови створення ПБ ОТГ, набуття статусу юридичної особи, формування мережі, оптимальна структура ПБ ОТГ, вимоги до персоналу та функції директора,організація простору через зонування приміщення, асортимент послуг бібліотеки, розвиток партнерських стосунків та співпраця з  органами самоорганізації населення, комунікація з органами влади та мешканцями ОТГ. На інтерактивному занятті "Організація бібліотечного простору для сучасних послуг громади" учасники Академії ознайомились з практичним досвідом зонування приміщення на прикладі РОУНБ, а в процесі «мозкового штурму» змоделювали комплекс послуг, які спроможна надавати бібліотека ОТГ за умови інноваційних підходів до організації бібліотечного середовища. На круглому столі «Обмін успішними практиками» виступили: Миронюк І. Г., директор Здолбунівської ЦСПШБ, яка розповіла про проведені районною радою та ЦРБ превентивні заходи напередодні об’єднання територіальних громад, зокрема, з оптимізації мережі, організації бібліотечного обслуговування; директор Радивилівської центральної бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи Г. М. Гнатюк зупинилася на викликах бібліотек в ході децентралізації влади; Польова І. В., директор центральної бібліотеки Смизької ОТГ розповіла про успішні кроки бібліотеки в процесі становлення, зокрема, упорядкуванні мережі бібліотек ОТГ, набуття ПБ статусу юридичної особи, раціональне освоєння виділених коштів для розвитку бібліотек та про регулярний звіт перед депутатами селищної ради та громадою про впровадження нових ініціатив та послуг для мешканців. Низкою пропозицій і свіжістю думок щодо переорієнтації діяльності бібліотек на запит територіальної громади поділилася начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради В. М. Костюк і, зокрема, підкреслила, що сприятиме цьому участь бібліотекаря, як представника ініціативної групи громади, у навчальних заходах, організованих міжнародними фондами, активне залучення бібліотекарів до проектної діяльності громади, регулярна та потужна реклама діяльності бібліотеки та її послуг, спрямованих на громаду; самоосвіта бібліотекаря та прагнення до особистісного зростання. По завершенню заняття Академії присутні поділилися враженнями щодо проведеного заходу.

Категорія: Професія бібліотекар | Переглядів: 774 | Додав: metodist | Теги: Рівненська область, Академія бібліотечного лідера, бібліотека ОТГ, децентралізація, Рівненська ОУНБ   | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018