Пошук

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 19.01.2018, 15:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Школа АБИС ИРБИС


Головна » 2012 » Березень » 4 » Створення нової бази даних "Читач"
12:23
Створення нової бази даних "Читач"
Інструкція по створенню НОВОЇ БД «Читач»

 Від бібліотечних працівників неодноразово надходили  запитання: Чи можна створити в АРМ «Каталогізатор» декілька БД «Читач» . Наприклад, БД для дітей різних вікових категорій, для дітей і дорослих тощо. Консультацію надав Лев Рудзский.

Пропоную покрокову інструкцію.
1. Для створення нової БД   «Читач», наприклад RDR1 нам необхідно вийти в АРМ Адміністратор. Натиснути  База Даних- Новая ( створити) Произвольную БД , яку назвем RDR1


2.Другий  крок. В щойно створену БД
RDR1 необхідно скопіювати  всі файли із директорії БД RDR.  Окрім rdr.mst, rdr.xrf, rdr.ifp, rdr.n01, rdr.l01.
Для виконання даного завдання:
-    а- створюємо папку під номером 1 на будь якому диску, чи робочому столі наприклад  на диску С:\1 .   
-    б -відкриваємо папку ІРБІС (який  встановлений у нас на одному із дисків C чи D),
-    в-відкриваємо папку DATAI, далі знаходимо папку RDR, копіюємо її і вставляємо в щойно створену папку. С:\1. Отже ми маємо ще одну папку ідентичну RDR, яку назвемо С:\1 RDR.
-    г-відкриваємо нову, щойно створену,  папку С:\1 RDR і видаляємо з неї  файли rdr.MST, rdr.XRF, rdr.IFP, rdr.N01, rdr.L01.-    Після видалення,  копіюємо файли, які залишилися в даній папці (С:\1 RDR) в папку RDR1 ,  шлях  до якої такий -  IRBIS – DATAI - RDR1 (див. б, в)
3.Наступним кроком буде копіювання даних  із rdr.fst і rdr.stw відповідно  в rdr1.fst і rdr1.stw
Технологія виконання.
- Заходимо в ІРБІС – DATAI – RDR.  В папці RDR знаходимо файли rdr.fst і rdr.stw, копіюємо їх на робочий стіл. І кожний із файлів перейменовуємо на  rdr1.fst  і  rdr1.stw.
- Натискуємо правою  - Вирезать і кожний такий файл вставляємо в папку  RDR1. (проходимо шлях   IRBIS – DATAI - RDR1)
4. Закриваємо всі папки. Заходимо в  АРМ Каталогізатор, шукаємо Серед списку доступних , базу яку щойно створили RDR1 , відкриваємо її і працюємо.

При необхідності створюємо ще  нові БД «Читач».


    

Переглядів: 1371 | Додав: Scherban_R | Теги: Каталогізатор, сільськи, ІРБІС, платні послуги, реєстрація читачів, бібліотеки, нові БД, філіали, електронний формуляр | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 13
13  
ви великі трудівники нам є багато в чому повчитись

11  
Чи обов’язково видруковувати читацький квиток та формуляр?

12  
Видруковувати не обовязково, але він (формуляр) має бути в електронному вигляді. Адже Ви створюєте лише базу даних читачів. А мова йде про електронні реєстраційні документи. Тобто для того аби мати такі електронні реєстраційні документи необюхідно використати шаблони таких документів для їх імпотру( див. інстркукцію), що дасть можливість створити електронний формуляр та читацький квиток.

7  
Я тільки почала створювати базу даних читачів, і в мене все виходить. Для реєстрації всіх читачів необхідно буде створити нову базу. Здається я самостійно з цим не справлюсь.

9  
ВАм допоможе інженер ЦРБ

6  
Думаю, що самостійно не справлюся.

8  
ВАрто пройти додаткове навчання. Очне , або в он-лайн режимі

5  
Інструкція складена доступно,ніби все зрозуміло,але.. нічого не вийшло. Чому,на Вашу думку? Допоможіть,будь ласка!

10  
Давайте спробуємо зробити це разом в он-лайн режимі

4  
На мою думку нічого складного немає при створені Бази даних читачів. А видруковувати читацький квиток ще не пробувала!!!!!

2  
Я ВВАЖАЮ, ЩО КОЖНА БІБЛІОТЕКА САМА ВИРІШУЄ СКІЛЬКИ ЇЙ ПОТРІБНО БАЗ. ДЛЯ БАГАТЬОХ ЛЮДЕЙ, І Я ТОЧНО ЗНАЮ, ЩО ЦЕ ПРАВДА, ЦЕ ВСЕ ДУЖЕ СКЛАДНО. БЕЗ НАЛЕЖНОЇ ДОПОМОГИ ТЕХНІЧНОГО ПРАЦІВНИКА НЕ ВСІМ БУДЕ ЛЕГКО СПРАВЛЯТИСЯ. Я БИ ДУЖЕ ХОТІЛА Б ЩОБ НАША МІСЦЕВА ВЛАДА ХОЧ ТРІШКИ ПОДБАЛА ПРО НАШІ БІБЛІОТЕКИ ТА ЇХ ПРАЦІВНИКІВ, ЗНАЙШЛА КОШТИ НА НАВЧАННЯ ПЕВНИХ ЛЮДЕЙ (ТЕХНІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ) ПО ОБСЛУГОВУВАННЮ ТА КОНСУЛЬТУВАННЮ ІРБІС. НЕХАЙ ДАНИХ ЛЮДЕЙ БУДЕ НЕБАГАТО, АЛЕ ВОНИ БУДУТЬ ДОПОМАГАТИ КОЖНІЙ БІБЛІОТЕЦІ, ЯКА ПОТРЕБУЄ ЦІЄЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ. ДУМАЮ ТОДІ МИ СПРАВДІ ВИЙДЕМО НА НОВИЙ РІВЕНЬ В АВТОМАТИЗАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ. НЕ КОЖНОМУ ВДАЄТЬСЯ РОЗІБРАТИСЯ З КОМП'ЮТЕРНИМИ "ПРЕМУДРОСТЯМИ", А ГІДНИЙ ВЧИТЕЛЬ ЗДАТЕН ТВОРИТИ ЧУДЕСА!

3  
jannet !!! НЕ все так сумно! для того аби оволодіти навиками роботи в програмному забезпеченні АБІС ІРБІС не потрібно додаткових грошей від держави. Технічним працівникам, які працюють в централізованій системі, необхідно, відповідно до посадових обовязків, оволодіти всіма методиками технічного супроводу цієї системи.І при потребі допомагати бібліотекарю. Допоможе в роботі і ВАм і технічному працівнику школа ІРБІСУ, при потребі додаткове очне і он-лайн навчання. У ВАс все вийде!! Успіху!!!

1  
В майбутньому буде впроваджувати Ваші поради.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018