Пошук

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч Грант презентація незрячі книга досвід обласна бібліотека краєзнавство освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 18.10.2018, 05:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Школа АБИС ИРБИС


Головна » 2018 » Березень » 21 » Публічна бібліотека як інкубатор мистецтва
15:05
Публічна бібліотека як інкубатор мистецтва

Якщо хтось вважає, що публічна бібліотека – це просто сховище друкованих книг, то вони мабуть вже давно її не відвідували. Давайте розглянемо напрямки у яких бібліотека сьогодні еволюціонує, щоб відповідати вимогам цифрових технологій: бібліотеки стають навчальними лабораторіями, іноваційними центрами та мейкерспейсами.

Звичайно, публічна бібліотека завжди була громадським центром, так само як і місцем, де можна взяти книги, тому розширення асортименту послуг бібліотеки може бути не таким далеким від місії установи по забезпеченню доступу до інформації. Тим не менш, велика увага завжди приділяється питанням грамотності - читанню та письму, цифровому та аналоговому - але не на інших формах творчості.

Але три аспіранти з Університету Вісконсін-Медісон школи бібліотечних та інформаційних досліджень запустили проект, який вказує на ще один важливий шлях, в якому бібліотеки відіграють ключову роль у своїх громадах. Бібліотека як інкубатор проектів висвітлює деякі способи, через які бібліотеки та місцеві художники можуть співпрацювати.

Автор статті спілкується із цими людьми, які ініціювали цей проект – Ерін Бетікефер, Лаурою Деймон-Мур та Крістіною Ендрес.

Що надихнуло на проект по перетворенню бібліотеки на інкубатор мистецтв?

Лаура Деймон-Мур: одним із джерел натхнення була стаття місцевого митця та куратора Марти Гловацкі. Марта пише: «Ми позбавляємо ціле покоління американців можливостей творчості, тому вони можуть ніколи не провести навіть годину уроку малювання, акторської гри чи письма, чи іншого виду творчості як частини своєї формальної освіти», пише вона.

В чому полягає суть проекту?

Лаура Деймон-Мур: Щоб відповісти на це питання, варто почати із нашого веб-сайту, який служить нашим «хабом» для проекту. Він реалізує такі наші цілі: висвітлити митців та письменників, які наразі використовують бібліотеки як «інкубатори» для своєї творчої роботи; показати бібліотеки та бібліотекарів, які просувають мистецтво і користь своїх бібліотек у творчих пошуках в інноваційному розрізі (такі як простори для митців і їхніх робіт або серії майстер-класів); забезпечити ресурсами митців та бібліотекарів.

Крістіна Ендрес: багато публічних бібліотек стверджують, що їхнім завданням є забезпечення освіти членів громади протягом усього життя та їх духовного, культурного, освітнього збагачення. Тому сприяння мистецтву у бібліотеці прямо слугує цим цілям.

Ерін Бетікефер: суть аргументу, який зараз можна часто почути: «Все є у Інтернеті; бібліотеки мертві». Це є правдою тільки якщо ви вважаєте бібліотеки простим сховищем книг чи інших матеріальних ресурсів. Але сьогодні бібліотека не є лише сховищем. Сьогодні бібліотека – це цифрові матеріали, це вільний доступ до Інтернету, і це можливості самоорієнтованої пожиттєвої безкоштовної самоосвіти. Це стосується і мистецтва.

Перекладено із статті 
Одрі Воттерс, 19 січня 2012
Мещерякова Ю. І.

Переглядів: 34 | Додав: black | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018