Пошук

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 23.02.2018, 00:42
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Школа АБИС ИРБИС


Головна » 2015 » Лютий » 11 » Навчаємось онлайн
11:20
Навчаємось онлайн
6 лютого 2015 р. відбулось навчання в режимі on-line працівника відділу комплектування та обробки літератури Радивилівської ЦРБ Омельчук Т. Є.
Метою навчання було поновлення знань з обробки різних видів документів.
У процесі навчання була звернута увага на оволодіння методикою бібліографічних описів багатотомних видань, збірників: за одним , двома авторами та загальною назвою, серійних видань, а також електронних ресурсів.
Розглянуто БО збірників, де найбільше зустрічаються помилки, а саме :
БО збірника творів одного автора , де у зоні назви наводять назви окремих творів , які відокремлюють крапкою з комою з проміжком.
Іваничук Р. І. Черлене  вино ; Манускрип з вулиці Руської
Якщо збірка одного автора містить тільки назви жанрів творів, вона розглядається як збірка із загальною назвою, що складається з декількох фраз. В БО  фрази у назві відокремлюються крапкою.
Грінченко Б. Д. Поезії. Повісті. Оповідання.
Тамара Євгенієвна  оволоділа методику БО збірника, до якого входять твори кількох авторів, де у заголовку вказують прізвище першого автора з наведених на титульному аркуші. Дані про назви інших авторів наводять у зоні «Інші статті з збірника», відокремлюючи групи даних крапкою.
Перро Ш. Червона Шапочка / Шарль Перро. Хоробрий кравчик : [казки : для дошк. і мол. шк. віку] / Брати Грімм ; [худож. В. Нечитайло].
На занятті була звернута увага і на БО багатотомних видань.
Багаторівневий опис має дві частини : загальну (перший рівень), в якій подаються відомості про все видання в цілому, та  специфікацію (другий рівень) , де наводять відомості до окремих фізичних одиниць –том (випуск, номер, частина), що входять до складу багато частинного документа.
Відомості на першому рівні, тобто у загальній частині, наводимо за правилами однорівневого опису , проте є деякі особливості. Основною назвою є загальна назва багатотомного документа. У підназві завжди наводять дані про загальну кількість томів.
Наприклад:
Кучерявенко Н. П. Курс налогового права : в 6 т. / Н. П. Кучерявенко . – Х. Право , 2002 -
Т. 4 : Косвенные налоги. – 2007. - 534 с.
 У даному випадку ми наводимо кількісний числівник без нарощування закінчення.
У відомостях про відповідальність на першому рівні запису наводять імена авторів та інших осіб, які брали участь у підготовці видання в цілому,а також назву організації, що брала участь у підготовці  томів.
В області вихідних даних приводять роки публікації першого і останнього томів, з’єднаних знаком тире, або один рік, якщо всі томи надруковані за один рік.
К. : Веселка, 2004 -2005.
У специфікації вміщують лише ті відомості, які  не збігаються з відомостями загальної частини. Першим елементом у зоні назви є позначення та номер тому, причому останній записується арабськими цифрами.
Т. 1, ч. 1
Кн.. 2 , ч. 2
Т. 3 , № 1
Якщо номера томів йдуть підряд, вони з’єднуються знаком тире.
Вип. 7-8 . Кн. 6-7.
Заняття провела спеціаліст РДОБ Л. Буза.
х
Переглядів: 353 | Додав: Scherban_R | Теги: ЦРС, серія, електронні ресурси, багатотомні видання, Радивілів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018