Пошук

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


П`ятниця, 19.01.2018, 15:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Школа АБИС ИРБИС


Головна » 2012 » Січень » 30 » Інструкція по створенню БД "ЧИТАЧ"
11:25
Інструкція по створенню БД "ЧИТАЧ"

Інструкція по створенню Електронної Бази даних читачів.

    Автоматизована бібліотечно – інформаційна система Ірбіс дає  широкі можливості автоматизації бібліотечних процесів. Серед них і створення електронної бази даних читачів. Формування ЕБД здійснюється в АРМ  Каталогізатор в усіх поставках Ірбісу: повній версії,  міні-Ірбіс або демо - версії. (В демо - версії лише до 300 Бз )
Перед початком формування БД «Читач» необхідно створити шаблон «Читацького формуляра». Розглянемо це поетапно.
1. Натискуємо «Мой комп’ютер» відкриваємо диск С . Знаходимо  і відкриваємо програму Ірбіс.
2.Відкриваємо папку Datai. В ній  знаходимо і  відкриваємо папку RDR (це і буде папка нашої бази читачів).

3. Копіюємо в цю папку файл RDRW (шаблон читацького формуляра), який ми вам надіслали. З’явиться вікно.


         

Натискуємо «Так».
Отже ми маємо шаблон читацького формуляра, який запропонувала обласна бібліотека. Для того щоб отримати  формуляр конкретної бібліотеки , необхідно внести зміни.
4. Переходимо до редагування тексту читацького формуляра.
Для цього відкриваємо файл RDRW, який щойно вставили.
Зверху, перед словами «Центральна районна бібліотека»
пишемо назву своєї бібліотеки, наприклад: Рокитнівська центральна районна бібліотека, Рокитнівська ЦСПШБ, Балашівська сільська бібліотека.
Зберігаємо зміни при закритті документа.
5. Наступним кроком є створення читацького  квитка.
Створення читацького  квитка відбувається  аналогічно створенню читацького формуляра. Для цього в папку RDR вставляємо файл CHB.ptf .(надісланий РДОБ)
Відкриваємо цей файл і пишемо назву своєї бібліотеки.

6. Працюємо в  АРМ Каталогізатор. Відкриваємо  «Базу даних читачів». Далі заповнюємо всі поля Облікового запису читача (Учетная запись читателя)


 
 Переходимо до розділу «Додаткові відомості про читача» (Дополнительные данные о читателе)

 

У шаблоні читацького формуляра, переданому Вам,  передбачено не всі дані, які пропонує система Ірбіс. Тому,  якщо ви захочете  внести у читацький формуляр додаткові дані, наприклад  електронну адресу  читача, тощо,  то при формуванні  тексту формуляра  їх варто перемістити вправо вручну. Для уникнення проблем рекомендую  дотримуватись шаблону.

Наступним кроком є друкування  читацького формуляра. Для цього натискуємо «Печать КК», (печать каталожних карточок).У вікні Вид КК вибираємо «Основной формат». Обовязково виставляємо розмір карточки.  Ширина 278, Висота 144. Натискуємо Применить  і йдемо на видрук формуляра  «Печать КК» 
Для видруку читацького квитка натискуємо «Печать КК», вибираємо CHB-читательский билет. Натискуємо  Печать КК.

 
На читацькому квитку  (зліва) є місце для фото.

Підготувала:        Щербан Р.М.
Переглядів: 2083 | Додав: Scherban_R | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 10
10  
Підкажіть, будь ласка, як правільно почати перереєстрацію читачів в БД ІРБісу в новому році щоб не було дублетності

9  
ОБОВЯЗКОВО ВИКОРИСТАЮ ВАШУ ІНСТРУКЦІЮ ПРИ СТВОРЕННІ БАЗИ ДАНИХ ЧИТАЧІВ, ЩО З ЦЬОГО ВИЙДЕ ВАМ ПОВІДОМЛЮ,ЯКЩО ВИНИКНУТЬ ТРУДНОЩІ БУДУ ЗАПИТУВАТЬ

8  
Базу даних створюємо....поки се виходить)))

6  
Коли заповнюємо читацький формуляр в БД то дата запису в бібліотеку повина бути та, коли прийшов читач перший раз до бібліотеки, чи дата перереєстрації, бо в Вас бачу стоїть одна і таж сама дата, бо ми своїх працівників орієнтуємо - в даті запису до бібліотеки ставити число коли перший раз прийшов читач до бібліотеки, а перереєстрація коли перереєструвався.

7  
Щиро дякую за питання. Це говорить, що Ви в процесі роботи і уважно читаєте Інструкцію. Відверто, я чекала запитаннь, адже в поданій інстркуції є погрішності. Дата запису проставлена навпаки. Ви все робите правильно. Так дата запису проставляється тоді, коли читач прийшов перший раз, або коли ви починаєте створювати електронні реєстраційні документи. В такому випадку не буде дати переєстрації. А як Вам дата переєстрації в нашому шаблоні??(Це формуляр обласної бібліотеки). Можливо її не варто виносити???А як ВАм читацький квиток з двома підписами??. Я запрошую ВАс до обговорення і пропозицій.

4  
Доброго дня Раїса Миколаївна!Мене цікавить як реєструвати школярів?

5  
Відповідь дивіться пункт "Електронний читацький формуляр дітей!

2  
Якщо читач не бажає давати свої паспортні дані.

3  
Шановна Олено!!Якщо читач не хоче давати свої паспотрні дані, це його право. Ви маєте пояснити йому правила бібліотеки. Але є варіант, такого читача записати в бібліотеку і видати книги для читання лише в стінах бібліотеки.

1  
Дякую за доступно розроблену інструкцію. На мою думку ми повинні йти в ногу з часом і використовувати в своїй роботі нові технології.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018