Пошук

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 22.03.2018, 21:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Школа АБИС ИРБИС


Головна » 2012 » Лютий » 3 » Електронна БД "Читач" в сільській бібліотеці
15:27
Електронна БД "Читач" в сільській бібліотеці
Від Ірини із Костополя надійшло запитання
- Раїсо Миколаївно, порадьте, що робити тим бібліотекам, які не мають комп’ютера? Я маю на увазі сільські бібліотеки. (йдеться про формування електронної БД читачів)
- Звісно, бібліотека , яка не має комп’ютера не може створити Базу даних читачів. Але чи може сільська бібліотека створити її на коп”ютері, за яким вона працює відповідно до угоди зі школою? .
 Це питання  я переадресовую Вам, шановні завідуючі сільськими бібліотеками. 
Переглядів: 2312 | Додав: Scherban_R | Теги: компютер, електронна БД, співпраця, школа, бібліотеа сільська | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 321 2 »
31  
Доброго дня! Чи обовязковим є ведення в селі електронних баз даних

32  
Якщо Ви хочете будувати нову сучасну бібліотеку,надавати нові послуги бази даних потрібно мати.

30  
Дуже корисна консультація!Але наразі в ЦБС немає комп'ютерів в усіх бібліотеках і було прийнято рішення не застосовувати електронну реєстрація в цьому році. Будемо мати надію, що з часом і ми будемо використовувати електронну реєстрацію.А зараз попробуємо напрацьовувати базу даних бібліотеки!

26  
Ми безмежно раді за програмістів обласної бібліотеки п. раїсо, але де ж в сільській книгозбірні знайти таких асів, що і квитки будуть в селі друкувати, і користувачів реєструвати, і робити іншу роботу, якщо наприклад у районній бібліотеці програміст має 0,5 посадового окладу?

27  
А ми даємо бібліотекам, готовий шаблон, і вчимо як відредагувати. Для того і створено школу Ірбісу. Тим , хто не може справитись, допомагаємо, вийшовши на робочий стіл компа у віддаленому режимі. Ми навчаємо бібліотекарів оволодівати новими технологіями, надавати нові послуги. Ну а щодо реєстрації,так бібліотекар веде традиційні формуляри, яких в перспективі, думаю, не буде. Створивши електронну базу даних "Читач"один раз надалі проставяє лише дату переєстрації читача.

24  
Для бібліотекарів, які не володіють інформацією дещо про читацькі квитки та запис до бібліотеки.
Наводжу приклади з сайтів обласних бібліотек України (Одеса, Донецьк, Харків…НПБУ)

Бібліотекар повинен сформувати українською мовою дані для друку читацького квитка і надрукувати пластиковий квиток та видати його користувачу разом з правилами користування бібліотекою, а користувач повинен поставити підпис у журналі про ознайомлення з правилами і зобов’язання їх виконувати.

* послуга з оформлення пластикового читацького квитка є платною, вартість її визначається бібліотекою;
* послуга з оформлення паперового читацького квитка, виготовленого друкарським способом, є безкоштовною

25  
Вітаю ВАс у нашій школі!! Подорожуючи сайтами, шкода, що Ви не зайшли до Рівненської державної обласної бібліотеки. Читацькі квитки ми видаємо читачам (з фото) років десять. Правда, поки що не пластикові. Вже другий рік на абонементі здійснюємо автоматизовану видачу літератури. Електронні читацкі формуляри, звісно, українською мовою. Але не бібліотекар, а інженер програміст, розробив шаблон читауцького формуляра і квитка, замінивши пропонований російською мовою. Щодо плати за реєстраційні документи читайте відповідь ЦРБ ( нижче) Заходьте, будемо раді!!!

23  
Шановні колеги. Ми з вами повинні знати як ніхто інший, що таке читацький квиток і запис до бібліотеки в автоматизованому режимі.
Запис до бібліотеки проводиться в автоматизованому режимі і читачеві видається ПЛАСТИКОВИЙ КВИТОК БАЖАНО З ФОТОКАРТКОЮ, зразки квитків можна віднайти в Інтернет для ознайомлення. А паперовий читацький квиток видається у бібліотеках тимчасово (коли загублений постійний або на коли ти записуєшся до бібліотеки тимчасово) і він не є основним і видається у багатьох бібліотеках безкоштовно А ВИ, шановна п. Раїсо пропонуєте біблотекарям брати гроші з користувачів лише за те, що вони занисуть дані про читатча до електроннох бази даних і нічим це не підкріплять.

29  
Платні послуги регулює Постанова Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. N 1271 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури….Зокрема, в розділі «Додаткові бібліотечні послуги». п.14 чітко написано .. надання послуг з оформлення електронних реєстраційних документів користувачів бібліотек

22  
ДУЖЕ ЦІКАВО ЗНАТИ, як може недосконалий російсько-український квиток читача бути документом, який видруковується в ІРБІС, вийдіть на Парламентську бібліотеку шановні колеги і прочитайте про це.
Як відомо, реєстраційні документи читачів включають: електронний запис, читацький квиток , бажано пластиковий, виготовлений на спеціальній бібліотечній техніці, формуляр читача та реєстраційну картку. Якщо запис до обласної бібліотеки коштує до 20 грн. за рік, то зрозуміло, що ці всі документи собіокуповуються. А якщо запис до сільської бібліотеки коштує 2 грн., то самі розумієте, що може "заробити" сільський бібліотекар, одні неприємності.
І ще одне, як може сільська бібліотека не маючи комп"ютерної техніки реєструвати читачів в електронній базі даних, коли прийдуть інспектори податкової інспекції, як бібліотекар захистить свої права і на основі чого буде доказано, що вона правомірно бере плату за перереєстрацію? Буде по селу бігати з електронним носієм і шукати вільний комп"ютер, мабуть ви всетаки не все ще продумали. І не може районна бібліотека створювати бази даних читачів сільських книгозбірень, які не мають техніки.
Так що, шановне бібліотечне панство, не радійне і не поспішайте ...

28  
Дякую за коментар.З прочитаного, Ви відчули, що Ми радіємо????.. Отож хотілося, щоб і Ви щиро пораділи разом з нами. Та давайте все по порядку.
В Постанові Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. N 1271 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури… Розділ. «Додаткові бібліотечні послуги». п.14 чітко написано .. надання послуг з оформлення електронних реєстраційних документів користувачів бібліотек. Чи є механізм , як потрібно це робити нам не сказали. Відсутні інструкції, чи Ви їх знаєте?? Поділіться, будемо раді!!! Отож, як бібліотечні фахівці ми і створюємо, в даному випадку за допомогою АБІС Ірбіс, електронну базу читачів, що дасть нам можливість, при бажанні видрукувати читацький формуляр і читацький квиток. Він у нас досконалий і українською мовою. Щодо пластикового квитка, так це бажано, але не обов’язково.
Я підтримую Вашу думку, і всі про це знають, що не маючи комп’ютера , не можна створити БД «Читач». Як бути?? А це вже справа тих бібліотекарів, які хотіли б створити таку базу. Вирішувати, надавати платні послуги, чи відмовитись від них.. А можливо шукати інші шляхи в межах чинного законодавства.
Чи можна розглядати ймовірність створення ЦРБ електронної зведеної БД «ЧИТАЧ» на шталт «Зведеної реєстраційної картотеки читачів ЦБС», яку колись вели в ЦРБ? - Звісно що так. І якщо працівники ЦРБ захочуть її створити , ми допоможемо. Але чи буде це підставою, для надання платних послуг???. цими думками , при бажанні можете обмінюватися, Ви шановні колеги. Ми ж таких консультацій не надаємо, бо добре розуміємо, що єдине вірне рішення має прийняти директор ЦБС.
І наостанок, потреба в школі Ірбісу назріла давно, бо саму тут бібліотекарі можуть навчитися, як використовуючи АБІС ІРБІС , автоматизувати бібліотечні процеси.

19  
Доброго дня!!!В мене все це тільки розпочинається,і це все дуже класно.

18  
Доброго дня, до сьогодні не працювала в Електронній БД "Читач", виявилось цікаво.

17  
Чи необхідно додатково укладати угоду з дирекцією школи для створення електронної бази читачів

20  
Якщо у Вас є угода з дирекцією школи про використання автоматизованого робочого місця, то окремої угоди складати не потрібно

16  
Доброго дня, скажіть будь-ласка, чи потрібно брати дозвіл у батьків, для занесення відомостей про дитину в електронну базу даних .

21  
Для запису дитини в бібліотеку її приводять батьки. З ними бібліотекар проводить бесіду, при цьому вивчає читацькі інтереси, знайомить з правилами користування бібліотекою.

1-10 11-20
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018