Пошук

Друзі сайтуІсторична Волинь
Освітній навігатор
Рівненщина: регіональний інформаційний портал
Бібліоміст


читання інновації книжкова виставка книги РДОБ УБА бібліоміст краща книга Рівне Англійська мова аудіокнига бібліотека Інтернет бібліотеки Проект інтерактивна конференція акція Конкурс краща книга Рівненщини проекти навчання тренінг бібліотекарі реклама соціальні мережі майстер-клас Юлія Ковальчук громада влада Всеукраїнський день бібліотек Рівненська обласна бібліотека Рівненська область дозвілля письменник Бібліофест переможці перемога зустріч презентація круглий стіл незрячі книга досвід обласна бібліотека освіта Письменницький маршрут інформаційні технології професійне читання фахова періодика інсталяція

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 22.03.2018, 21:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Libr.Net

методичний блог Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки
Головна | Реєстрація | Вхід
Школа АБИС ИРБИС


Головна » 2014 » Березень » 18 » Аналітико-синтетична обробка документів : (матеріали вебінару «Електронні каталоги регіонального корпоративного обєднання: стан та перспекти
12:53
Аналітико-синтетична обробка документів : (матеріали вебінару «Електронні каталоги регіонального корпоративного обєднання: стан та перспекти

Десятиліття функціонування Рівненського регіонального корпоративного бібліотечного об’єднання показало його ефективність. За цей час ми зуміли досягти значних успіхів, зокрема, значно підвищили свій професійний рівень. Але щоквартальний моніторинг бібліографічних описів показує, що деякі з них все ще потребують значної редакції. Тому вебінар «Електронні каталоги регіонального корпоративного обєднання: стан та перспективи розвитку», який відбувся в РОУНБ 4 березня 2014 р. став дуже доречним.
Мій виступ на вебінарі був присвячений аналізу тих помилок, які найчастіше трапляються в бібліографічних описах.
Оскільки наочність,- це один з найбільш ефективних методів засвоєння інформації, під час презентації спочатку демонструвалися слайди з описами, в яких були виявлені помилки, а потім описи, в яких дотримані всі вимоги до створення пошукового образу документа, що передбачають всебічне та повне розкриття його змісту.
Створення пошукового образу документа – це не просто механічне введення інформації. Цей процес потребує значних творчих зусиль, ерудиції та досвіду. Разом з тим, існують відповідні правила, яких необхідно дотримуватись під час аналітико-синтетичної обробки документів.
 Судячи з помилок, які трапляються в БО, процес введення ключових слів викликає труднощі. Тому значна увага у виступі була приділена правилам введення ключових слів
Ключові слова - це слова чи словосполучення, взяті з тексту або з тезауруса (тобто словника, в основі якого лежить галузева термінологія), і служать ключем під час пошуку відповідної інформації.
В якості ключових слів використовуються:
 

 

 


 

 
Ще одним з аспектів, на якому була зосереджена увага під час презентації, були правила введення персоналій. Часто в БЗ Персоналії вводять в поле «Ненормированные ключевые слова»; на перше місце ставлять ім’я, а потім прізвище; не проставляються відповідні відмітки в підполі "Текст” та "Роль (доб. КК).
 


Неправильно введений запис:


 
 

 
Визначення Предметної рубрики та створення анотації - це найбільш трудомісткий та творчий процес. Тому:


 Потрібно пам’ятати, що анотації є необхідним елементом створення ПОД у тому випадку, коли його зміст не розкривають ні заголовок, ні предметна рубрика, ні ключові слова.
 Неправильно введений запис:


 

Вірний опис:


Сподіваюсь, що ці рекомендації допоможуть вам у роботі. Повну версію презентації можна отримати у відділі Формування бібліографічного ресурсу, баз даних та обслуговування користувачів.

                                                                    Підготувала Матушевська Т. В.
Переглядів: 763 | Додав: Bibliograf | Теги: персоналії, бібліографічний запис, анотації, корпоративне об’єднання, ключові слова, предметні рубрики, пошуковий образ документа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 8
8  
Дякую за корисну консультацію.

7  
Дякую за консультацію.

6  
Консультація є корисною для подальшої роботи. Зауваження та рекомендації будуть враховані. Дякуємо.

5  
Дякую за рекомендації !

4  
Гарна робота з аналізу наших помилок. Обов’язково заанотую дещо собі на пам’ять для подальшого використання в роботі над створенням БО.

3  
Цікавий у корисний матеріал для роботи! Щире спасибі!

2  
Дякуємо за консультацію.

1  
Досить доступна і хороша консультація. Будемо надалі використовувати в своїй роботі.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2018